Szalejące wskaźniki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zlecony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 09, 2007 20:48
Lokalizacja: Pcim

Szalejące wskaźniki

Post autor: zlecony » pt lis 09, 2007 21:12

Wita wszystkich nowy użytkownik starego golfa oraz tego forum :)

Kilka miesięcy temu zdarzyło się że wskaźnik temperatury w moim golfie w czasie dłuższej jazdy spadł na min. , kontrolka temperatury zaczęła migać. Układ chłodzenia w porządku, dmuchawa działa, płyn jest. Po kilkuset kilometrach mu to przeszło. Ostatnio stało się na odwrót tzn , wskazówka temperatury na moich oczach w ciągu kilkunastu sekund poszła na maksa i znowu kontrolka zaczęła migać. Jak by tego było mało wskaźnik paliwa też powędrował na maxa.
A teraz obydwa wskaźniki robią sobie co chcą, czasem min, czasem max. Ktoś ma jakiś pomysł jaka może być przyczyna i zna sposób na usunięcie tej dziwnej usterki?

Dziękuję, pozdrawiam



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lis 09, 2007 21:18

coś więcej na temat auta?
to moze być wina luznej wtyki na zegarach, czujnika temp.na silniku, lub samych wskaźników, stabilizatora napiecia w zegarach itp.


:-k ...

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » sob lis 10, 2007 02:34

90% zimny lut na plycie drukowanej kolo kostki standard w tych autach



zlecony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 09, 2007 20:48
Lokalizacja: Pcim

Post autor: zlecony » pt lis 16, 2007 14:08

Wymontowałem, popsikałem złącze preparatem poprawiającym styk, rozmontowałem licznik i poprawiłem luty przy kostce do której sie wtyka złącze, ale nic się nie poprawiło :(



mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn sty 22, 2007 20:07
Lokalizacja: nowy sącz

Post autor: mk2 » pt lis 16, 2007 14:23

miałem nieco podobny przypadek w fordzie focusie podczas zapalania wskażniki świrowały i to wszystkie szły na maxa i potem wracały. przyczyną był akumulator spadła mu jedna cewa czy coś w tym stylu samochud odpalał chodzil bez przeszkód ale wskazniki szalały. po wymianie wszystko wrucilo do normy. jak masz morzliwość to podmień aku i sprawdz.pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości