Kontrolka AirBag

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
morasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 08, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielawa

Kontrolka AirBag

Post autor: morasz » czw lis 29, 2007 11:51

Witam Panowie
Znowu przychodze do was z prosba o pomoc, a mianowicie mam problem ze siwecaca sie caly czas kontrolka airbaga. Poduszki sa na miejscach i nigdy nie byly wystrzelone. Autko to Golfik 1.4 16V Na wyposazeniu ma 2 poduszki. Czytalem ze warto najpierw posprawdzac kostki czy cos sie nie poluzowalo, ale w moim samochodzie niewiem gdzie tych kostek szukac. Wolalbym najpierw sam przed podlaczeniem pod komputer sprawdzic co moze byc przyczyna. Pomozcie jezeli mozecie.
Z gory dziekuje
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » czw lis 29, 2007 12:24

tak sama z siebie się zapaliła, czy przypomnij sobie, może coś wcześniej grzebałeś przy autku?



Awatar użytkownika
morasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 08, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: morasz » czw lis 29, 2007 12:27

nie nic nie grzebalem poprostu pewnego dnia odpalam samochod rano i zobaczylem ze kontrolka sie swieci. tez mnie to zdziwilo bo nic sie nie wydarzylo co mogloby spowodowac jej zapalenie



Awatar użytkownika
morasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 08, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: morasz » czw lis 29, 2007 12:39

poszukam jej tam.choc dziwne jest to bo nigdy nic nie robilem w autku co mogloby spowodowac jej odlaczenie lub poluzowanie. a wiecie moze jak ona wyglada?? niechce tykac rzeczy ktorych nieznam i niewiem do czego sluza.



kijannaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:06
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kijannaa » czw lis 29, 2007 13:29

u mnie pomogło odłączenie akumulatora na kilka minut,
przekręciłem kluczyk w stan gotowości na 5 minut, spowrotem przekręciłem do zera a później odpaliłem. Błąd się skasował.
Dodam że było to A4.
Spróbuj może u Ciebie też pomoże
Pozdrawiam



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » czw lis 29, 2007 13:49

morasz pisze:poszukam jej tam.choc dziwne jest to bo nigdy nic nie robilem w autku co mogloby spowodowac jej odlaczenie lub poluzowanie.
Teraz jest zimno, elementy się kurczą i jak gdzieś styk był słaby to na zimnie wyjdzie, a te elementy są na połączeniu mechanicznym. Zresztą w tym okresie zimna można zauważyć dłuższe świecenie kontrolki airbag. Sprawdź również połączenia klem na akumulatorze czy nie są luźne.


valerio

Awatar użytkownika
BLU 404
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 14, 2006 20:25
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Post autor: BLU 404 » pn gru 03, 2007 11:43

mi sie od sprowadzenia paliły poduchy. Dałem 250pln za naprawę w serwisie VW :grrr: a po zapłaceniu mechanik powiedział ze pod siedzeniem była tylko rozłączona kostka.. i w tym momencie przestałem korzystać z serwisu VW

lepiej sobie sprawdź i podociskaj kostki gdzie możesz



Awatar użytkownika
morasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 08, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: morasz » pn lut 04, 2008 18:19

ale chłopaki nadal mam z tym problem. niewiem jak ta kostka wygląda i gdzie jej szukać. Jedni mówią że pod kierownicą a inni że gdzieś pod siedzeniem. Moj Golfik to 1.4 16V 2000r.
pomóżcie pliss



żaba 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:06
Lokalizacja: W-wa

Post autor: żaba 1 » pn lut 04, 2008 18:53

Poczekajcie nie można mącić mu w głowie przecież napisał że ma na wyposażeniu dwie poduszki a więc nie to nie jest problem bocznych poduszek w fotelach bo te są w wersji z czterema poduszkami.
Posłuchaj jeżeli nic nie grzebałeś to jedź do DOBREGO elektryka i niech spróbuje skasować błąd może był tylko sporadyczny. Jeżeli nie pomoże do DOBRY elektryk sprawdi ci kostkę pod kierownicą i pod deską. Jeżeli nie czujesz się na siłach to sam przy poduszkach lepiej nie grzeb, bo jak uszkodzisz taśmę to będzie cię drogo kosztowało a w najgorszym przypadku możesz nawet niechcący ją odpalić. Znający się na rzeczy elektryk za skasowanie błędu weźmie kilkadziesiąt zł a ze sprawdzeniem połączeń około 100 zł.
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2008 18:54 przez żaba 1, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
morasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 08, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: morasz » pn lut 04, 2008 19:03

w sumie masz rację jak to mówią "jeżeli się nie znasz lepiej nie dotykaj" i tak chyba zrobię bo nie chcę aby faktycznie coś popsuć lub nie daj boże odpalić poduszkę. mam takiego mechanika, sprawdzimy połączenia a potem pod Vaga go i zobaczymy czy coś więcej pokaże. Dziękuje Ci kolego



barca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 26, 2007 00:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: barca » wt lut 05, 2008 00:13

Może też czujnik od napinacza pasów się wypiąć jak tak miałem i tez mi się świeciła kontrolka.



Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » wt lut 05, 2008 10:10

Podłącz pod vaga, i zobacz z którą poduchą lub napinaczem pasa masz problem. Tak zlokalizujesz usterkę. Przeważnie problem z połączeniem. Kostki od AIR BAG-ów są żółte.



Awatar użytkownika
morasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 08, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: morasz » wt lut 05, 2008 16:54

dzięki wielki koledzy w sobote jade pod Vaga i będe wiedział co i jak. jak już to zlokalizuję i usunę usterkę napiszę co i gdzie było problemem. dzięki jeszcze raz

[ Dodano: 14 Lut 2008 17:02 ]
a więc tak: faktycznie czujnik od napinacza pasa kierowcy był poluzowany i to było problemem. kostka znów na miejscu i wszystko git. Dzięki Wam wielkie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 315 gości