Vento 2.0 8V problem z instalacją gazową

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzysio53
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Vento 2.0 8V problem z instalacją gazową

Post autor: krzysio53 » czw lip 07, 2005 17:52

Witam

Mam Vento 1994 r. silnik 2.0 8V, założyłem do niego instalację gazową II generacji z komputerem Autronic 700 i zabezpieczeniem antywystrzałowym. Niestety podczas przłączania z benzyny na gaz następuje krótkie szarpnięcie i najczęściej gaśnie silnik. Podobny problem występuje podczas przełączanie z gazu na benzynę - mocne szarpnięcie tak jakby na chwilę zabrakło paliwa i jeśli jest to na postoju silnik gaśnie, podczas jazdy najczęściej jedzie dalej na benzynie ale potrafi też zgasnąć.
Ustawienia komputera w programie AMON są "poprawne"

Proszę o pilną poradę.



Awatar użytkownika
QszaVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 07, 2005 22:06
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: QszaVW » czw lip 07, 2005 23:02

Witam!
po mojemu to w momencie przełączania nie występuje brak paliwa lecz jego nadmiar bo silnik pracuje na benzynie a w momencie przełączenia wraz z powietrzem dostaje dodatkową dawke pędnika czyli lpg, i odwrotna sytuacja w momencie powrotu na benzyne. Nadmiar wachy za mało powietrza takie jest moje zdanie, trzeba dokładnie sprawdzić regulacje.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 07, 2005 23:41

Rób po prostu ostrą przegazówę na luzie i nie powinien gasnąć


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

krzysio53
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: krzysio53 » czw lip 07, 2005 23:47

Witam

A co robić zimą ? Zanim się przłączy minie kilka ładnych minut.
Co będzie jak mi zgaśnie na skrzyżowaniu ?



krzysio53
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: krzysio53 » czw lip 07, 2005 23:47

Witam

A co robić zimą ? Zanim się przłączy minie kilka ładnych minut.
Co będzie jak mi zgaśnie na skrzyżowaniu ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 07, 2005 23:54

W moich autkach przełączanie odbywa się po przekroczeniu pewnych obrotów silnika, a w jednym z nich również przy nagłym spadku obrotów po zdjęciu nogi z pedału gazu. Ty pewnie masz przełącznik zależny również od temperatury. W takim razie na krótkich dystansach wiele nie zaoszczędzisz. Zmień ten przełącznik i spokój a w zimie przejedź kawałek na benzynie zanim włączysz gaz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 07, 2005 23:56

Tzn ja mam takie przełączniki że mogę ustawić w trzech pozycjach. Tylko na benzynie, tylko na gazie (łącznie z zapalaniem) i trzecia pozycja najczęściej używana: zapala na benzynie a po zwiększeniu obrotów przełącza się na gaz samodzielnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

krzysio53
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: krzysio53 » pt lip 08, 2005 00:04

Ja mam komputer Autronic 700 w którym można zmieniać próg przełączania w zależności od obrotów, temperatury,podczas przśpieszania lub zwalniania i jeszcze sporo innych parametrów ale gazownicy są niedouczeni.
Montowałem u nich gaz w mk3 1.8i 75KM automat z takim samym komputerem i chodzi super. Przełączanie z benzyny na gaz oraz odwrotnie następuje niezauważalnie.
Niestety przy Vento dali d***.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 08, 2005 00:11

No tak. Nie daj za wygraną i jedź do nich i proponuję jeśli tak można zrobić odłączyć zależność od temperatury. Albo ustawić ją na jakąś minimalną temperaturę jak się da. Ale czemu to szarpanie jest u ciebie takie dotkliwe to nie wiem. U mnie też szapie ale to żaden problem. PO prostu sam decyduję kiedy sie przełączy jak dodam gazu. Dzięki braku zależności od temperatury. Zreszta gaz ma i tak wiekszą temeraturę spalania więc silnik dość szybko sie rozgrzewa. Nie wolniej wiele jak na benzynie. Aże 2.0 to kupa żeliwa do rozgrzania to inna sprawa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

krzysio53
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: krzysio53 » pt lip 08, 2005 00:22

Takie przestawianie ustawień komputera moge zrobic sam, mam sprzęt do tego potrzebny.
Ale za co im płaciłem, czemu nie powiedzieli przed montażem, że będą takie cuda. Pewnie założyłbym sekwencję i pewnie nie u nich.
A tak już 3 dni się męczę - byłem u nich już 6 razy. Oni, niby coś zmieniają i ma być dobrze a nie jest. Już ręce mi opadają.
Jazda mk3 na gazie to była przyjemność a w Vento to męczarnie i zagrożenie w ruchu drogowym.

[ Dodano: Sro Lip 13, 2005 06:49 ]
Witam

Dołożyli mi do instalacji emulator wtrysków ale dalej jest tragicznie.

Może ktos wie co z tym fantem zrobić ?
:otepienie:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości