Leje się z pod pokrywy rozrządu w AFT

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Leje się z pod pokrywy rozrządu w AFT

Post autor: GT III » sob lis 17, 2007 22:56

Leje się olej z pod pokrywy zaworów z boku po prawej stronie. Czy można próbować dokręcać delikatnie śruby mocujące pokrywę? Wymiana uszczelki jest dość skomplikowana ponieważ trzeba najpierw zdemontować kolektor ssący znajdujący się nad pokrywą. Ewentualnie na co zwrócić uwagę przy demontażu kolektora? W jakie uszczelki/podkładki się zaopatrzeć i czy mogę coś np rozregulować podczas tej operacji?

Pzdr


GT III

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Leje się z pod pokrywy rozrządu w AFT

Post autor: norek111 » sob lis 17, 2007 23:10

tylko wymiana uszczelki jesli nie robiles tego nigdy nawet w poldku zlec naprawe specom



Awatar użytkownika
kamil g60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: śr sie 01, 2007 23:04
Lokalizacja: Suwalki
Kontakt:

Post autor: kamil g60 » sob lis 17, 2007 23:11

Do krecic mozna ale nie za mocno. Ale to pewnie nic nie da. W takiej sytuacji najlepiej wymienic uszczelke. bo i tak bedziesz musiał to kiedys zrobic. :bajer: :bajer: :bigok: :bigok:


Moje G60. Wjedż i oceń.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=131744

Kupie BBs 15 RS lub Rm lub ranty


Filmik kiedys tak wygladał:)
http://pl.youtube.com/watch?v=jmtjYS3gS_A

Filmik 0-100km/h
http://pl.youtube.com/watch?v=ODqKlLZvth8

Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » sob lis 17, 2007 23:48

Witam ja wymienilem niedawno uszczelke w swoim AFT, okazalo sie, ze nie potrzebnie, bo dopiero przy demontazu pokrywy zaworow ( czyli po zdjeciu kolektora) zauwazylem ze jedna sruba jest luzna i dlatego cieklo :bigok: . Ale wszystko jest latwe, nic nie mozna rozregulowac.
Podstawowa prosta rzecz, to jak bedziesz sciagal rure dolotowa to zebys odmy nie urwal od dolotu, bo to sie czesto zdarza, takze nic na sile, chwile pomyslec, poodpinac
Obrazek

Odpinasz wezyki i wtyczki, te dwa weze na gorze kolektora sobie zatkaj czyms bo poleci troche beny( ja uzylem srub od koletora ;) ), linke gazu sciaga sie bezproblemu, zreszta wszystko logicznie latwo idzie
Obrazek

Na kolektorze masz 4 sruby plus 5`ta kapke wyzej, to nie starczy zeby go zdjac, z tylu silnika pod kolektorem sa jeszcze 3 sruby !

Tu widac po zdjeciu kolektora gdzie sa wkrecone, dostep nie jest najlepszy ale idzie odkrecic :), wymacasz je sobie, taki sam imbus co do srub wczesniej.
Obrazek

Wyczysc benzyna ekstrakcyjna (albo czyms podobnym) miejsca do ktorych bedzie przylegala nowa uszczelka, musi byc bardzo czyste :) ( jesli nie chcesz miec potem wyciekow:)
Obrazek

W pokrywie nie wystarczylo wyczyscic miejsca do ktorgo przylega uszczelka, tylka cala wymagala czyszczenia w moim przypadku skrobania
Obrazek

Zapamietaj sobie w jakiej kolejnosci ida te blaszki oraz masa
Obrazek

Ja zaapotrzylem sie rowniez w uszczelke do kolektora, ale z moich ogledzin wygladalo na to ze stara byla w stanie bdb, czyli nadawala sie spokojnie do zalozenia jeszcze raz :), ale cena kilka zl wiec zaden majatek.
Kilka oryginalnych opasek zaciskowych na wezykach juz nie zalozylem z powrotem , albo byly takie uparte albo ja zbyt leniwy, a ze mialem kilka nowych na srubke to je zalozylem :)


Aha uszczleke kupilem GOETZE , jednoczesciowa , gumowa z metalowymi oczkami, wygladala tak samo jak stara ( chyba oryginalna) , zobaczyc ja mozecie na zdjeciu nr.2 na podszybiu

Przed zalozeniem uszczelki, trzeba posmarowac ja albo miejsca styku na glowicy i pokrywie olejem i dopiero nalozyc i dokrecac. Dokrecamy sruby niepokolei, tylko tak by pokrywa byla rownomiernie dociagana. Potem zalozyc kolektor to jest latwizna , wszystkie wezyki i wtyczki logicznie pasuja w odpowiednie miejsce !

Dwa miesiace juz latam i nic nie cieknie :)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz lis 18, 2007 00:03 przez CzapCzap, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Leje się z pod pokrywy rozrządu w AFT

Post autor: GT III » sob lis 17, 2007 23:52

norek111 pisze:tylko wymiana uszczelki jesli nie robiles tego nigdy nawet w poldku zlec naprawe specom
Sam robiłem ale w maluchu. Gdyby nie było kolektora nad pokrywką nie było by najmniejszego problemu.


Pzdr


GT III

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » sob lis 17, 2007 23:55

olejem smarowac uszczelki pierwsze slysze ale wymiane kolega ladnie opisal
Ostatnio zmieniony sob lis 17, 2007 23:56 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » ndz lis 18, 2007 00:04

norek111 pisze:olejem smarowac uszczelki pierwsze slysze ale wymiane kolega ladnie opisal
Uszczelke filtra oleju tez sie smaruje zeby nie puszczala :) , dzieki :pub:
Ostatnio zmieniony ndz lis 18, 2007 00:05 przez CzapCzap, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz lis 18, 2007 00:06

smaruje sie tylko aby filtr dokrecic bo guma stawia opory podczas dokrecania :pub: pozdrawiam



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » ndz lis 18, 2007 00:10

norek111 pisze:smaruje sie tylko aby filtr dokrecic bo guma stawia opory podczas dokrecania :pub: pozdrawiam
Aha , nie wiedzilem :D , ale jak cos to olej nie zaszkodzil hehe :bigok:


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » ndz lis 18, 2007 00:11

No ładnie, ładnie tego potrzebowałem. Wielkie dzięki :pub: . Mam jeszcze pytanko czy opaski zaciskowe na wężykach po lewej stronie miałeś oryginalnie założone czy sam dołożyłeś? U mnie nie ma i w dwóch miejscach delikatnie się poci zamierzam właśnie pozakładać.


Pzdr


GT III

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz lis 18, 2007 00:14

na uszczelke pokrywy zaworowej olej zaszkodzi



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » ndz lis 18, 2007 00:16

GT III pisze:No ładnie, ładnie tego potrzebowałem. Wielkie dzięki :pub: . Mam jeszcze pytanko czy opaski zaciskowe na wężykach po lewej stronie miałeś oryginalnie założone czy sam dołożyłeś? U mnie nie ma i w dwóch miejscach delikatnie się poci zamierzam właśnie pozakładać.


Pzdr
Byly zalozone oryginalne , ja je tylko zamienilem na inne bo nie malem dobrych kombinerek by ja zapiac :) i niechcialo mi sie bawic

Takie byly
Obrazek


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » ndz lis 18, 2007 00:26

CzapCzap pisze:
Byly zalozone oryginalne , ja je tylko zamienilem na inne bo nie malem dobrych kombinerek by ja zapiac :) i niechcialo mi sie bawic
Czyli ktoś kto grzebał tam przedemną nie był tak ambitny jak ty. Co ciekawe autko było sewisowane w niemczech. Znowu wychodzi na to że niemiecka perfekcja to tylko legenda. Jeszcze raz dzięki.

Pzdr


GT III

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz lis 18, 2007 00:39

w niemczech serws to konkret i kasa odpowiednia niema fuszery jest to nieoplacalne pytalem na dniach o dorobienie kluczyka w VW co dziwne tylko 30 euro pozwolilem sobie zboczyc z tematu sorki za wybryk :pub: :pub:


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 475 gości