Migajace zegary i kontrolki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

viruss3000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 27, 2007 22:08
Lokalizacja: katowice

Migajace zegary i kontrolki

Post autor: viruss3000 » wt lis 27, 2007 22:17

Witajcie!!!
Jestem posiadaczem golfa 4 z 2001 roku i od ostatniego miesiąca zaobserwowałem dziwna usterkę.
Otóż podświetlenie zegarów zaczęło dziwnie migać. I to w taki sposób że 15 minut miga a potem już nie. Ponadto Wyświetla mi się kontrolka że niby drzwi mam nie domknięte ( chodzi tu o bagażnik bo światła na drzwiach się nie świecą Na 100% jest zamknięty) Ta kontrolka raz świeci cały czas raz miga a raz w ogóle się nie wyświetla !!!
Na czym polega problem ? Czy powinienem się z tym do mechanika ?
Od znajomych słyszałem ze problem z kontrolką nie domkniętych drzwi może być z powodu zanieczyszczenia czujników. A tablica to może powód po prostu przepalających się diod.
Z góry dzięki za odpowiedź !!



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr lis 28, 2007 06:18

Powinieneś pojechać ale nie do mechanika a elektryka. Z całą pewnością masz przełamany przewód lub poluzowane złącze elektryczne przy zamku tylnej klapy lub w gumowej osłonie wiązki przewodów idącej w górnej części klapy do nadwozia.



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » śr lis 28, 2007 09:20

Diody jak sie już przepalą :) to juz nie świecą! Migające zegary - 1) sprawdź przewody od pokrętła-załącznika świateł, 2)zerknij i podociskaj przekaźniki pod kierownicą.
Kontrolka nie zamkniętej klapy - kończący się lub walnięty mikrostyk w zamku lub kabelki do niego.


valerio

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości