skrzynia biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

motoreq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 21:22
Lokalizacja: Wrocław

skrzynia biegów

Post autor: motoreq » wt lis 20, 2007 13:07

Cześć! Zgrzyta mi dwójka w skrzyni. Poszedł synchronizator drugiego biegu. Nauczyłem się z tym jeździć i przyzwyczaiłem trochę do tego. Ale auto nie nadaje się żeby komuś pożyczyć (miałem już taką sytuację) no i klient przy sprzedaży będzie marudził. Opyla się naprawiać czy lepiej przełożyć skrzynię? Znacie jakiegoś magika w okolicach Wrocławia, ktory mógłby to zrobić? Jakie koszty są naprawa/przekładka?



Awatar użytkownika
szyki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr mar 23, 2005 19:54
Lokalizacja: pyrlandia
Kontakt:

Post autor: szyki » wt lis 20, 2007 13:55

jeżeli znajdziesz dobrego magika od skrzyń, to zdecydowanie polecam to robić.
takie reczy się naprawia.

z nową skrzynią może się okazać, że cała się sypie.
ewentualne mankamenty mogą wyjść po ładnych paru tysiącach spokojnej jazdy...

coś o tym wiem.
swego czasu zainwestowałem w fajną skrzynię do mojego mkII i po paru miesiącach musiałem szukać nowej...

tak że ja bym polecił zabrać się za naprawę, jeżeli pozostałe rzeczy w skrzyni są ok.

pozdr.



Awatar użytkownika
_pączek_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: sob maja 06, 2006 22:08
Lokalizacja: wisła
Kontakt:

Post autor: _pączek_ » wt lis 20, 2007 14:07

ja mam u siebie to samo-jak wszystko jest zimne to lubi sobie zgrzytnąć przy przechodzeniu z 1 na 2(jak robię to pomału to nie zgrzyta),podobnie jest kiedy z 4 schodzę na 3.
Jak silnik i olej w skrzyni się rozgrzeją to niema takich przypadłości.
Także podpinam sie pod pytanie kolegi-ile taka naprawa może kosztować??
Niestety domyślam się że sporo bo trzeba silnik wyciągać z tego co wiem...



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt lis 20, 2007 18:39

krissek pisze:Niestety domyślam się że sporo bo trzeba silnik wyciągać z tego co wiem...
a po co silnik ? przeciec synchronizatory sa w skrzyni :)
co do naprawy to nie wiem jak teraz ale mi koles powiedzial kiedys 300 zł za robote + czesci, podobno czesci nie sa takie drogie , tylko robota *#cenzura#*.
jak jest silnik zimny i olej w skrzyni rowniez to wrzucic dwojke bez zgrzytniecia to jest mistrzostwo swiata. Az w seru kłuje , jak słychac ten rzegot, dlatego ja probuje zawsze rozgrzac autko zanim rusze, wiem ze byc moze to niewiele pomaga ,ale wydaje mi sie ze jest latwiej II wrzucac. A jeszcze jedna sprawa, moze ktos wie, czemu tak sei dzieje, Jeszcze teraz jak mi nie zgrzyta , odpalam autko , zamykam garaz, wyciagam antene CB na dach , zdejmuje kurteczke itd, no i zauwazylem ze jak wcisne sprzegło to obroty rosna na 1100 , jak puszcze wyraznie auto zmula i tak jakby chciało jechac samo, kiedys przy wielkim mrozie prawie moglem na luzie jechac jak na biegu :D jak wcisne sprzegło to silnik pracuje normalnie.nie tylko mnie sie to w VW dzieje , ale rowniez w np fiacie seiko koledze. razem sie zastnawialismy co to moze byc, dlaczego tak sie dzieje, myslal ktos na tym ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
szyki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr mar 23, 2005 19:54
Lokalizacja: pyrlandia
Kontakt:

Post autor: szyki » wt lis 20, 2007 20:17

samo wyjęcie skrzyni kosztuje min 200 zł a trzeba też usterkę usunąć...

moim zdaniem, i tak warto.
po co ryzykować kupno jakiegoś badziewia...



motoreq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: motoreq » wt lis 20, 2007 20:44

Też tak słyszałem, że ok. 200zł za wyjęcie i włożenie skrzyni, jest troche kręcenia przy tym. Przekładka skrzyni to niewiadoma, zależy co się trafi. Tak pytałem , może ktoś zna jakiś niedrogi warsztat w okolicy Wrocławia? Sam synchronizator nie jest drogi ale czasem tak jest, że przy rozbiórce zakres prac się powiększa. Dopiero po rozebraniu można zweryfikować sytuację w środku. Dzięki za uwagi.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr lis 21, 2007 00:14

motoreq pisze:Też tak słyszałem, że ok. 200zł za wyjęcie i włożenie skrzyni, jest troche kręcenia przy tym.
mi by się nie chciało za 200zł wyjmować skrzyni i wkładać
motoreq pisze:może ktoś zna jakiś niedrogi warsztat w okolicy Wrocławia?
raczej przygotuj się na większy koszt niż 200zł jak już to bliżej 300-350zł
za wyjęcie i włożenie lub za przekładkę, bo jesli rozbierać i ją robić to mimo
kosztownych części naprawa może kosztować nawet i 700 a nawet więcej zł... :(
wtedy lepiej druga skrzynię i przełożyć,
obecnie zazwyczaj 99% skrzyń ze szrotu jest sprawnych - takie jest moje zdanie :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr lis 21, 2007 01:58

Podzielam zdanie kolegi RobertP, wymiana synchronizatora to 500 zł a i tak w zakładach jak pytałem to nie za bardzo sie do tego palą . Lepiej szukać nowej skrzyni .
Niedawno zmieniłem olej w skrzyni (półsyntetyk Kager) i dużo lepiej mi wchodzi 2 znacznie szybciej moge zmienić bez zgrzytu. Koszt wymiany to 50zł + własna robocina tak że niewiele . Stary olej nie był brudny ale dużo gęściejszy od tego który zalałem.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 440 gości