mechaniczny rozdzielacz wtrysku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
voxuran
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 09, 2007 19:13
Lokalizacja: olsztyn

mechaniczny rozdzielacz wtrysku

Post autor: voxuran » pt lis 16, 2007 23:27

witam mam taki problem, moja jetta nie pali na benzynie byłem u mechanika, fachowiec stwierdził że paliwo dochodzi do rozdzielacza wtrysku ale nie idzie dalej i potrzebna będzie jego wymiana, bedę musiał poszukac tego na szrocie moje pytanie brzmi: ile może takie coś kosztować? na co powinienem zwracać uwagę kupując taki rozdzielacz? a może wystarczy jakieś czyszczenie, może jest jakis środek dodawany do paliwa który by to wyczyścił?

proszę o porade, bo idzie zima a ja ciągle jadę na gazie


nowy

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 16, 2007 23:35

sprecyzuj temat. Podaj kod silnika albo rodzaj wtrysku. Rozdzielacz to raczej jest we wtryskach mechanicznych w rożnych silnikach 1.8 a nie 1,6


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
voxuran
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 09, 2007 19:13
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: voxuran » sob lis 17, 2007 10:54

[img]http://[/img] wygląda to miejwięcej tak Obrazek


nowy

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 17, 2007 11:46

to jest element od mechanicznego wtrysku, wystepuje w kilku silnikach 1,8 np GX, nie w 1,6. Jest drogi i trudny do zdobycia, ludzie na to polują długo bo często pada po zagazowaniu auta. Co się w nim zepsuło nie wiadomo, to jest precyzyjny element.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
voxuran
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 09, 2007 19:13
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: voxuran » pn lis 19, 2007 14:24

wydaje mi się że jego wymiana nie powinna być trudna czy ktoś wymienał go samodzielnie? jeśli wymiana polegałaby na ogkręceniu starego i przykręceniu nowego to nie powinno to być bardzo skomplikowane moze dałbym radę sam go wymienić


nowy

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 19, 2007 16:40

wymiana to prosta rzecz, jak już znajdziesz nowy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
artur14/
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 07:20
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Post autor: artur14/ » pn lis 19, 2007 20:23

dzieki, ja mam dostep do czegos takiego ale to jest ze silnika 8v ciekawe czy bybylo dobre do 16v tamten 112km a moj 129 czy ktos wie czy by sie nadal to bym kupil sobie na zapas



Awatar użytkownika
voxuran
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 09, 2007 19:13
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: voxuran » pn lis 19, 2007 21:45

kupiłem nowy na szrocie za 250 zł i zastanawiam się czy dam radę go wymienić bo nie wygląda mi to na jakies strasznie trudne zajęcie czy któryś z Was to wymieniał?


nowy

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości