przyciemnianie szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » czw mar 29, 2007 21:01

Krzycho82 pisze:no i sprawa homologacji. Na alegro niby są fole z homologacja ale czy na zakładanie potrzeba?
wg. przepisów tylne szyby możesz nawet zasmarować smołą jeśli posiadasz 2 boczne lusterka :)
Krzycho82 pisze:Mam wersję 3drzwiową i raczej nie wyjmę tylnich szybek...
w maluchach, polonezach jest metoda: wchodzisz do auta i podeszwą buta kopiesz w szybe, w tym momencie twój kolega łapie ja na zewnatrz.
robiliśmy tak w kumpla mk II i w mojej Jettce i szło OK.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » czw mar 29, 2007 21:41

koonrad pisze:w maluchach, polonezach jest metoda: wchodzisz do auta i podeszwą buta kopiesz w szybe, w tym momencie twój kolega łapie ja na zewnatrz.
robiliśmy tak w kumpla mk II i w mojej Jettce i szło OK.
jednąszybe załatwiłęm.... w mk2 u kumpla ...wypychałem ręką i została dziurka w szybie wielkosci dłoni



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw mar 29, 2007 22:02

koonrad pisze:w maluchach, polonezach jest metoda: wchodzisz do auta i podeszwą buta kopiesz w szybe, w tym momencie twój kolega łapie ja na zewnatrz.
robiliśmy tak w kumpla mk II i w mojej Jettce i szło OK.

w przypadku mk weźmy mala poprawke na to co kolega mowi bo szybki sa wklejane :D hehe

poza tym położenie foli dla kogos kto sie na tym zna to jest 30 min na caly tyl. Mi robila firma na foli 3M zeszło im chwile skasowali pozadnie, ale efekt tez jest super. Sam bym sie nie bral za taka robote bo szyba jest wypukła nie mam sprzetu checi i wogole poza tym pozniej widac ile autek jezdzi z odchodzaca foli od szyby...blehhh


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » czw mar 29, 2007 22:32

marcin999 pisze:bo szybki sa wklejane hehe
sorki nie pomyślałem o tym


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

g3us
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:55
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: g3us » czw mar 29, 2007 22:59

Krzycho82 pisze:Witam,
Samemu można przyciemnić? :bajer: Jest to wykonalne? Mam wersję 3drzwiową i raczej nie wyjmę tylnich szybek... :( no i sprawa homologacji. Na alegro niby są fole z homologacja ale czy na zakładanie potrzeba?
P.s. ma szybki lekko zielonkawe.
witam! kiedys zatrzymala mnie drogowka i z ciekawosci zapytalem sie ich jak wyglada sprawa tylnych szyb przyciemnionych folia,a oni mi na to odpowiedzieli ze tylne szyby moge nawet farba zamalowac ,byle bym mial dwa zew. lusterka!!! i to wszystko. pozdro!!!



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » pt mar 30, 2007 08:45

Dawca_Nerek pisze:daniel2505, piecowe przyciemnienie nie wpływa na przepuszczalność światła więc nawet gdyby się doczepili i zabrali dowód to zaraz go oddadzą :P Jest to jedyny sposób żeby legalnie mieć przyciemnione szyby ale koszt to około 600-700zł i trzeba im dostarczyć szybki wyciągnięte z auta!
No nie no panowie nie rozśmieszajcie ludzi. Przyciemnianie piecowe nie wpływa na przepuszczalność światła. Więc jakim magicznym efektem jest ciemnieiej? Jeśli sam wczytasz się w swoje zdanie to zobaczysz jakie jest ono bez sęsu. Piecowe przyciemnianie tak jak każde inne ogranicza przepuszczalność światła i to bezwzględnie. Jak już napisałem szyby w dzisiejszych samochodach są przyciemnione w 30% i to dokładnie tyle ile można. Czy nakleisz na nie folie czy przyciemnisz piecowo czy pomalujesz lepikiem to złamiesz przepis. Ktoś napisał że nie zmniejszają przepuszczalności światła bo od środka nic nie widać. No to normalne. W samochodzie jest ciemno, na zewnątrz jasno więc z zewnątrz szyby wyglądaja na ciemne. Zrób test w nocy postaw samochód a do środka włóż mocna lampe gwarantuję ci że wtedy od środka będziesz miał ciemno a z zewnątrz szyby będą wygladały na jaśniejsze. Albo po prostu w dzień otwórz drzwi i popatrz na nie z obu stron to zobaczysz że z każdej strony szyba tak samo przepuszcza światło. Poza tym miernik przepuszczalności dokłada sie do samej szyby z jednej i drugiej strony i niestety nie ma inaczej jak w obie strony ten sam odczyt. Kolejna ściema z atestami panowie tymi papierkami to mozna się podetrzeć tu :ass: Każdy wystawia atest na folię lub na szybe a to nic nie daje bo to nie są atesty pozwalajace ta szybę zamontować do samochodu. Oczywiście jeśli wystawią atest że szyba pezepuszcza 70% światła i jest dopuszczona do stosowania w samochodzie to inna historia ale zadzwońcie do 30 firm które przyciemniają szyby 28 powie że nie może takiego papieru wystawić a 2 naściemniaja ze mogą. Co do foli to jesteście w błędzie mówiąc że nie można naklejać jej na przednie szyby. Są folie antywłamaniowe bezbarwne które można naklejac na przednie szyby. Nie wydurniam sie tu dla własnego widzimisie wiem co mówie. Mam w samochodzie przyciemnione wszystkie szyby folią (najjaśniejszą) efekt jest super w dzień rewelacja, w nocy nie przeszkadza. Ale już miałem przejścia (pomimo atestów) trzeba zawsze mieć kilka zł w dowodzie rejestracyjnym :chytry: . Na przeglądzie to nikt się nie czepia no bo po co. Jak trafia się jakiś hardy diagnosta to zaraz stawiaja go do pionu bo odstrasza klientów. Poszukajcie na necie jest dużo o przyciemnianiu szyb i choć ja zupełnie nie rozumiem tego przepisu to przyciemnianie jest nielegalne. Nie denerwójcie się że się wymądrzam ale było tu napisane kilka głupot które trzeba wyjaśnić :elegant:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
witus29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 14:32
Lokalizacja: małopolska/wadowice
Kontakt:

Post autor: witus29 » pt mar 30, 2007 09:03

Nie wiem jak jest z przyciemnieniem piecowym, ale z tego co wiem to na przednie szyby może być założona jedynie folia antywłamaniowa. Wiem to od policjanta, który przyciemniał swoje Toledo (nie sam tylko w zakładzie).


Głupców się nie żałuje ,bo nikt ich nie sieje tylko sami rosną.

mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » pt mar 30, 2007 10:01

dokładnie, przy piecowym przyciemnieniu szyba z zewnątrz jest czarna a od środka wszystko elegancko widać, pały moga sobie mierzyć przepuszczalność......
no nie zupełnie od środka też trochu się ściemnia ale mniej niż od folii


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

luk2009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 16, 2007 11:35
Lokalizacja: Podlaskie

gdzie mozna przyciemnic szyby w podlaskiem

Post autor: luk2009 » pn lip 16, 2007 11:52

witam wszystkich mam wielko prosbe gdzie mozna przyciemnic szyby piecowo w woj. podlaskim ja mieszkam w kolnie. Chce sobie przyciemnic wszystkie szyby oczywiscie oprócz przedniej. Moze ktos zna jakis adres np. w Białymstoku



Awatar użytkownika
virus2009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lis 22, 2007 20:50
Lokalizacja: Łeba
Kontakt:

Post autor: virus2009 » czw lis 22, 2007 21:15

Witam! Szukam kogoś kto zna się na przyciemnianiu szyb i przyciemniłby mi je w moim golfie. Jest to wersja 3 drzwiowa. Jaki byłby tego koszt czekam na oferty tylko z woj. POMORSKIEGO!!! Pozdrawiam


VW Power is BACK ;]

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pt mar 07, 2008 20:27

witam mam pytanie bo wiem ze kilku urzytkownikow tego forum zakladalo u siebi folie taka kotra od wewnatrz widac wszsytko normalnie a od zewnatrz jest ciemna moze mi kots powiedizec jak ta folia sie nazywa ?? byl bym wdzieczny :)


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

cinek18-86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob sie 22, 2009 15:37
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: cinek18-86 » czw paź 22, 2009 20:28

Na wszystkie wasze pytania znalazłem odpowiedź tutaj Polecam panu jhosef zanim podobne bzdury zacznie wypisywać


Zapraszam do oceny http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=358401

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: KoJ@K » sob maja 29, 2010 00:00

daniel2505, porządnie rozwinięta teza na temat napisanych wyżej nie których głupot. ;) =D>


Obrazek

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » sob maja 29, 2010 01:11

KoJ@K, ale zes odkopal:).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości