mk3, silnik 1,9 TD, zerwany pasek rozrządu!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob lip 09, 2005 23:44
Lokalizacja: OSTRÓW WLKP
Kontakt:

mk3, silnik 1,9 TD, zerwany pasek rozrządu!!!!

Post autor: fh » sob lip 09, 2005 23:57

czy ktoś z was przerabiał już tema zerwanego paska rozrządu w silniku 1,9 TD (typ silnika AAZ)??

Jakie były skutki ikoszty naprawy???

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » ndz lip 10, 2005 09:11

zalezy jak bardzo dostał i jak bardzo ci zalezy żeby to dobrze zrobić.

Bez rozebrania silnika nie bedziesz wiedział jak bardzo jest źle, ja właśnie jestem po remoncie mojego tdi - uwaliło sie to koło zebate na wle korbowym - silnik w tym momencie był na biegu jałowym, także kolizja była delikatna, ale i tak wymieniłem wszystko co mogło w najblizszym czasie polecieć, tak żeby nie zaglądac do silnika - zawory, szklanki, hydrauliki, uszczelniacze, pasek itp. Koszt czesci 1300pln - robocizny Ci nie powiem, bo bierze ją cześciowo na siebie mechanik i nawet jeszcze nie wiem ile wyjdzie.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

jarek65w
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 12, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódż

Post autor: jarek65w » ndz lip 10, 2005 09:44

No to współczucie Panowie, mam nadzieję że mi się to nie trafi.Kólko wymienione ,rozrząd wmieniony zostały amorki z przodu a reszta to duperele.Potem myślę śmigac tylko.pozdro



fh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob lip 09, 2005 23:44
Lokalizacja: OSTRÓW WLKP
Kontakt:

Post autor: fh » ndz lip 10, 2005 11:39

Corvax,

dzięki za info. Sprawa nie jest ciekawa. Pasek Contitech, pękł po 40.000 km przebiegu, przy 120 km/h na trasie. na moje oko najpierw pękł pasek wielorowkowy od alternatora i poszedł wszędzie gdzie mógł. wpadł pod pomiędzy koło zębate na wale a pasek rozrządu a ten nie wytrzymał. Wałek rozrządu jest cały, załorzyłem nowy pasek poustawiałem znaki, no i odpalił ale nie ma ciśnienia oleju, chodzi nierówno i w dodatku głośno. muszę zwalić głowicę.

czekam na dalsze sugestie.


---------------
Pozdrawiam
MK3 GTD

greg

Post autor: greg » ndz lip 10, 2005 19:21

dziwne że nie ma ciśnienia oleju, bo rozumiem - pasek pękł - pokrzywiło zaworki, ale to nie powinien odpalić. Może źle ustwiłeś na pompie paliwa i jest dlatego głośny. Ciekaw tylko jestem tego ciśnienia oleju



fh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob lip 09, 2005 23:44
Lokalizacja: OSTRÓW WLKP
Kontakt:

Post autor: fh » ndz lip 10, 2005 23:37

pompa, wałek rozrządu i wał jest wszystko o.k. wg znaków.
myślę, że ciśnienie oleju uciekło bo popychacze dostały w d..., jutro demontuję głowicę i daję do regeneracji.


---------------
Pozdrawiam
MK3 GTD

greg

Post autor: greg » pn lip 11, 2005 04:51

Kolega jak mi remontował głowicę to robił to w jakimś bardzo dobrym zakładzie w poznaniu, ale w jakim to dopiero w południe mogę podać



Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » pn lip 11, 2005 10:01

fh pisze:Corvax,

dzięki za info. Sprawa nie jest ciekawa. Pasek Contitech, pękł po 40.000 km przebiegu, przy 120 km/h na trasie. na moje oko najpierw pękł pasek wielorowkowy od alternatora i poszedł wszędzie gdzie mógł. wpadł pod pomiędzy koło zębate na wale a pasek rozrządu a ten nie wytrzymał. Wałek rozrządu jest cały, załorzyłem nowy pasek poustawiałem znaki, no i odpalił ale nie ma ciśnienia oleju, chodzi nierówno i w dodatku głośno. muszę zwalić głowicę.

czekam na dalsze sugestie.
To jest chyba czarna passa.....
Zajomemu w berlingo stało się dokładnie tak samo i drugiemu w fordzie też i wszystko zaczęło się od zerwania paska alternatora , rozwaliło plastikową osłonę rozrządu i pociągło do paska zembatego.
Współczucie.....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 289 gości