Wywalilo mi zaslepke w bloku silnika (BROKI)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kempiol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 08, 2006 20:03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Wywalilo mi zaslepke w bloku silnika (BROKI)

Post autor: kempiol » pt lis 30, 2007 10:38

Witam. Wywalilo mi zaslepki(BROKI) widomo te co sa z tylu bloku silnika. Jak wymienic te zaslepki ????? Mialem w ukladzie chlodzenia wode naszczescie bylo jej nie wiele wiec nic sie nie stalo poza tymi zaslepkami. Co potrzebuje do wymiany ???? Czy silnik musze wyciagnac ?????
Ostatnio zmieniony pt lis 30, 2007 10:43 przez kempiol, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lis 30, 2007 10:55

kempiol to wymiany potrzebujesz właśnie ten kapsel - dostaniesz go bez problemu w sklepie motoryzacyjnym, musisz wydłubać stara zaślepką i nową wbić (równomiernie - najlepiej przez coś większego, chodzi o to byś wbijał jednocześnie całą zaślepkę a nie pukał po jej okręgu) w miejsce starej, co do wyciąganie silnika - jeżeli masz dojście to nie musisz wyciągać


:-k ...

kempiol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 08, 2006 20:03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: kempiol » pt lis 30, 2007 10:59

Dzieki śliczne :) pozdrawiam



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lis 30, 2007 11:02

kempiol nie ma sprawy, wrócę jeszcze do wyciągania silnika, mi w mk1 też wywaliło kapsel (zgnił) z tyłu bloku i miejsce było tak paskudne że musiałem wytargać silnik :( ale przy okazji to wymieniłem uszczelkę pod klawiaturą


:-k ...

kempiol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 08, 2006 20:03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: kempiol » pt lis 30, 2007 11:07

No ja będe miał dojście wystarczy zdemontować pół oś i powinnem dać rade ale ..... zawsze jest jakies ale. A takie pytanie czy to cieżko wchodzi tak jak naprzyklad oringi lozyska do bebna czy lzej albo ciezej ???? I co jeszcze chcialem dodac nie widzi mi sie wyciaganie silnika bo teraz juz nie mam warunkow za bardzo poza tym ostatnio maly remoncik silnika robilem i nie chce mi sie juz dlubac :D
Ostatnio zmieniony pt lis 30, 2007 11:12 przez kempiol, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lis 30, 2007 11:17

kempiol pisze:A takie pytanie czy to cieżko wchodzi tak jak naprzyklad oringi lozyska do bebna czy lzej albo ciezej ????
coś podobnie tylko ciut ciężej, chodzi o to by było to szczelne - wszak woda/płyn sie za nim znajduje


:-k ...

kempiol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 08, 2006 20:03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: kempiol » pt lis 30, 2007 11:20

No to jednak może sie nie obejśc bez wyciagania silnika. Ale jeśli mialo by do tego już dojść
to będzie sie z tym meczyl jakis mechanik - fachura :D:D:D Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lis 30, 2007 11:22

kempiol pisze:Ale jeśli mialo by do tego już dojść
to będzie sie z tym meczyl jakis mechanik - fachura :D :D:D Pozdrawiam :)
no pewnie, pozdro :)


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 342 gości