Biały osad pod korkiem oleju.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Karlos87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Karlos87 » pn lis 19, 2007 18:31

Jessy pisze:A może byc wina jakosci oleju?? producent,rodzaj oleju jaki sie wleje do silnika??
Myśle że to nie jest wina jakości oleju.Moim zdaniem wina stoi po stronie odparowywania cząsteczek wody z oleju które przedostały przez wilgotność powietrza (tak jak grzegorz288 pisze) lub przedostał się do niego jak już wcześniej napisałem przez płyn z układu chłodniczego lub przez złą jakość gazu.
Ostatnio zmieniony pn lis 19, 2007 18:34 przez Karlos87, łącznie zmieniany 1 raz.


Lubię gdy murzyn bije w kokos

kindlar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn paź 15, 2007 09:45
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: kindlar » pn lis 19, 2007 18:57

Należy pamiętać, że ten osad powstaje równierz w górnej częsci odmy pod zaworkiem. Osad ten zawiera dużo wilgoci i może zamarzać przy niskich temperaturach powodując zapychanie odmy co z kolei może powodować wzrost cisnienia w skrzyni korbowej i wycieki oleju. Jeśli ktoś zauważył osad na korku powinien też wyczyścić odmę.



Awatar użytkownika
Karlos87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 09, 2006 18:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Karlos87 » pn lis 19, 2007 19:21

kindlar pisze:Należy pamiętać, że ten osad powstaje równierz w górnej częsci odmy pod zaworkiem. Osad ten zawiera dużo wilgoci i może zamarzać przy niskich temperaturach powodując zapychanie odmy co z kolei może powodować wzrost cisnienia w skrzyni korbowej i wycieki oleju. Jeśli ktoś zauważył osad na korku powinien też wyczyścić odmę.
No też fakt. Dobra myśl.


Lubię gdy murzyn bije w kokos

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn lis 19, 2007 19:25

dlaczego ten temat bylo ze 100 razy
Ostatnio zmieniony pn lis 19, 2007 19:25 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » wt lis 20, 2007 23:09

No to poczekam do wiosny, i sie przekonamy co bedzie dalej z tym majonezem.


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » wt lis 20, 2007 23:39

W CC miałem też problem z tą musztardą. Tam to był dopiero problem bo całe to dziadostwo pchało się do gaźnika i raz do roku trzeba było wszystko czyścić. Wykombinowałem tak że odpiołem odme od filtra powietrza, otwór w filtrze zaślepiłem a na przewód od odmy założyłem taki mały filterek i tak go umieściłem żeby zimne powietrze nie dmuchało do środka. Po tym zabiegu ilość musztardy pod korkiem zmniejszyła się do ilości śladowych a gaźniczek był czyściutki. Jeźdiłem na castrolu 10w40 półsyntetycznym. Generalnie maź powstaje gdy do oleju dostanie się woda, a ta skrapla sie w przewodach od zimnego powietrza w chlodne dni. Golfa zalałem tym samym olejem, musztardy jeszcze nie zauważyłem ale od trzech tygodni tam nie zaglądałem.

Pzdr


GT III

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości