Problem z odpaleniem po dłuższym postoju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grzegorz288
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 03, 2007 22:42
Lokalizacja: Nowosolna
Kontakt:

Problem z odpaleniem po dłuższym postoju

Post autor: Grzegorz288 » ndz lis 18, 2007 22:52

Po dłuższym postoju nie odpala mi silnik od razu tylko za drugim razem,niezależnie od pory roku,pózniej odpale z pół obrotu od razu nie zależnie czy jest zimny czy ciepły.Wymieniłem kable,świece,kopółke,palec i dalej tak samo.Silnik 1.8benz.Oleju nie bierze.Czy to mogą być pierścienie tłokowe?tak miałem w maluchu i po wymianie ich zapalał od razu. :okej: jak myślicie?zawory?pompa paliwa ok.


Grześ

Awatar użytkownika
misiekemeryt160
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: pn sty 29, 2007 15:21
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: misiekemeryt160 » pn lis 19, 2007 16:02

Grzegorz288, nie wiem dokładnie w golfie jak jest bogolfiarzem nie ejstem ale poprostu albo jest gdzieś zawór na przewodach apliwowych który nie pozwala by paliwo sisię cofało do zbiornika albo te funkcje pełni pompka paliwa....jak fdłuże Ci fura postoi to z przewodów spływa paliwo do baku i potem musisz krećić żeby zassał...ale nie spływa az tak szybko i dlatego przy krótkich postojach odpala ci szybko.


Zrozumiałem co to samochód gdy kupiłem HONDE....

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 19, 2007 16:20

Napisz więcej. Jak już odpali na zimnym to od razu dobrze chodzi czy coś nie tak?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
artur14/
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 07:20
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Post autor: artur14/ » pn lis 19, 2007 20:19

mam to samo w jetcie mechanik powiedzial ze puszcza pompa paliwa a na dodatek bardzo ja slychac do mojego silnika 1.8 16v kosz okolo 200 zl chyba ze cos niepewnego z allegro



Grzegorz288
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 03, 2007 22:42
Lokalizacja: Nowosolna
Kontakt:

Post autor: Grzegorz288 » śr lis 21, 2007 18:26

No niewiem czy to pompa paliwa,próbowałem kilka razy przekręcać kluczy przed zapaleniem go,wtedy załącza się pompka paliwa,nie pomaga.W maluchu też tak miałem i wymieniałem te zaworki co niby zapobiegają cofaniu paliwa,dopiero pomogła wymiana pierścieni tłokowych i palił na dotyk.W czasie jazdy nic niepokojącego się nie dzieje :okej: Oleju nie bierze ale myśle że ma uszczelniacze na zaworach kaput,jak odkręce korek od wlewu oleju to kopci,powietrze leci przez niego.


Grześ

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 346 gości