napinacz alternatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mmmmat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn lis 19, 2007 17:34
Lokalizacja: Ślask
Kontakt:

napinacz alternatora

Post autor: mmmmat » śr lis 21, 2007 21:11

panowie mam takie dolegliwosci jak skrecam kołami to buczy drga mi jak dodam troszke gazu to przestaje rozwnierz jak wlacze swiatla to mi delkikatnie drga myslalem ze to pompa wspomagania kiery ale mechanik mi powiedzial ze wyglada to na napinacz alternatora
powiedzcie gdzie to dostac i czy to napewno to jak tak czy teudno to wymienic i jaki koszt

dzieki
Ostatnio zmieniony śr lis 21, 2007 22:38 przez mmmmat, łącznie zmieniany 1 raz.



rymy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:26
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: rymy » śr lis 21, 2007 21:54

Nie wiem co ma napinacz paska wielorowkowego do buczenia/drgania czegoś tam podczas skręcania kołami (sprecyzuj dokładnie o co chodzi - prędzej problem z pompą wspomagania). Tak czy inaczej ja ostatnio wymieniałem ten napinacz, ale tylko dlatego, że zużyło się łożysko rolki, a jedynym objawem było to, że głośno piszczało. Nie miałem żadnych problemów z ładowaniem alternatora czy pompą wspomagania. Za nowy napinacz Ruville zapłaciłem w sklepie 130zł. Roboty przy tym na 10 min góra - robił mi to kumpel mechanik. Problemy z napinaczem łatwo zdiagnozować. Wystarczy zdjąć pasek (najpierw poluzować napinacz) i pokręcić rolką napinacza słuchając jak pracuje - dostęp bardzo łatwy, nie trzeba niczego odkręcać.

aha - ważna rzecz, ja mam silnik benzynowy, nie wiem jak w tdi, ale pewnie wiele się nie różni.
Ostatnio zmieniony śr lis 21, 2007 21:57 przez rymy, łącznie zmieniany 1 raz.



mmmmat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn lis 19, 2007 17:34
Lokalizacja: Ślask
Kontakt:

Post autor: mmmmat » czw lis 22, 2007 08:39

objaw jest taki ze jak wlacze swiatła to silnik zaraz przysiada i delikatnie drga
i kolega powiedzial ze to wyglada na ten napinacz tego paska wielorowkowego ,ze zamało już napina ?


druga sprawa jak krece kołami to rownierz zacyna mi drgac ale jak na luzie a jak dodam gazu delikatnie to te drgania ustaja


czy to moze byc ten napinacz czy można sciagnać ten pasek i sprawdzic czy ustało na krótką chwilke?



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » czw lis 22, 2007 08:43

to szybciej poduszki pod silnikiem, zapalasz swiatla alternator dostaje obciazenie i silnik lekko schodzi z obrotow i zaczynaja sie drgania, wiec sprawdz poduszki bo napinacz to to nie jest



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 525 gości