centralny zamek nie działa wogóle !!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

KUBA1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 27, 2007 18:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

centralny zamek nie działa wogóle !!!!!!!

Post autor: KUBA1 » śr lis 28, 2007 20:33

Witam!mam problem z centralnym zamkiem , mianowicie nie dzila wogóle:>, jak otwieram od strony kierowcy to sobie moge krecic w lewo prawo i nic (nie otwiera cypek sie nawet nie podnosi), musze otwierac od strony pasazera i pozniej kierowcy i tak po kolei wszystkie.Ale jak np. mam otwarte okno i zamykam (oczywiscie od strony kierowcy) to szyba sie domyka(czyli chyba prawidlowo ,od strony kierowcy to nie dziala).A i jeszcze jedno jak probowalem rozebrac tapicerke z drzwi zeby zagladnac co z tym zamkiem doszedlem do etapu odkrecenia dwuch glownych srub i nie wiem za bardzo co dalej nie chce na chama bo boje sie ze jakies zatrzaski połamie.Dzieki z góry za pomoc!!Pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr lis 28, 2007 21:41

najpierw pasuje zobaczyć czy pompka centralnego jest sprawna , o ile masz pneumatyka , a tapicerke zdejmujesz po odkręceniu tych śrub w taki sposób że wkładasz palce na dole drzwi między tapicerke a blache i pociągasz dosyć mocno , zatrzaski wyskoczą , ja zawsze zaczynam od dolnego lewego rogu , tam najłatwiej jest włożyc końce palców , ale najlepszemu sie trafi ze urwie jeden lub dwa zatrzaski



Awatar użytkownika
Doktor02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 22, 2007 00:48
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Post autor: Doktor02 » śr lis 28, 2007 22:36

Moim zdaniem powinieneś zdjąc boczek z drzwi i zobaczyć co się dzieje z zamkiem od środka Pozdrawiam


Łukasz

tomekprezes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 15, 2007 11:50
Lokalizacja: Płock

Post autor: tomekprezes » czw lis 29, 2007 14:10

Jesli zamek jest pneumatyczny i działa pompka (ona tak fajnie buczy w chwili załączania) to nie ma innego wyjścia jak nieszczelność instaliacji pneumatycznej (gdzieś się wydostaje powietrze). Należy otwierać wszystkie drzwi i wsłuchac się gdzie uchodzi powietrze. Miałem taki problem i okazało sie że w jednych drzwiach uchodziło.


Tomek

Awatar użytkownika
Doktor02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 22, 2007 00:48
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Post autor: Doktor02 » czw lis 29, 2007 14:50

Tomaszu a Ty miałeś problem z tymi drzwiami z zamkiem sterującym od kierowcy czy z innym? do to jest różnica


Łukasz

tomekprezes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 15, 2007 11:50
Lokalizacja: Płock

Post autor: tomekprezes » czw lis 29, 2007 15:32

Miałem problem z drzwiami od kierowcy ale to nie ma znaczenia, we wszystkich drzwiach jest tak samo. Nieszczlność moze byc równiez we wlewie do paliwa albo tylnej klapie, jak pompka działa to tylko moze byc nieszczlena instalacja.


Tomek

Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » czw lis 29, 2007 15:51

Odnośnie tego, że w drzwiach kierowcy możesz kręcić kluczykiem i jest brak jakiejkolwiek reakcji to możesz mieć pęknięte takie wiosełko, które łączy bębenek z mechanizmem zamka: http://moto.allegro.pl/item272523854_kl ... _cena.html
Łatwo to sprawdzić bo musisz jedynie wymontować klamkę. (Jedna śruba na klucz ampulowy z boku drzwi)



KUBA1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 27, 2007 18:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: KUBA1 » czw lis 29, 2007 17:25

Witam!i dziekuje za cenne rady!Z tego co sam zdazylem wydedukowac po ogledzinach zamka to rzeczywiscie jest zlamane wioselko a pompka nie działa!nic nie slychac zeby tłoczyla?moze jest gdzies odlaczona?sam juz nie wiem. udam sie do mechanika niech to sam wszystko rozbierze i zobaczy co sie tam poprobiło.Niemniej wiellkie dzieki Panowie.Pozdrawiam!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 469 gości