Podświetlenie zegarów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jarzyna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 19, 2007 13:36
Lokalizacja: Warszawa

Podświetlenie zegarów

Post autor: jarzyna » wt lis 27, 2007 02:53

Witam

Mam problem z podświetleniem zegarów, zdarza się że podczas jazdy wcale się nie palą a czasem coś tam drgnie i na chwilę się zapalą, rozebrałem licznik ale nic nie znalazłem, może ktoś z was miał podobny problem i może mi pomóc. Kręcenie regulatorem jasności nic nie daje, brak reakcji, podświetlenie działa sporadycznie, bezpiecznik jest ok. Pomóżcie.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt lis 27, 2007 08:41

może być coś z włącznikiem świateł. wymontuj go i przeczyść styki itp.



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » wt lis 27, 2007 14:47

Ja miałem podobny problem, ale zegary gasły na parę minut jak auto wyjechało w zimie z garażu, jak się zagżało to wszystko wracało do normy. Elektrycy w VW i inni twierdzili że to zimne luty w zegarach, ściemniacz, modół komfortu walnięty, ale ja niedałem im wiary i po długim poszukiwaniu okazało się ze przyczyną było zwarcie podświetlania w popielniczce.
podjedź do elektryka i w tedy jak zegary nieswieca niech sprawdzi czy na wyłączniku w miejscu gdzie ma być minus nie jest czesem plus, to u mnie świadczyło o zwarciu.
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr lis 28, 2007 06:37

skoro obrotowy regulator jasności podświetlenia zegarów nie reaguje to prawdopodobnie przyczyna zaniku oświetlenia może leżeć po jego stronie i to od niego zaczął bym sprawdzanie, trzeba go wymontować i sprawdzić czy na przewodach do niego dochodzących jest napięcie, jeżeli tak to stawiał bym na przerwę w obwodzie w samym regulatorze bo o ile się nie mylę jest on do włącznika oświetlenia wpięty szeregowo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 260 gości