nieszczelny wydech???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ZJAREK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 10, 2007 02:25
Lokalizacja: Skierniewice

nieszczelny wydech???

Post autor: ZJAREK » ndz lis 18, 2007 02:53

pare dni sie nad tym zastanawiam. silnik pali bez problemu i kiedy jest chlodny nic sie nie dzieje. 1,6 benzyna ABE. wedlug mnie nie jest zamulony i daje rade mimo 170.000 km a prawdopodobnie nie jest to prawdziwy przebieg. nie bierze oleju. nie kopci, pali wlasciwie w normie czyli po miescie w granicach 8 litrow jak go nie gonie zbyt mocno. problemy pojawiaja sie kiedy silnik sie rozgrzeje. kiedy na chwilke go wylacze i za 5 minut chce jechac dalej gasnie mi najczesciej w momencie gdy wciskam sprzeglo miedzy 1 i 2 biegiem. potrafi wtedy szarpac jakby nie dostawal paliwa. wszystkie filtry wymienione, swiece nowe, kable tez. w zwiazku z tym ze czasem kiedy jest rozgrzany serwuje hustawke obrotow (od 1000 do 10.000) podejrzewalem silniczek krokowy lub cos pobliskiego. ostatnio spod korka wlewu oleju wylapalem zapach benzyny. delikatnie stamtad dmucha ale bez chlapania olejem. z bagnetu podobnie. zamierzam sprawdzic kompresje na garach, ale raczej nie sadze zeby pierscionki byly do wymiany. moze sie myle, ale ten samochod zbyt dobrze reaguje na pedal gazu. dzisiaj zaobserwowalem spora chmure spalin wydobywajaca sie z wydechu tuz przed katalizatorem. czy przerdzewialy i nieszczelny wydech w tych okolicach moze byc przyczyna takiego czegos, czy to cos innego raczej? z gory dzieki za pomoc. pzdr.



Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » ndz lis 18, 2007 11:13

ZJAREK pisze:rozgrzany serwuje hustawke obrotow (od 1000 do 10.000)
tu to przegiołeś z tymi obrotami :bigok:


nieszczelność wydechu nie powinna powodować gaśnięcia,co nie znaczy,że nie należy tego wymieniać...ubywa Ci płynu chłodzącego? aaaa i sprawdź gumową podstawe miedzy jednopunktem,a kolektorem,bo może guma już do wymiany i Ci lewe powietrze bierze...


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

Awatar użytkownika
ZJAREK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 10, 2007 02:25
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: ZJAREK » ndz lis 18, 2007 15:59

no fakt. pojechalem z tymi obrotam. jakis zamyslony ostatnio chodze przez tego gofera:)
plynu nie bierze - obserwuje od dluzszego czasu. ubytek jest niewielki po trzech miesiacach poziom spadl nieznacznie. pierwsza sprawa zrobie ten wydech. a pozniej sie zobaczy. dzieki i pozdro.



Awatar użytkownika
misiekemeryt160
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: pn sty 29, 2007 15:21
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: misiekemeryt160 » ndz lis 18, 2007 16:05

1,6 benzyna ABE. opisz mi co to ma za spsób zasilania to moze cos pomoge bo ja tak po symbolach to nie wiem o jakim silniku piszesz


Zrozumiałem co to samochód gdy kupiłem HONDE....

Awatar użytkownika
ZJAREK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 10, 2007 02:25
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: ZJAREK » pn lis 19, 2007 09:18

dobra... na poczatek przyznaje bez bicia ze z wiedza o vw i samochodach to u mnie tak sredniawo. ten samochod mial spelniac role rowniez edukacyjna poza wozeniem tylka do pracy i jak na razie wywiazuje sie z obu tylko wolalbym, zeby nagle nie odmowil wspolpracy, bo go zdazylem dosc mocno polubic. to gasniecie mnie wkurza.

pytajac o zasilanie miales na mysli rodzaj paliwa? jesli tak to gazu nie zaznal i nie zazna. a jesli o wtrysk to jest jednopunktowy. sory jesli napisalem cos od czapy. nie bede udawal znawcy bo nim nie jestem i w dwa tygodnie nie zostane. szukalem po sieci silnika oznaczonego literkami ABE i...:) hehe nie znalazlem takiego wiec chyba jeszcze raz popatrze na tabliczke pod maska zeby sie nie kompromitowac. mam zamiar pojechac do jakiegos mechanika tylko niespecjalnie mam ochote bulic kase za nic komus kto skorzysta z mojej niewiedzy. dzieki za odpowiedzi w ogole.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 495 gości