Problem ze sprzęgłem po dłuzszej zezdzie w korkach.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zyraf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 20, 2006 20:45
Lokalizacja: Kołbiel-Wawa
Kontakt:

Problem ze sprzęgłem po dłuzszej zezdzie w korkach.

Post autor: zyraf » czw lis 22, 2007 23:39

Witam.
Mam taki proble ze Jak jade w trasie jest wszystko ok( sprzeglo bierze wysoko, nie slizga sie) ale po dluzszej jezdzie w korkach po miescie sprzeglo bierze coraz nizej, szarpie, czasami lekko sie slizga az w koncu nawet nie ma go wcale ze albo w ogole nie mozna wrzucic biegu albo go wyciagnac. Cy to juz jest jego koniec i czeka mnie wymiana czy cos innego?? Silnik AEE
Pozdro i z gory dzieki.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lis 23, 2007 14:05

wszystko na to wskazuje ze konczy sie tarcza sprzęgła
a czy jakieś hałasy wydobywaja sie ???



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt lis 23, 2007 16:17

Dołączę się do tematu

u mnie już rok czasu (wtedy gdy jest chłodniej) są hałasy, cośą jakby łożysko chodziło na suchuo, takie przerywane gwizdy, zaraz po odpaleniu zimnego auta. świszcze tak na wolnych (przzerywane gwizdy), a jak się rozgrzeje to jmuż nie piszczy.
W roku przejechałem tak już ok. 36 tys. km, nadal nic się nie dzieje i nie wiem, czy to łożysko oporowe się kończy, czy może coś innego. Gwizdanie nie reaguje na to czy wciskam sprzęgło, czy nie, czy jadę na biegu.

Proszę o odpowiedź.


Obrazek
Obrazek

MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: MaciejW » pt lis 23, 2007 17:11

mialem podobnie okazala sie tarcza do wymiany juz szla po nitach prawie wiec lepiej nie czekac dlugooo :bajer:



Awatar użytkownika
zyraf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 20, 2006 20:45
Lokalizacja: Kołbiel-Wawa
Kontakt:

Post autor: zyraf » pt lis 23, 2007 17:35

Ale ten problem pojawia sie u mnie tylko wtedy gdy postoje dluzej w korkach i popracuje wiecej sprzeglem. Jak silnik jest zimny czy podczas jazdy w trasie wsztstko dziala bez zarzutow. rozmawialem z kilkoma osobami i powiedzialy mi ze to moze byc juz stary plyn w wspomaganiu( tylko nie wiem jak jest w golfach czy to jest ten sam co i do wspomagania czy ten sam co do serwa hamulcy czy zupelnie oddzielny jest gdzies przy skrzyni, w skrzyni. Lub "sa gdzies przecieki w silowniku".



rafalbazar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw sie 30, 2007 23:56
Lokalizacja: piotrków tryb
Kontakt:

Post autor: rafalbazar » pt lis 23, 2007 19:27

A GDY SPRZEGŁO ŁAPIE NISKO TO CO WTEDY ?



Awatar użytkownika
zyraf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 20, 2006 20:45
Lokalizacja: Kołbiel-Wawa
Kontakt:

Post autor: zyraf » pt lis 23, 2007 19:40

jest tak ze lapie coraz nizej nizej az nie raz na chwile w ogole go nie ma. no i po chwili jest znow lepiej ale nie tak jak na poczatku.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pt lis 23, 2007 19:57

Myślę, że bez wymiany się nie obejdzie. U mnie też bierze wysoko. Mam ten sam silnik (na marginesie dodam, że to dosyć kłopotliwa jednostka :grrr: ). U mnie szarpie przy zmianie biegów, przy dodawaniu i puszczaniu gazu na biegu. Znajomy zdiagnozował padnięty docisk, także sprzęgło do wymiany.



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » pt lis 23, 2007 21:29

wolfzan, czy u Ciebie są takie objawy, że jak jedziesz np. na dwójce i chcesz przełączyć na trójkę, to w momencie wciśnięcia sprzęgła jest szarpnięcie i przy puszczeniu również? Tak samo jest w momencie gdy puscisz gwałtownie z gazu i później mocniej depniesz? U mnie włąsnie takie objawy występują. Dodatkowo poszarpuje podczas jazdy na wstecznym:( Powoli zaczyna mnie to denerwować...



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pt lis 23, 2007 21:35

Jacenty80 pisze:wolfzan, czy u Ciebie są takie objawy, że jak jedziesz np. na dwójce i chcesz przełączyć na trójkę, to w momencie wciśnięcia sprzęgła jest szarpnięcie i przy puszczeniu również? Tak samo jest w momencie gdy puscisz gwałtownie z gazu i później mocniej depniesz? U mnie włąsnie takie objawy występują. Dodatkowo poszarpuje podczas jazdy na wstecznym:( Powoli zaczyna mnie to denerwować...
Jest dokładnie jak piszesz. Nie ma tylko szarpnięcia jak wcisnę sprzęgło przed zmianą na następny bieg, tak to w każdej możliwej sytuacji gdy używam sprzęgła i gazu jest szarpnięcie.
Wkrótce wymieniam sprzęgło.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości