Mruga kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MAXIM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 30, 2005 18:52
Lokalizacja: Kosewo
Kontakt:

Mruga kontrolka oleju

Post autor: MAXIM » ndz lis 25, 2007 10:40

Witam mam problem z kontrolka oleju po ok 30 km zaczyna mrugać i wydaje taki wkurzający dzwięk po dodaniu gazu przestaje ale po chwili znów to samo zwrocilem tez uwage ze jesli silnik pracuje na wyzszych obrotach to kontrolka nie swieci na poczatku myslalem ze mam olej do wymiany ale po wymianie oleju to samo.Moj znajomy mial taka sama sytuacje i podobno byl u elektryka i mu cos wlutowal w licznik i jest ok ale czy to jest prawda??Pomocy z gory bardzo dziekuje pozdrwiam
Ostatnio zmieniony ndz lis 25, 2007 12:46 przez MAXIM, łącznie zmieniany 1 raz.



promo211
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:41
Lokalizacja: podlaskie

Re: KONTROLKA OLEJU!!!!!!HELP

Post autor: promo211 » ndz lis 25, 2007 11:37

MAXIM pisze:Witam mam problem z kontrolka oleju po ok 30 km zaczyna mrugać i wydaje taki wkurzający dzwięk po dodaniu gazu przestaje ale po chwili znów to samo zwrocilem tez uwage ze jesli silnik pracuje na wyzszych obrotach to kontrolka nie swieci na poczatku myslalem ze mam olej do wymiany ale po wymianie oleju to samo.Moj znajomy mial taka sama sytuacje i podobno byl u elektryka i mu cos wlutowal w licznik i jest ok ale czy to jest prawda??Pomocy z gory bardzo d
ziekuje pozdrwiam
Witam
prawdopodobnie masz do wymiany filtr oleju-wymień na markowytypu
MANN+HUMMEL W719/5.
i jakiś dobry olej typu "Castrol lub Mobil" tylko nie z marketów :hmm:

pozdrawiam Przemek


...

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz lis 25, 2007 11:38

Mam to samo :( I tez nie wiem co jest. Olej mam mobila, a filtr filtrona. Jak rozwiazesz problem to daj znac... Zastanawiam sie czy nie wymienic czujnika oleju, ale czy to cos da?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz lis 25, 2007 12:05

Najpierw jedźcie do mechanika i niech wam zmierzy ciśnienie oleju. Jeśli będzie dobre dopiero później szukajcie przyczyny w czajnikach
MAXIM pisze:Moj znajomy mial taka sama sytuacje i podobno byl u elektryka i mu cos wlutowal w licznik i jest ok ale czy to jest prawda??
.
W liczniku jest układ elektroniczny dynamicznie kontrolujący ciśnienie oleju. Potrafi się czasem zepsuć, zwłaszcza jeden element.



mucholus
Golfus szalonus
Posty: 91
Rejestracja: wt mar 20, 2007 15:50
Kontakt:

Post autor: mucholus » ndz lis 25, 2007 12:06

Witam u mnie w mk3 miałem taki sam problem po zalaniu oleju z beczki... Zmieniłem olej i filtr oleju na nowy i problem minął jak ręką odjął. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz lis 25, 2007 13:29

No ja ciagle leje olej z beczki (mobila) bo mi bierze 1l na 1000 km. Ale nigdy nie mialem (a mam juz auto ponad 3 lata) z kontrolka. Teraz zaczela sie palic... :(


www.SportCom.PL

mucholus
Golfus szalonus
Posty: 91
Rejestracja: wt mar 20, 2007 15:50
Kontakt:

Post autor: mucholus » ndz lis 25, 2007 13:37

MrUkAs pisze:Zastanawiam sie czy nie wymienic czujnika oleju, ale czy to cos da?
Spróbuj przeczyścić styki papierem ściernym wilgoć w powietrzu może zaśniedziały.
A co do oleju to może trafił ci się jakiś trefny i zapchał się filtr oleju.



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz lis 25, 2007 15:48

Ktore styki w filtrze oleju, czy ktore? ;)


www.SportCom.PL

mucholus
Golfus szalonus
Posty: 91
Rejestracja: wt mar 20, 2007 15:50
Kontakt:

Post autor: mucholus » ndz lis 25, 2007 19:55

Styki od czujnika oleju przeczyść te co przychodzą na mocowaniu filtra oleju u mnie są 2. Jutro za dnia dorzucę zdjęcie. Pozdrawiam...



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » ndz lis 25, 2007 21:04

jhosef pisze:Najpierw jedźcie do mechanika i niech wam zmierzy ciśnienie oleju. Jeśli będzie dobre dopiero później szukajcie przyczyny w czajnikach
MAXIM pisze:Moj znajomy mial taka sama sytuacje i podobno byl u elektryka i mu cos wlutowal w licznik i jest ok ale czy to jest prawda??
.
W liczniku jest układ elektroniczny dynamicznie kontrolujący ciśnienie oleju. Potrafi się czasem zepsuć, zwłaszcza jeden element.

A wiesz dokładnie co to za element? Bo mam taka sama sytacje.Cisninie oleju jest ok czyjnik orginał z aso kable wymieniłem ,a licznik nadal brzeczy.



MAXIM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 30, 2005 18:52
Lokalizacja: Kosewo
Kontakt:

Post autor: MAXIM » pn lis 26, 2007 00:05

jak poradze sobie z tym problemem to napewno napisze jak to zrobic jak mi sie uda to wrzuce fotki ale nie obiecuje pozdrawiam



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn lis 26, 2007 01:07

melon pisze:jhosef napisał/a:
Najpierw jedźcie do mechanika i niech wam zmierzy ciśnienie oleju. Jeśli będzie dobre dopiero później szukajcie przyczyny w czajnikach
MAXIM napisał/a:
Moj znajomy mial taka sama sytuacje i podobno byl u elektryka i mu cos wlutowal w licznik i jest ok ale czy to jest prawda??
.
W liczniku jest układ elektroniczny dynamicznie kontrolujący ciśnienie oleju. Potrafi się czasem zepsuć, zwłaszcza jeden element.



A wiesz dokładnie co to za element? Bo mam taka sama sytacje.Cisninie oleju jest ok czyjnik orginał z aso kable wymieniłem ,a licznik nadal brzeczy.
W częśpi prędkościomierza na górze siedzi ta płytka. Jest na niej widoczny największy układ chyba tranzystor lub coś takiego z małą płytką radiatora. On podobno najczęściej pada.


Oto obrazek z ETKI:

Obrazek
Nr 24 to właśnie ten element, 15 to ta płytka



Awatar użytkownika
dusza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt cze 12, 2007 23:53
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Post autor: dusza » pn lis 26, 2007 01:13

witam was nie chce was straszyc ale mi to sie tez tak zaczelo a skonczylo na wymianie silnika MOIM zdaniem lepij sprawdzic cisnienie :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: PozdraVWiam


lubie swojego golfa 2

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn lis 26, 2007 01:20

dusza pisze:witam was nie chce was straszyc ale mi to sie tez tak zaczelo a skonczylo na wymianie silnika MOIM zdaniem lepij sprawdzic cisnienie :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: PozdraVWiam
Dokładnie. Najpierw sprawdzić ciśnienie dopiero później domyślać się awarii np czujnika. Zauważyłem że sporo osób twierdzi że jak lampka od ciśnienia się zapala to napewno walnął czujnik. A to jest ważna rzecz i warto by było interpretować i sprawdzić wskazanie. Jeśli po sprawdzeniu ciśnienia okaże się że jest ok dopiero szukać innej przyczyny. Inne działanie może się skończyć zatarciem silnika z powodu niedostatku smarowania.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości