[mk2]trzaski przy spadajacych obrotach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PRZEMOR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 19, 2004 23:07
Lokalizacja: MYSŁOWICE
Kontakt:

[mk2]trzaski przy spadajacych obrotach

Post autor: PRZEMOR » wt lip 12, 2005 21:39

A wiec sprawa wyglada tak.golfik 1.3i na wielopunkcie 90 rok.Autko stoi bez wlaczonego biegu,naciskam ostro na pedal przyspieszenia i puszczam go obroty spadaja na dol.Problem jest taki ze gdy obroty spadaja towarzyszy temu dosc głosny chrobot,trzaski.Odgłosy te dochodza wydaje mi sie ze z silnika na pewno nie ze skrzyni i łozyska oporowego bo jedno i drugie jest wymienione.Tak mysle ze moze panewki albo katalizator........ale to wszystko to sa przypuszczenia.Moze ktos spotkal sie kiedys z takimi czarami,z gory wielkie dzieki za pomoc :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel:
Ostatnio zmieniony pt lut 10, 2006 14:07 przez PRZEMOR, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » wt lip 12, 2005 22:56

moze kat sie rozsypal , stuknij w kata jak brzeczy to po nim i moze on tak robic



Awatar użytkownika
PRZEMOR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 19, 2004 23:07
Lokalizacja: MYSŁOWICE
Kontakt:

Post autor: PRZEMOR » czw lip 14, 2005 22:14

no qrde nie bardzo katalizator bo stukalem po nim i wydaje mi sie za jest ok



dino84

Post autor: dino84 » czw lip 14, 2005 22:38

Moze tlumik? Ostatnio kumpla sprzet chodzil jak sportowy- strzelanie. Okazalo sie, ze tlumik byl do wymiany.



Awatar użytkownika
lisisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 08:55
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków, a obecnie Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lisisko » czw lip 14, 2005 22:54

Mój ojciec miał podobny problem w Corsie. Auto stało, lekka przygazówka i kiedy spadały obroty - TRZASK i STUKOT!
Wymienił pasek rozrządu, pasek klinowy, łożyska w alternatorze i nic...
Co się okazało po jakimś czasie? Była poluzowana śrubka od jakiejś osłony blaszanej i wpadała w rezonans... :grin:



matisz1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 09, 2006 00:39
Lokalizacja: Łódź

Post autor: matisz1985 » pt lut 10, 2006 00:11

witam . jesli byla by ktoras z panewek to najprawdopodobniej przy odejmowaniu gazu slyszal bys taka grzechotke. moze to byc to ale tez z ta jakas blaszanej oslony tez moze byc poprawna teza. ja np mialem inny przypadek tylko ze ja mam golfa mk2 1.8 16v i u mnie w czasie gdzy wprowadzalem na obroty i puszczalem gaz to odchodzily dziwne dzwieki jak wlasnie luzna blacha takie pukanie nie wiedzialem co to pojechalem do mechanika powiedzial ze to panewki zdjolem miske wymienilem panewki ale byly one dobre a co sie okazalo. poluzowaly mi sie sruby od kola zamacowego i w czasie wprowadzania obrotow i odpuszczania gazu bylo one wprowadzane w rezonans i bobilo taki chalas ze nie wiedzialem co sie dziejewiec spradz czy nie masz luzow na kole zamachowym bo moze to byc przyczyna . ja z takim przypadkiem sie spodkalem i moze bedziesz mial rozwiazny chyba ze to cos innego. pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 506 gości