wskaźnik paliwa, dziwna reakcja po tankowaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

wskaźnik paliwa, dziwna reakcja po tankowaniu

Post autor: supr3me » ndz lis 18, 2007 21:55

witam
kilka dni temu zajechalem sobie na stacje, jak gdyby nigdy nic zalalem 17 litrów ON, wlaczam zapłon ..a wskazówka od paliwa wzrosła do tego miejsca w ktorym byla przed tankowaniem, mysle sobie wylalem wszystko pod auto czy co :P ale pamietajac o podobnych przygodach w autach z gazem, gdzie po zatankowaniu do pelna wskaznik pokazywal normalny stan po kilku minutach, pojechalem dalej, wskazowka powolutku szła w góre az w koncu po 15-20min dotarla do odpowiedniego poziomu, wie ktos cóz to moze byc?

[ Dodano: 18 Lis 2007 20:58 ]
dodam moze jeszcze ze z raz czy dwa razy mialem dziwny przypadek ze wskazówką temperatury, kiedy po nocy odpalalem auto, przez 2-3 sekundy wskazowka wskakiwala na jakies 80st, i spadala, pozniej juz wszystko OK ...czyzby cos z prądem zegarów?


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lis 18, 2007 22:00

nic sie nie martw tak jest w golfach , obojetnie diesel czy bęzyna , czasem idzie szybko a czasem pomału , nie masz sie czym martwic



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » ndz lis 18, 2007 22:25

sprawdz masę


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Ładziox
VWmaniak
VWmaniak
Posty: 66
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 13:31
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Ładziox » ndz lis 18, 2007 22:31

supr3me, z tym paliwem tosie nie martw ta wskazowka nie jest do konca precyzyjna przy tankowaniu duzej ilosci na poczatku wsakzowka idzie szybko a pozniej tak jak ty pisales powolutko po kilku minutach, spowodowane jest to iz w zbiorniku jest plywak ktory ma kilka poziomow.



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » ndz lis 18, 2007 23:13

wskaźnik w mk3 to stary oszust ;). musisz go wyczuć i tyle.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

mucholus
Golfus szalonus
Posty: 91
Rejestracja: wt mar 20, 2007 15:50
Kontakt:

Post autor: mucholus » pn lis 19, 2007 14:53

Co do wskazówki paliwa to przekłamuje jak cholera :( Wiem z doświadczenia jak szedłem o 3 w nocy na stacje benzynową z bańką po paliwo na szczęście blisko było :)



Awatar użytkownika
tortuga
VW
VW
Posty: 130
Rejestracja: pn lis 28, 2005 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tortuga » pn lis 19, 2007 15:01

a może to raczej jakieś kłopoty z pływakiem w zbiorniku (choć nie wiem jak dokładnie to jest rozwiązane w golfach). w moim mk2 miałem tak kilka razy i - żeby było zabawniej - dotyczyło to elektronicznego wskaźnika poziomu paliwa w digifizie (jak wiadomo tam nie ma wskazówki, tylko na wyświetlaczu pokazywana jest ilość litrów paliwa w baku). zalewałem zbiornika do pełna, przekręcałem kluczyk - a wskażnik pokazywał dalej np. 7 litrów. w czasie jazdy paliwa na liczniku przybywało :chytry:, aż do 55 litrów - co jest dość budującym widokiem - gdyby to była prawda...



Awatar użytkownika
supr3me
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr paź 10, 2007 10:02
Lokalizacja: MANCHESTER

Post autor: supr3me » pn lis 19, 2007 21:31

hehe no ja tez jak widzialem ze wskazowka w czasie jazdy wzrasta a nie opada to az sie milo jechalo :D szkoda ze normalnie tak sie nie dzieje :) ale poki co nic zlego sie z tym nie dzieje wiec to na razie zostawie, dzieki Wam, pozdro


jest: Bora 1.9TDI AJM 01' Anglik :)

był: Golf MK3 1.9TDI AHU 96'

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pn lis 19, 2007 22:05

Też miałem taką sytuacje, ale tylko po tankowaniu na stacji, gdzie mają wątpliwej jakości paliwo... dopiero po kilkunastu minutach wskaźnik poszedł do góry. Teraz tankuję na dobrych stacjach i nie ma z tym problemu. Tak jak pisali już koledzy: golf tak ma i nic nie zrobisz :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 338 gości