znosi na prawo po wymianie opon, zbieznosc jest idealna,

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

znosi na prawo po wymianie opon, zbieznosc jest idealna,

Post autor: guti » sob lis 17, 2007 16:23

zalozylem nowe zimoweczki ( debica frigo directional ) nawet niezle na marginesie tylko troszke głosne.
No i sie pojawil problem, kiedy da sie golfowi wlolna reke to zjezdza na prawo, pojechalem do diagnosty, sprawdzil zbieżność i jest idealna jak on to powiedzial.powietrza wszedzie w oponach 2,2.
Sprawdzil zawiesznie z przodu i jest wszystko poprawnie. No to wiec skad takie zachowanie autka ?
Przypominam sobie ze w lato zmienialem lewa zwrotnice, załozylem tak jak stara , na aluskach nie bylo problemów, podobnie zreszta jak na starych zimowkach ( debica frigo ), auto puszczone w samopas jechalo prosto ze mozna było rece pod tyłek wsadzic. Stare opony sa rownomiernie starte ( na dwa sezony starczyły :P ) nie ma sladow nadmiernego scierania z którejkolwiek strony.

A dzisiaj zonk.
Co do tej zwrotnicy to byc moze rypnałem sie troszeczke i moze katy sa juz miminalnie inne. No ale czemu na starych oponach bylo ok i na aluskach rowniez ? kolejna zagadka ? Macie jakies pomysły ?
Mowilem diagnoscie ze zmienialem zwrtonice, moze nie przyjal do wiadomosci , moze to nie ma wpływu , moze nie jest dobrym diagnosta :P :) Dzieki za porady, pomozcie bo ja czuje wyraznie ze sciaga a szkoda opon , jakiekolwiek by one nie były( wazne ze zimowki :) ).


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » sob lis 17, 2007 16:31

a wywazone ok te kola?



ZMIENNIK1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:49
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Post autor: ZMIENNIK1313 » sob lis 17, 2007 16:35

sprawadź dokładnie kąty ustawienia kół, sprawdź felgi , bo może jedna stalówka jest krzywa, ewentualnie któraś z nowych opon ma po prostu guza lub wadę fabryczną lub banalnie może za dużo ci podpompował ciśnienia wkołach ( z lewej strony zamało a z prawej za dużo (ewentualnie odwrotnie) i byc może dlatego ściąga.
Ostatnio zmieniony sob lis 17, 2007 16:35 przez ZMIENNIK1313, łącznie zmieniany 1 raz.


nigdy nie mów nigdy:)

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob lis 17, 2007 16:35

jasne, nie sadze zeby wywazenie mialo cos do rzeczy , po reszta nie rzuca kierownica :) jakby były niewywazone to kierownica wykonwałaby miminalne ruchy prawo -lewo a tu sie tak nie dzieje, koncowki drazkow kierowniczych tez sa ok, sworznie wachaczy, silentblocki, wszystko co tylko mozna sprawdzic w zawieszeniu jest ok:/

[ Dodano: Sob Lis 17, 2007 3:37 pm ]
ZMIENNIK1313 pisze:banalnie może za dużo ci podpompował ciśnienia wkołach ( z lewej strony zamało a z prawej za dużo (ewentualnie odwrotnie) i byc może dlatego ściąga.

cisnienie w oponach rowne po obu stronach auta, z przodu mam 2,2 a z tyłu 2.0


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Pawer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pawer » sob lis 17, 2007 16:55

miałem podobna sytuacje ,tez pojechałem na zbieznosc i było oki w moim przypadku winna była opona , strasznie sciagało auto , przełuz przednie koła na tył i wtedy zobaczy czy nadal bedzie scigało



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob lis 17, 2007 16:58

Pawer pisze:miałem podobna sytuacje ,tez pojechałem na zbieznosc i było oki w moim przypadku winna była opona , strasznie sciagało auto , przełuz przednie koła na tył i wtedy zobaczy czy nadal bedzie scigało
a gdyby sie okazało ze np wadliwa jest opona ? to jak myslicie ? w hipermarketach wymienia bez problemu czy beda jakies przeszkody ? w sumie to obejrzalem dokladnie opone, wiem ze po napompowaniu moze byc bąbel ,bo tak na "sucho" to wydawała sie byc normalna opona, rowna, bez podejrzen.

[ Dodano: Sob Lis 17, 2007 4:06 pm ]
tak sobie siedze i mysle i chyba dochodze do wnioslku ze to moze byc wina kątów, przeciez zbieznosc to co innego jak kąty, mialem ustawnienie minmalnie rozbiezne do gleby (opon nie darło) a teraz jakbym mial lewe koło troszke prostsze to prawe chyba by go ciagneło?
tylko czemu cholera ten tępy diagnosta nie pomyslal zeby katy sprawdzic
. wrrrr


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
daniel1960-74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lut 09, 2007 17:10
Lokalizacja: JAVWOR
Kontakt:

Post autor: daniel1960-74 » ndz lis 18, 2007 22:56

witam a może przełoż opone z prawego koło o 180 stopni u mnie tak było opona niby nie kierunkowa a jednak sytuacja identyczna jak u ciebie :bigok:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lis 18, 2007 23:35

daniel1960-74 pisze:witam a może przełoż opone z prawego koło o 180 stopni u mnie tak było opona niby nie kierunkowa a jednak sytuacja identyczna jak u ciebie
tylko ze ja mam kierunkowe :/ jutro jade na sprawdzenie kątów, wiele sie potwierdza ze to wlasnie to jest przyczyna tego zachowania.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » pn lis 19, 2007 00:35

ja mam identycznie na alusach mi sciagalo w lewo załozyłem nowe opony zimowe na stalowki i jest ok wiec wina mozliwe ze kola winne.


1.9 TDI 110 PS i 247 Nm. ( + wtryski 216)
A to link do mojego golfika.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1363601#1363601

Sprzedam Golfa gg.23238162 tel. 721164930

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn lis 19, 2007 15:43

bylem na stacjo diagnostycznej , chlopaki meczyli sie poltorej godziny, bylem dobej mysli jak facet powiedzial ze na lewym kole mam +2 pozytywa,( kąty ) czyli ze gora koła wchodzi bardziej do srodka, wtedy przednia os wali cyrkiel i skreca tym samym w prawo.Ustawili mi tak jak prawe , zbieznosc poprawili, nadal sciaga :( tylko tym razem juz minimalnie, diagnosta sie sam przejechal i potwierdzil ze minimalnie ciagnie w prawo ,ale on juz nie ma pomysłów. Ustawiłby dwa koła na + ale nie wiedzial jakie to ma miec wartosci a ja nie umialem mu powiedziec ( bo moje "troszeczke" niewiele mu mowilo). za cała operacje zainkasowali .....20 zł :) to mnie pocieszyło bo nastawialem sie na minimum 50 :)
podejrzewam ze opona jest jakas dziwna któras z prozdu i moze sie dotrze , bo ja juz tez nie mam pomysłów co to moze byc.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

ZMIENNIK1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:49
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Post autor: ZMIENNIK1313 » pn lis 19, 2007 16:08

guti pisze:bylem na stacjo diagnostycznej , chlopaki meczyli sie poltorej godziny, bylem dobej mysli jak facet powiedzial ze na lewym kole mam +2 pozytywa,( kąty ) czyli ze gora koła wchodzi bardziej do srodka, wtedy przednia os wali cyrkiel i skreca tym samym w prawo.Ustawili mi tak jak prawe , zbieznosc poprawili, nadal sciaga :( tylko tym razem juz minimalnie, diagnosta sie sam przejechal i potwierdzil ze minimalnie ciagnie w prawo ,ale on juz nie ma pomysłów. Ustawiłby dwa koła na + ale nie wiedzial jakie to ma miec wartosci a ja nie umialem mu powiedziec ( bo moje "troszeczke" niewiele mu mowilo). za cała operacje zainkasowali .....20 zł :) to mnie pocieszyło bo nastawialem sie na minimum 50 :)
podejrzewam ze opona jest jakas dziwna któras z prozdu i moze sie dotrze , bo ja juz tez nie mam pomysłów co to moze byc.
lub delikatnie odkształcona felga albo coś ze zwrotnicą.


nigdy nie mów nigdy:)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 19, 2007 16:56

Zaineteresuj się rownież tylną osią. jeśli masz na niej jakieś stare krzywo zdarte opony to też może być to przyczyną ścigania.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn lis 19, 2007 18:22

Paweł Marek pisze:Zaineteresuj się rownież tylną osią. jeśli masz na niej jakieś stare krzywo zdarte opony to też może być to przyczyną ścigania.
tu jest ok, opony rowno stare, one kiedys jezdziły na przodzie,i az dziwne ze przy moim stylu jazdy sa rowno stare.sprawdzali mi tez rozstaw miedzy przednia a tylnia osia, miezyli taka rozwijana miarka i wyszło im 2 mm roznicy, ale to duzo sie mozna pomylic tym sposobem mierzenia. a. Kupiedruga par zimowek na tył 9 bo i tak musze sie w takie zaopatrzyc) i te nowe załoze z kołami tylnymi od razu na przód, w sumie to moglbym jeszcze sprobowac przełozyc te tylne (zuzyte ale rowne) na przód, bo kiedys na przodzie jezdziły , ale juz mi sie nic nie chce. Mam go w d.... ustawic zbieznosc ok , ustawic kąty ok, nowe zimowki ok, a temu jeszcze cos nie pasuje. Postoi troche na mrozie to moze zmadrzeje i mu sie przestawi na prawidłowe tory.Ehh auto zagadka.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 19, 2007 18:55

Ja bym nie wytrymał na twoim miejscu i założył na próbę jakieś inne koła do tyłu, pożyczone od kogoś albo coś takiego. Chwila zabawy a sprawa tyłu wyjaśniona. Pisze o tym bo przerabiałem temacik. Założyłam używki na tył, wyglądały optycznie na równo zdarte a jednak takie nie były.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości