Leje się z pod pokrywy rozrządu w AFT

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » ndz lis 18, 2007 11:47

Korzystając z okazji że wielu fanów AFT się tu zebrało zadam jeszczejedno może dwa pytania.
1. Czy da się jakoś uszczelnić wyjście odmy na pokrywce zaworów? Tam też mam zapocone, a plastikowym kolankiem można obracać i rusza się delikatnie na boki.
2. W okolicach 2800-3000 obrotów pojawia mi się taki dziwny dźwięk. Coś jakby się turbo włanczało :D. Dwóch mechaników jeżdżąc autkiem (w celu zdiagnozowania stuków w zawieszeniu) stwierdziło że brzmi to jakby śilnik ciągną lewe powietrze. Być może winne są dwie opaski na przewodach w okolicy odmy których u mnie brakuje. Jeden mechanik wysnuł teorie że to może być pompa wtryskowa ale on miał blade pojęcie o silnikach a ten kolektor ssący i wtrysk wielopunktowy to zupełnie czarna magia.

Pzdr


GT III

Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » ndz lis 18, 2007 12:59

GT III pisze:Czy da się jakoś uszczelnić wyjście odmy na pokrywce zaworów? Tam też mam zapocone, a plastikowym kolankiem można obracać i rusza się delikatnie na boki.
Moze sprobuj dodac opaske na wezyk, a kolanko ma sie obracac 8)
GT III pisze:2. W okolicach 2800-3000 obrotów pojawia mi się taki dziwny dźwięk. Coś jakby się turbo włanczało :D . Dwóch mechaników jeżdżąc autkiem (w celu zdiagnozowania stuków w zawieszeniu) stwierdziło że brzmi to jakby śilnik ciągną lewe powietrze. Być może winne są dwie opaski na przewodach w okolicy odmy których u mnie brakuje. Jeden mechanik wysnuł teorie że to może być pompa wtryskowa ale on miał blade pojęcie o silnikach a ten kolektor ssący i wtrysk wielopunktowy to zupełnie czarna magia.
Watpie ze to wina opasek odmy :) , ja dlugo latalem z odma oderwana od rury dolotowej, czyli z dziura w dolocie przed sama przepustnica ... i nic nie zauwazylem po dzwieku czy pracy silnika.

Kiedys mechanik mi szepna ze mam ten felerny kolektor ssacy co lubli napier*** , nie wiem o co mu chodzilo, ale moze cos z tym ? sa tam klapki takie
Obrazek


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » ndz lis 18, 2007 15:59

Zaglądne, pod tą pokrywke. Powinna tam być jakaś uszczelka? Powiedz mi jeszcze ile Ci pali autko? Bo mi w mieście od kąd zrobiło się zimno 11-12l zrobiło się normą. W lecie raczej nie wychodził ponad 10l. Na trasie zadowala się 6-7l.
Ostatnio zmieniony ndz lis 18, 2007 16:00 przez GT III, łącznie zmieniany 1 raz.


GT III

Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » ndz lis 18, 2007 17:11

GT III pisze:Zaglądne, pod tą pokrywke. Powinna tam być jakaś uszczelka? Powiedz mi jeszcze ile Ci pali autko? Bo mi w mieście od kąd zrobiło się zimno 11-12l zrobiło się normą. W lecie raczej nie wychodził ponad 10l. Na trasie zadowala się 6-7l.
Pokrywka jest ze zintegrowana uszczelka.

Pelen zaladunek trasa 8 litrow, bez zaladunku 6.5 litra i zadne wleczenie 80km/h tylko normalnie sprawnie. W miescie nie wiem, w dziurze mieszkam :).


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

speed_k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 09:16
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: speed_k » śr lis 21, 2007 08:58

Witam kolegów mechaniorów :D też posiadam ten silniczek. Jeżeli chodzi o spalanie to mój pali tak w przedziale między 8,5 a 9,5 LPG w cyklu mieszanym (zależne od ciężkości mojej nogi a rzadko bywa lekka więc przeważnie spali ponad 9). Czy może któryś z kolegów ma książkę napraw do tego silniczka bo kiedyś już szukałem (z pół roku temu) ale za pierona nie mogłem znaleźć. Co do wymiany uszczelki pod pokrywą nie wiem dlaczego ale w tą gumową nie wierzę. Ojciec ją kupił do swojego golfa i puściła po 1000 km. Ja kupiłem tą korkową i jest wszystko gitarka.



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » sob cze 06, 2009 16:19

Witam. Chcialbym sie was zapytac czy przy wymianie uszczelki pod pokrywa wymieniac rowniez szpilki czy zostawic stare? Z gory dzieki za pomoc.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » sob cze 06, 2009 16:37

RoBaL84 pisze:Witam. Chcialbym sie was zapytac czy przy wymianie uszczelki pod pokrywa wymieniac rowniez szpilki czy zostawic stare? Z gory dzieki za pomoc.
stare będą oki


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
Esperanos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 23:43
Lokalizacja: Lublin (Wrotków)
Kontakt:

Post autor: Esperanos » pn sie 17, 2009 03:39

Witam sorki ze podbijam temat ale wydaje mi sie ze tutaj najlepiej o tym napisac otoz mam problem z poceniem sie kolo odmy i pytanie jak wymienic ten caly kominek zeby nic nie popsuc macie jakas instrukcje :) z gory dzieki za pomoc :)

i czy moze ktos posiada ksiazeczke pod ten silnik :)


[center][img]http://img220.imageshack.us/img220/1121/siggrl.jpg[/img][/center]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości