Spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Spalanie

Post autor: martinstop » sob lis 17, 2007 02:56

Witam....
Mam pytanie do was odnośnie spalania, ponieważ mam swojego golfa od niedawna, poza tym jak wiadomo w tych autach nie ma kontrolki rezerwy, jak też powszechnie wiadomo wskaźnik paliwa tez jest niedokładny więc trudno określic ile znajduje się paliwa w baku przy "rezerwie" czy tez kiedy tak naprawdę jest już "rezerwa", liczę więc na doświadczonych użytkowników a może nawet na posiadaczy tych samych silników....bo moje pytanie po prostu brzmi : ile taki golf potrafi spalic benzyny?, w zależności od jazdy oczywiscie....Silnik to 1.8 AAM 55 KW (75KM) 92 r.....Dzięki z góry wszystkim za odpowiedzi....


Martin :bajer:

LordOmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob cze 16, 2007 08:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Spalanie

Post autor: LordOmen » sob lis 17, 2007 09:34

martinstop pisze:Witam....
Mam pytanie do was odnośnie spalania, ponieważ mam swojego golfa od niedawna, poza tym jak wiadomo w tych autach nie ma kontrolki rezerwy, jak też powszechnie wiadomo wskaźnik paliwa tez jest niedokładny więc trudno określic ile znajduje się paliwa w baku przy "rezerwie" czy tez kiedy tak naprawdę jest już "rezerwa", liczę więc na doświadczonych użytkowników a może nawet na posiadaczy tych samych silników....bo moje pytanie po prostu brzmi : ile taki golf potrafi spalic benzyny?, w zależności od jazdy oczywiscie....Silnik to 1.8 AAM 55 KW (75KM) 92 r.....Dzięki z góry wszystkim za odpowiedzi....
Czesc.Spodziewaj sie w zimie ok. 12/100 w miescie na krotkich odcinkach. Ten silnik ma moj kolega i tyle pali. Ja mam ABU 1.6 55kw/75km i pali ok. 10-10,5. Aha taka moja rada odnosnie rezerwy: jak nie chcesz zmieniac pompy paliwowej to unikaj jazdy na rezerwie. Na dole zbiornika masz syf i wode. Pozdrawiam serdecznie



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob lis 17, 2007 10:21

martinstop pisze:bo moje pytanie po prostu brzmi : ile taki golf potrafi spalic benzyny?, w zależności od jazdy oczywiscie....Silnik to 1.8 AAM 55 KW (75KM) 92 r..
w ja jezdze nim 2 lata zakładałem mu lpg i nie przekroczyłem od 2 lat 10l lpg więc podejrzewam że beny równiez moze tyle samo spalić nie wiem nie jezdziłem długo na benie w kazdym badz razie nie dopuszczaj do dłuzszej jazdy na rezerwie (szkoda pompy )
dziennie jeżdżę ok 60km
Ostatnio zmieniony sob lis 17, 2007 10:22 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » sob lis 17, 2007 11:39

martinstop pisze:poza tym jak wiadomo w tych autach nie ma kontrolki rezerwy
mozesz sobie zamontowac licznik z modelu po 95' w ktorym jest kontrolka rezerwy, tylko trzeba wlozyc zaroweczke.



Awatar użytkownika
Ładziox
VWmaniak
VWmaniak
Posty: 66
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 13:31
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Ładziox » sob lis 17, 2007 13:03

martinstop, ja Ci powiem tak ile mu wlejesz tyle spali
a tak na powaznie zalezy to od jazdy to jest silnik benzynowy wiec technika jazdy ma tu kluczowe znaczenie, nie poiwm Ci ile pali na 100km poniewaz tera mam diesla ale wczesniej mialem benzyne 1.8 kat ale wtedy jeszcze prawka nie mialem i nie uzytkowalem auta. a wskazowke od paliwa trzeba poprostu wyczuc poniewaz w zbiorniku jest pluwak ktury sie podnosi i opuszcz na zakretach chyba przy skrecie w prawo wydaje sie ze benzyny jest wiecej a w lewo mniej. ale gdy jest na czerwonych kreskach to juz nak dla Ciebie ze powinienes zatankowac poniewaz jeszcze pojezdzisz ale ciagnie ci te brudy z dna zbiornika i przy takiej jezdzie szybko dasz zarobic mechanikowi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 308 gości