czujnik temperatury a wskaźnik temperatury

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » śr lis 21, 2007 17:55

Matador pisze:jest możliwość drobnej korekcji po wyjęciu wskaźnika, mnie udało się ustawić idealnie, fakt ,że zajęło mi to trochę..
masz zegary vdo czy moto meter? ja mam te drugie i nie ma tam mozliwosci przelozenia wskazowki :D


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 21, 2007 21:21

T.O.B.I. pisze: mozna by sie jeszcze pobawic tak ze zamiast czujnika podlaczyc potencjometr i regulowac tak aby sciagnac wykres temperatury,
nie da rady, zmiana oporu nie jest wprost proporcjonalna to temperatury dla tego termistrora. Ustawisz dobrze środek skali to dół sie przesunie i nadal bedzie niedokładnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » śr lis 21, 2007 22:14

drill pisze:masz zegary vdo czy moto meter? ja mam te drugie i nie ma tam mozliwosci przelozenia wskazowki
wskazówki nie ruszałem, jak wskaźnik zdjąłem z tyłu jest otwór ze szczeliną w blaszce, przesuwa się to delikatnie i zmieniają się wskazania..



michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » sob lis 24, 2007 12:28

więc panowie odłączyłem kostkę od czujnika i zwarłem 2 i 4 pin i wskazówka od razu się wychyliła. wnioskuje więc że sam czujnik nawala...
ale zauważyłem jak odpiąłem kostkę że w miejscu gdzie łączą się pin z czujnika z tymi z kotki jest mokro.poprostu jest zalana góra czujnika na której są piny łączące się z tymi z kostki.czy tak powinno być?czy one nie powinny być suche??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 24, 2007 12:36

powinno być sucho. Pewnie czujnik jest wadliwy i przepuszcza płyn chłodzący, który ma w sobie wodę, jest więc przewodnikiem i zakłoca działanie czujnika. Bedziesz musiał wymienić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » sob lis 24, 2007 12:45

bardzo możliwe bo ostatnio zauważyłem jakby mi trochę płynu ubyło... więc pewnie tędy...
a moze da sie uszczelnic?probowal ktos?
Ostatnio zmieniony sob lis 24, 2007 18:55 przez michal_niedzw., łącznie zmieniany 3 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości