Wykaz przekaznikow, problemy z odpalaniem, regeneracja turbo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Wykaz przekaznikow, problemy z odpalaniem, regeneracja turbo

Post autor: Viteq » pt lis 09, 2007 19:38

Chciałem zapytać o parę kwestii związanych z "trójką". Nie chciałem zaśmiecać forum kilkoma tematami więc zebrałem to do przysłowiowej kupy i oto jest (jeśli admin stwierdzi że jednak za dużo tego jak na raz to proszę o sygnał, rozbije to na pojedyncze tematy):

Po pierwsze szukam opisu lub najlepiej rysunku odnoszącego się do przekaźników (tak to się chyba nazywa :P) te kostki tuż przy bezpiecznikach... takie schemat zapewne jest na osłonie bezpieczników której ja niestety nie mam... chodzi mi o to jaki przekaźnik gdzie się w pina i za co on odpowiada. na forum znalazłem tylko tego typu opis samych bezpieczników

Druga sprawa... zaczęły się chłody... wiadomo... chociaż nic przeraźliwego na razie.... jednak mój dieselek ma już trochę problemy z odpalaniem. Z rana, jak przychodzi wyruszyć do pracy, wsiadam i widzę że świece się dłużej grzeją, czasem grzeje je dwa czy nawet trzy razy.... mimo wszystko muszę trochę pokręcić żeby auto zapaliło. Jak przekręcę kluczyk auto "chechła" parę lub nawet parenaście sekund zanim zapali. Chciałbym się dowiedzieć co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić, bo domyślam się ze nie jest to ani dobre ani normalne.

Kolejna rzecz... regeneracja turbiny... natknąłem się na sporo tematów w których ludzie piszą że muszą oddać do regeneracji, pytają gdzie najlepiej. Ja chciałem sie dowiedzieć po czym poznać że właśnie takiej regeneracji turbina wymaga?

i na koniec jeszcze jeden drobiazg. Chodzi mi o ten "przypominacz serwisowy" który mruga na desce rozdzielczej po przekręceniu kluczyka... Wiem wiem... na forum jest mnóstwo opisów jego zerowania do różnych rodzai golfa... jednak u mnie żaden nie zadziałał. I mam prośbę jeżeli ktoś na własnej skórze w takim golfie jak mój na 100% sprawdził jakiś sposób wyzerowania i ustawienia tego IN01 IN02 to proszę o podanie.

Mam nadzieję że nikt nie zasnął i nie rozbił głowy o biurko czytając ten przydługi stos pytań.... dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony wt lis 13, 2007 20:51 przez Viteq, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lis 09, 2007 20:40

Viteq pisze:jednak mój dieselek ma już trochę problemy z odpalaniem.
przyczyną takiego stanu moze być to że jedna ze swiec nie grzeje się, sprawdzisz je podpinając kazdą z osobna na"krótko" (powinna sie zrobić czerwona a już napewno b.gorąca), może być jeszcze jedna przyczyna że auto gorzej zapala przy niższych temp. -- zły kąt ustawienia wtrysku paliwa a to sie już na warsztacie ustawia
Ostatnio zmieniony pt lis 09, 2007 20:47 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » pt lis 09, 2007 20:46

zdecydowanie wolę więc żeby to się okazała kwestia świecy. :)


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 09, 2007 20:53

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=71846

[ Dodano: Pią Lis 09, 2007 7:56 pm ]
http://www.rydzu.cba.pl/
mozesz sobie tez ustawić po jakim przebiegu ma ci zasygnalizować że np olej do wymiany, szukaj pod tym samym hasłem "inspekcja olejowa". Używaj szukajki googlowskiej na dole strony


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » wt lis 13, 2007 14:31

misiek10111 pisze:przyczyną takiego stanu moze być to że jedna ze swiec nie grzeje się
Nom... Nie grzały nawet dwie... kupiłem... wymieniłem komplet i śmiga.... stówka poszła ale na jakiś czas spokój :)


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lis 13, 2007 15:41

Viteq pisze:wymieniłem komplet i śmiga
a jakie kupiłeś?


:-k ...

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » wt lis 13, 2007 17:28

Beru...

Podobno są dobre... zresztą za dużego wyboru nie miałem bo załatwiane przez znajomego znajomego mojego znajomego w zatoce. Rabacik mi się trafił (jakżeby inaczej) chociaż nie obyło się bez nerwów bo dostałem najpierw świece do zwykłego dizla nie turbo, były krótsze i przede wszystkim inny gwint miały. Przez to musiałem czekać dzień dłużej na dobre ale tera jest ok. :D


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

matikdalik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:33
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: matikdalik » wt lis 13, 2007 17:44

misiek10111 pisze:
Viteq pisze:jednak mój dieselek ma już trochę problemy z odpalaniem.
przyczyną takiego stanu moze być to że jedna ze swiec nie grzeje się, sprawdzisz je podpinając kazdą z osobna na"krótko" (powinna sie zrobić czerwona a już napewno b.gorąca), może być jeszcze jedna przyczyna że auto gorzej zapala przy niższych temp.
Mój przez ostatnich kilka dni startował tak jakoś bez chęci, a jak ruszył to pełno dymu było :blush: Zaryzykowałem i w ciemno kupiłem świece NKG. Myślałem, że może jedna jest przepalona, okazało się, .... że trafione były wszystkie 4.
Wymieniłem i dziś rano bajka, momentalny start, bez zająknięcia :grin:
Faktycznie TDI do 0C powinien zapalić bez działających świec

maciek


Golf MK3 Variant 1.9TDI 1Z
tyle pije: [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/199705.html][img]http://images.spritmonitor.de/199705.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » pt lis 16, 2007 22:11

Nie chwal dnia przed zachodem słońca ;(

Po wymianie świec auto raz rano zapaliło bez problemu i się cieszyłem wracając z pracy... jednak tego samego dnia jak chciałem pojechać na nockę już w ogóle nie zapaliło ;(

Rano było w miarę ciepło jednak przez dzień przyszło ochłodzenie i wieczorem przed pracą było koło zera albo i mniej... sprawdziłem parę rzeczy i wyszło że autko mi w ogóle bez świec paliło... co prawda i tak dwie ze starych nie grzały więc dobrze na przyszłość że wymieniłem komplet.

Do świec nie dochodzi mi prąd. Sprawdzałem przekaźnik, jest ok. zaskakuje, jest na nim prąd ale przy samych świecach miernik ani drgnie. Co to może być??

słyszałem już dwie wersje. Albo gdzieś na długości są jakieś przewody walnięte, albo coś nie tak z komputerem. Nie znam się na tym za bardzo... kumpel coś wspomniał że to może być coś z komputerem właśnie, zależy tylko czy prąd idzie od komputera przez przekaźnik do świec czy najpierw przez przekaźnik. Dla mnie to chińszczyzna.... :/

Pomocy... teraz się muszę tłuc do pracy starym eskortem w którym zimno i to do tego jeszcze jest automat... już mnie od bezczynności lewa noga i prawa ręka bolą. ;(


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

matikdalik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:33
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: matikdalik » pt lis 16, 2007 22:42

Viteq pisze:Nie chwal dnia przed zachodem słońca ;(
Do świec nie dochodzi mi prąd. Sprawdzałem przekaźnik, jest ok. zaskakuje, jest na nim prąd ale przy samych świecach miernik ani drgnie. Co to może być??
Wg schematu:
Z komputera napięcie idzie tylko na cewkę przekaźnika (czyli daje sygnał włącz/wyłącz). a styki robocze zasilane są "bezpośrednio" z akumulatora. Na schemacie widać, że bezpiecznik świec jest dopiero między przekaźnikiem a świecami.

Sprawdź ten bezpiecznik, może po prostu padł, ewentualnie na przekaźniku nie ma przejścia na stykach roboczych, nie na cewce, ale piszesz, że napięcie przechodzi, więc najpierw bezpiecznik (50A).

maciek


Golf MK3 Variant 1.9TDI 1Z
tyle pije: [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/199705.html][img]http://images.spritmonitor.de/199705.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » sob lis 17, 2007 08:04

A możesz mi powiedzieć gdzie ten bezpiecznik DOKŁADNIE ma być? Bo z tego co znalazłem na forum to ma być jakiś większy niż normalny bezpiecznik ale też na tej konsoli gdzie reszta tylko koło przekaźników. Zaintrygowany i śpiący po nocce ;P postanowiłem zajrzeć do autka i zobaczyłem na tej konsoli puste miejsce. Wygląda jak miejsce na bezpiecznik, tylko taki ze 2 razy większy niż zwykłe.

patrząc na opis bezpieczników i przekaźników w tym temacie to to miejsce na bezpiecznik jest na lewo od przekaźnika R6 zaraz obok niego.

Czy to to o co chodzi?

I jeszcze pytanko czy takie bycze bezpieczniki można kupić po prostu na stacji? Jeśli nie to gdzie?
Ostatnio zmieniony sob lis 17, 2007 08:05 przez Viteq, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » sob lis 17, 2007 09:11

Viteq pisze:A możesz mi powiedzieć gdzie ten bezpiecznik DOKŁADNIE ma być? Bo z tego co znalazłem na forum to ma być jakiś większy niż normalny bezpiecznik ale też na tej konsoli gdzie reszta tylko koło przekaźników. Zaintrygowany i śpiący po nocce ;P postanowiłem zajrzeć do autka i zobaczyłem na tej konsoli puste miejsce. Wygląda jak miejsce na bezpiecznik, tylko taki ze 2 razy większy niż zwykłe.

patrząc na opis bezpieczników i przekaźników w tym temacie to to miejsce na bezpiecznik jest na lewo od przekaźnika R6 zaraz obok niego.

Czy to to o co chodzi?

I jeszcze pytanko czy takie bycze bezpieczniki można kupić po prostu na stacji? Jeśli nie to gdzie?
na jakiejs szanuajcej sie stacji moga miec ale nie jestem pewien. w samochodowym juz raczej tak, a w serwisie jakims to juz na pewno. bezpiecznik powinien byc u gory, chcociaz kiedys gdzies u kogos czytalem ze ma go wyrzucowny niedaleko zbiornika wyrownawczego (nie mylic z tym od swiec podgrzewania plynu)



matikdalik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:33
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: matikdalik » sob lis 17, 2007 09:31

Viteq pisze:A możesz mi powiedzieć gdzie ten bezpiecznik DOKŁADNIE ma być?
Kurcze w tym problem, że nie wiem gdzie on siedzi :( , jechałem po schemacie, tam jest on oznaczony jako "S39" - może to w czymś pomoże...

Edit:
Wg schematu, dojście do bezpiecznika jest kablem czerwono/białym 6mm2 a odejście czerwonym 6mm2. Patrząc na zdjęcia pomocnicze :) to będzie prawie na pewno ten w prawym górnym rogu pierwszego zdjęcia, obok przekaźnika 191.

maciek
Ostatnio zmieniony sob lis 17, 2007 09:42 przez matikdalik, łącznie zmieniany 1 raz.


Golf MK3 Variant 1.9TDI 1Z
tyle pije: [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/199705.html][img]http://images.spritmonitor.de/199705.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » sob lis 17, 2007 09:53

matikdalik pisze:
Viteq pisze:A możesz mi powiedzieć gdzie ten bezpiecznik DOKŁADNIE ma być?
Kurcze w tym problem, że nie wiem gdzie on siedzi :( , jechałem po schemacie, tam jest on oznaczony jako "S39" - może to w czymś pomoże...

Edit:
Wg schematu, dojście do bezpiecznika jest kablem czerwono/białym 6mm2 a odejście czerwonym 6mm2. Patrząc na zdjęcia pomocnicze :) to będzie prawie na pewno ten w prawym górnym rogu pierwszego zdjęcia, obok przekaźnika 191.

maciek
dokladnie. jak nie bedzie szukaj w silniku



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości