Automatycznie właczane światła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn lut 19, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hasiek » czw lut 22, 2007 23:05

t-tas wcale nie trujesz kto pyta nie błądzi ale do rzeczy.
56a - światła mijania
56b - światła drogowe
znajdziesz je na wyłączniku kierunkowskazów i zmiany świateł lub na centralce elektrycznej
w MK2 jest to
56a złącze J pin 3
56b złącze J pin 1
Diody są w tej obudowie jest tam jak widać na fotce wyłącznik służący do wyłączania urządzenia w okresie letnim, teraz on będzie niepotrzebny ale radzę zamontować nigdy nic nie wiadomo jakby była konieczność wyłączenia świateł nie trzeba będzie nic rozłączać.

PinkFloyd nie ma znaczenia benzyna czy diesel u nmie chodzi w Mk2 1,6TD i jest OK. Podstawa to sprawny alternator, gaśnie kontrolka ładowania zapalają się światełka.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw lut 22, 2007 23:22

marcin999 pisze:mysle, że sie załączą... u mnie obroty wogole nie spadaja nawet jak wszytko powłaczam moze masz cos zle ustawione?
W AAZ i 1Y nie ma zwiekrzania dawki paliwa ze względu na obciązenie silnika jak jest w TDI i benzynach i jak włączy sie odbiorniki prądu o dużym poborze to spadna obrotki. Zobacz w benzynce spadną na chwile i komp doda lekko zwiękrzy dawkę i sie podniosa w AAZ i 1Y tego nie ma. W 1Y nie ma podgrzewania swiecami chyba tak jak w AAZ.



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » czw lut 22, 2007 23:32

dzięki hasiek-marcin999 jak możesz daj Mu punkcika za mnie


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw lut 22, 2007 23:36

A czy jak się podłączy się włącznik świateł to nie spadną Volty które ida na żaróki. ja mam na światłąch 14,5V nie nie chce jak zamontuje ten bajer ze spadną Volty i żarówy będą słabiej świecić.



hasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn lut 19, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hasiek » ndz lut 25, 2007 02:11

Bez obawy PinkFloyd. Jeżeli zasilanie z +30 będzie z przewodu o odpowiednim przekroju to na pewno nie spadnie. Przekaźnik który włącza światła to 12V 30A więc nie ma takiej obawy. Poza tym urządzenie w takim podłączeniu jest wykorzystywane do jazdy w dzień ponieważ na nim nie działają światła drogowe więc w nocy należy włączyć światła wyłącznikiem. Takie podłączenie zostało wymuszone uniwersalnością urządzenia gdyż nie wszystkie samochody posiadają obwód 56 np. niektóre Fiaty, Fordy, Nissany, Renault, Peugeot i pwnie wiele innych. Ponieważ Golf ma ww obwód więc można podłączyć urządzenie żeby zastępowało tradycyjny wyłącznik.
Zamiast do obwodu 56b podłączamy do masy
Zamiast do obwodu 56a podłączamy do 56
Dokładamy jeszcze jedną diodę 5A i podłączamy do 58
Zasilanie podłączamy do X
Wszystkie potrzebne przewody sa na wyłączniku świateł ( z wyjątkiem A który jest w centralce (złącze U2/12))
Przy takim podłączeniu urządzenie podłączone jest równolegle z tradycyjnym wyłącznikiem i nie zmienia warunków pracy instalacji elektrycznej.



Sputnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 20:15

Post autor: Sputnik » czw kwie 26, 2007 17:46

greg pisze:

Potrzebne materiały:

* przekaźnik z bezpiecznikiem (do kupienia w każdym sklepie motoryzacyjnym)
* podstawka pod przekaźnik ze złączkami
* 4 diody zaporowe
Może ktoś podać jakie to maja być diody? Leżały jakieś prostownicze u mnie, wyciągnięte z pewnie z zasilacza ale ten układ przerobił je na świecące :D więc wolę zapytać przez zakupem jakie powinny mieć parametry.



ines1003
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 21:32
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: ines1003 » pt kwie 27, 2007 08:46

ja zrobiłem bardzo podobny schemat co na skanie ale mam trzy przekaźniki. jeden od włączania świateł lewa, prawa postojówka + mijania. drugi jest od rozłączania całego automatu po zapaleniu świateł włącznikiem żeby nie było lewego obwodu. jeżeli chodzi o światła mijania dorzuciłem przekaźnika żeby przez cały układ szło mniejsze napięcie, a do tego jaśniej świecą bo nie ma strat.
elementy do wykonania:
2xdioda 5A
2xdioda 1A
3xprzekaźnik 30A
1xbezpiecznik 15A
1xprzełącznik kołyskowy
2xbrowar



zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

jeszcze o światłach

Post autor: zoso8894 » pt kwie 27, 2007 20:27

Może ktos zapoda jakie maja kolory te przewody świateł w Golfie 3 .

tzn wiem ze w przełączniku świateł :

żółto-czerwony nr 11 to +12V zasilanie
szaro-zielony nr 14 L postój (+12V)
szaro-zielony nr 7 oswietlenie wskażników (+12V)
szaro-czerwony nr 6 P postój (+12V)

Natomiast nie wiem gdzie podpiąć się do swiateł ,
wyciągałem po kolei przekażniki pod kierownicą
i żadnym z nich swiateł nie mozna wyłączyć.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 28, 2007 13:29

zoso8894 pisze:i żadnym z nich swiateł nie mozna wyłączyć.
bo niema to świateł przekaźnika. Zasila je biało czarny przewód wychiodzący z włącznika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

_czaroszka_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 21, 2007 15:47
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: _czaroszka_ » śr lis 21, 2007 16:02

Mam VW GOLFA II i mam problem z podświetleniem tablic rejestracyjnych. Żarówki ok bezpieczniki w porządku, gniazda żarówek czyste. A prądu brak. Pomocy. Czy ktoś zna odpowiedź?? :okej:



edass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 08, 2004 14:31
Lokalizacja: CK

Post autor: edass » ndz mar 02, 2008 14:42

Witam!

Czy po zastosowaniu urządzenia opisanego na pierwszej stronie w MK2 automatycznie załączy się podświetlenie deski/tablicy rejestracyjnej???

Pozdro!


Trabant plastik jest fantastik!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości