Spalanie ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Eszko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 24, 2007 10:44
Lokalizacja: Siemianowice
Kontakt:

Spalanie ?

Post autor: Eszko » pt lis 16, 2007 14:31

Witam. Mam kilka pytań w sprawie spalania
1. W jakim stopniu ogrzewanie wplywa na spalanie benzyny tzn ile wiecej moze wziasc
czy ta rurka (harmonijka od cieplego powietrza) jezeli jest nieszczelna wplywa ujemnie na wieksze spalanie czy tylko daje mniej ciepla do srodka samochodu
2.Czy na niedogrzanym silniku jaki mam przewaznie bo robie krotkie oddcinki jest mozliwosc ze spala wiecej nie wiem czy nowy termostat kupic czy to jest wina czegos innego (wiekszosc pisze ze przewaznie im sie przegrzewa silnik mi co prawda na dluzszym oddcinku dojdzie do tych 90 ale wiatrak sie zalacza i automatycznie schodzi byc moze jest lekko przyblokowany i otwiera sie do polowy
3. Aha jezeli przypuscmy mam zwalona uszczelke pod glowica czy tez ma jakis zwiazek ze spalaniem ??
4.Zauwazylem ze lapie mi lewe powietrze jakby gdzies tam przy przeplywoniezu badz gazniku byla nieszczelnosc ale to chyba powinno raczej mniej benzyny dostarczac do silnika ?? bo pompa paliwowa jest dobra

jakby to byla jakas jedna blachostka to zaraz bym wymienil a tu szukac igly w stogu siana :(:( prosze o odpowiedz :otepienie:


=silnik 1.3 rok 1990= sprzedam

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lis 16, 2007 14:37

2.Czy na niedogrzanym silniku jaki mam przewaznie bo robie krotkie oddcinki jest mozliwosc ze spala wiecej
zdecydowanie więcej
Eszko pisze:3. Aha jezeli przypuscmy mam zwalona uszczelke pod glowica czy tez ma jakis zwiazek ze spalaniem ??
takiej opcjji nawet nie beirz pod uwagę bo nie pojezdzisz długo z walniętą uszczelka
Eszko pisze:4.Zauwazylem ze lapie mi lewe powietrze jakby gdzies tam przy przeplywoniezu badz gazniku byla nieszczelnosc ale to chyba powinno raczej mniej benzyny dostarczac do silnika ??
oj kolego trzeba ci będzie zrobić wykład na temat pracy silnika

[ Dodano: Pią Lis 16, 2007 13:44 ]
http://wow33.republika.pl/silnik.htm

http://www.szymkrzysztof.republika.pl/silnik.html
Ostatnio zmieniony pt lis 16, 2007 14:38 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » pt lis 16, 2007 14:45

Eszko pisze:czy ta rurka (harmonijka od cieplego powietrza) jezeli jest nieszczelna wplywa ujemnie na wieksze spalanie czy tylko daje mniej ciepla do srodka samochodu
Do dawania ciepła w środku samochodu służy nagrzewnica, ta rurka służy do tego aby powietrze o odpowiedniej temperaturze trafiało do silnika, co pewnie także wiąże się ze spalaniem



Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

odp

Post autor: 2RaZ » pt lis 16, 2007 15:39

dziejo pisze:
2.Czy na niedogrzanym silniku jaki mam przewaznie bo robie krotkie oddcinki jest mozliwosc ze spala wiecej
zdecydowanie więcej[/quote="dziejo"]

Tak, bardzo zdecydowanie...poza tym to niedobrze jak jezdzisz cały czas bez dogrzania...

[ Dodano: Pią Lis 16, 2007 14:42 ]
MarcinWLKP pisze:
Eszko pisze:czy ta rurka (harmonijka od cieplego powietrza) jezeli jest nieszczelna wplywa ujemnie na wieksze spalanie czy tylko daje mniej ciepla do srodka samochodu
Do dawania ciepła w środku samochodu służy nagrzewnica, ta rurka służy do tego aby powietrze o odpowiedniej temperaturze trafiało do silnika, co pewnie także wiąże się ze spalaniem
tak, ale to akurat nie powinno w sposób ujemny rzutować na spalanie, ciepłe powietrze = więcej paliwa, zimne = troche mniej.
Jeżeli auto pali znacznie więcej to napewno nie z powodu tej "harmonijki", ja jeżdże z odetkaną harmonijką bo popękała, ale nie widze różnicy...

Pozdrawiam wszystkich!


moje fotki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1716783#1716783
moja stara MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104331
George is my friend!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości