Problem z rozładowującym się akumulatorem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maciassc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 24, 2007 15:02
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Problem z rozładowującym się akumulatorem

Post autor: maciassc » sob lis 24, 2007 16:12

Witam, jestem użytkownikiem VW Golfa MK4 1.6 16V 105KM wersja Basic. Od dłuższego czasu mam problem ze stale rozładowywującym się akumulatorem. Po wymianie na nowy problem nadal pozostał.
Udałem się więc do znajomego elektryka, który stwierdził, iż mam pobór prądu o wartości 0,20A co jest niedopuszczalne. Co było zastanawiające, wskazanie to cyklicznie wahało się w granicach 0,17A do 0,20A przy wszystkich wyłączonych urządzeniach w autku.
Przed wizytą odłączyłem wszelkie możliwe urządzenia, które mogłyby pobierać prąd w staniu czuwania: radio itp. Odłączenie alarmu również nie pomogło.
Dalej szukaliśmy źródła. Ale okazało się, że po ponownym odłączeniu klem z akumulatora warość spadła do zadawalających 0,02 - 0,03A. Ale wystarczyło odpalić autko, pojeździć z 10 min i znowu to samo - pobór cały czas 0,20A i nie spadał.
Stwierdziliśmy, że po odłaczeniu obwodu z minusa komputer-licznik się resetuje i jest wszystko ok. A jak się troszko pojeździ to problem wraca.
Dalej zaczęliśmy szukać po bezpiecznikach stałego poboru prądu. I jak się okazało po odłączeniu bezpiecznika 5A (numer na tablicy FUSECARD 15) odpowiedzialnego wg instrukcji autka za "oświetlenie tablicy przyrządów" licznik się wyłączył i pobór znowu spadl do 0,02A
Pomóżcie mi proszę, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Czy coś jest nie tak z licznikiem, że pobiera tyle prądu? Czy może pod ten bezpiecznik podłączone są jęszcze jakieś inne odbiorniki? dodam, że wszystkie żarówki, diody oświetlenia działają poprawnie.
Proszę o pomoc,
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Aldek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 13:51
Lokalizacja: Dolsk

Post autor: Aldek » sob lis 24, 2007 16:28

Bezpiecznik nr 15 odpowiada za – zestaw wskazników , urządzenie sterujące automatyczną skrzynią przekładniową


Aldek

maciassc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 24, 2007 15:02
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: maciassc » sob lis 24, 2007 16:32

Aldek pisze:Bezpiecznik nr 15 odpowiada za – zestaw wskazników , urządzenie sterujące automatyczną skrzynią przekładniową
czyli co może być nie tak?? cały licznik do wymiany?? mam manuala skrzynię



Awatar użytkownika
Aldek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 13:51
Lokalizacja: Dolsk

Post autor: Aldek » sob lis 24, 2007 16:39

Poczekaj niech inni się jeszcze wypowiedzą . Nie jestem pewien ale imo jest chyba w liczniku .


Aldek

Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » sob lis 24, 2007 19:01

Nie sadze , ja bym szukał przyczyny w zasniedzialych zlaczach w okolicy komory silnika.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

maciassc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 24, 2007 15:02
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: maciassc » sob lis 24, 2007 20:19

Immobiliser z tego co wiem to jest w liczniku. Wymiana jego wiązałaby się z dodatkowym kodowaniem kluczyka czyli duuuże wydatki:(



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » sob lis 24, 2007 20:57

w liczniku jest eeprom w ktorym jest zaszyty numer pin. ten numer sprawdza komputer samochodowy. w kluczyku jest pastylka immo z ktora gada komputer poprzez licznik. Jesli immo w kluczyku jest dopasowane do komputera samochodu to auto zapala i odjezdzasz. Dla cieklawych robi to tylko jeden raz na poczatku.
kodowanie kluczyka 50zł -100zł jesli znasz pin z szafy.
Licznik w mk4 jest podswietlany diodami, gdyby to byl licznik z innego auta podswietlany zarowkami mozna by bylo szukac przyczyny np, w zarowce- jej wloknie przepalonym i opartym o mase.
Mozesz odpiac licznik i zobaczyc jaki bedzie pobor nastepnie podpiac i tez sprawdzic. w najgorszym wypadku czeka cie naprawa licznika lub wymiana ewentualnie podmiana z innej 4


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

greg

Post autor: greg » sob lis 24, 2007 23:29

na wstępie - dostać się do licznika i odpiąć wtyczki licznika- jeśli po odpięciu/podpięciu licznika pobór spadnie to faktycznie prolem jest w zegarach



zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Post autor: zoso8894 » ndz lis 25, 2007 00:19

ale nawet 0,2A nie powinnno spowodowac rozladowania aku nawet po 2 dobach , chyba juz slaby masz



greg

Post autor: greg » ndz lis 25, 2007 00:24

inspire pisze:Dla cieklawych robi to tylko jeden raz na poczatku.
kodowanie kluczyka 50zł -100zł jesli znasz pin z szafy.
Dla bardziej ciekawych - odpalasz na dobrym, wyjmujesz i wkłądasz inny kluczyk bez immo i pomimo świecenia immo odpali...



maciassc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 24, 2007 15:02
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: maciassc » pn lis 26, 2007 16:35

niestety po odpięciu licznika i ponownym podłączeniu sytuacja nie uległa zmianie :( styki na liczniku są ok. nadal jak mierzę pobór to jest wysoki.

A jakie inne jeszcze odbiorniki mogą być wpięte w ten obwód? tylko licznik i ewentualnie automat. skrzynia??
Czy ma ktoś może schemat instalacji elektrycznej?



greg

Post autor: greg » pn lis 26, 2007 22:40

maciassc pisze:niestety po odpięciu licznika i ponownym podłączeniu sytuacja nie uległa zmianie
to znaczy ze jak odpiąłeś licznik to nie zmienił się pobór prądu tak jak wcześniej przy odpinaniu bezpiecznika?



maciassc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 24, 2007 15:02
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: maciassc » wt lis 27, 2007 01:15

Po odpięciu licznika i po ponownym podłączeniu licznik się zresetował tak jak po wyjęciu bezpiecznika. Pobór prądu zmalał. Ale po krótkiej przejażdżce problem się powtórzył tak jak wcześniej. Może faktycznie to licznik albo jakieś inne urządzonko na tym obwodzie. I jak rozłączyłem licznik to obwód się rozłączył i wszystko gra.
Co jeszcze mnie zastanawia i bardziej skłania do myślenia o liczniku a tym bardziej już o samym zegarku w liczniku, bo pojawia się pewna cykliczność zmiany poboru prądu. Ok 2 sekund jest 0,2A a później przez chwilkę spada do 0,16A. Tak jakby coś sobie cały czas miarkowało.



glajci
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 18:03
Lokalizacja: Wisła

Post autor: glajci » wt paź 21, 2008 13:04

Witam!

mam podobny problem

Po zdjeciu klem i wpieciu amperomierza pobor ok 0,02A wiec ok ale cos mimo
to rozladowuje aku.

Mam nastepujace pytania:

1. czy wyjasnilo sie co pobieralo prad po krotkiej przejazdzce (czy byl to
jednak licznik)?
2. w jaki sposob mierzyc prad pobierany z aku (rozumiem ze w trakcie
przejazdzki cos bylo wpiete w szereg z aku zeby uniknac "resetu" wszystkiego po
odlaczeniu jednej z klem) prad przy rozruchu jest zapewne konkretny stad
pytanie co i jak wpiac w taki obwod zeby wytrzymalo taki prad a zarazem potem
dosc dokladnie podawalo po zatrzymaniu

Probowalem wyjmowac bezp ale niczego nie znalazlem (prawdop po resecie
wszystko jest ok, prad b szybko spada do wartosci 0,02A)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 387 gości