Które kabli od kierunkowskazów przy kierownicy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sztux
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn sty 30, 2006 11:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Które kabli od kierunkowskazów przy kierownicy?

Post autor: sztux » czw lis 15, 2007 12:32

Witam mam maly problem z kierunkowskazami a mianowicie z podlaczeniem do nich alarmu. Przy kierownicy sa trzy takie zlacza wda po lewej kolo raczki od wlaczenia kierunkow i jwedna pod stacyjki nie liczac tej zlaczki do stacyjki. W tej zlczce pod stacyjka czyli po prawej stronie zlokalizowalem dwa kable bialo-czarny i czarno-zielony w ktorych pojawia sie + po wlaczeniu kierukowskazow badz swiatel awaryjnych. Podlaczylem pod nie centrale alarmowa i dziala tylko jeden kierunkowskaz pry zazbrajaniu alarmu. Problem jest taki ze kabel od lewego kierunku czyli ten czarno-bialy (cyba ale nie jestem pewien) nie reaguje na podanie + i nie ma lewego kierunku a jak podam + do drugiego kabla czyli czarno-zielonego wlacza sie kierunek. Pomozcie zlokalizowac kabel do ktorego podczas podania + bedzie lewy kierunek. Bo podejzewam ze ten kabel zatrzymuje + na wlaczniku kierunku. Pytanie jest takie: do ktorego kabla mam podlaczyc + zeby wlaczyl sie lewy kierunek?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw lis 15, 2007 20:47

kolory na pewno masz dobre. Rozumiem ze podawales napiecie na nie i pali tylko jeden kierunek. Mozliwe ze podpiales sie nie pod ten przewod. Z doswiadczenia wiem ze w golfie w instalacji sa chyba trzy rozne przewody bialo-czarne



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 15, 2007 20:53

wybierz biało czarny z tej samej wiązki co czarno zielony i będzie ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw lis 15, 2007 21:03

moze masz uszkodzony alarm i podaje + tylko jednym przewodem a nie dwoma



sztux
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn sty 30, 2006 11:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sztux » pt lis 16, 2007 00:25

tez myslalem ze moze jest popsuty alarm. W tym celu zmostkowalem obydwa kierunki za pomoca diod prostowniczych ale dalej to. Pozniej sprawdzilem alarm i podaje plus na dwa kable wiec z nim jest ok. Podpielem sie pewnie nie do tego kabla bo podejrzewam ze plus ginie na wlaczniku lewego kierunku. A ten kabel pochodzi wlasnie z tej samej wiazki co od prawego kierunku.



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » pt lis 16, 2007 00:32

z wiazki licznika ida kable czarny zielonym paskiem i czarny z bialym nie wchodza to niebieskich kostek w skrzynce tylko sa zakonczone czarna kostka jak sie do nich podlaczysz to napewno bedzie dzialac


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

sztux
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn sty 30, 2006 11:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sztux » pt lis 16, 2007 00:45

a przy kierownicy ktory to jest kabel? tam sa same czarne kostki



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt lis 16, 2007 08:44

na pewno sa to bialo czarny i czarno zielony. Oba musza wychodzic z tej samej kostki wiec jezeli czarno zielony ci dziala to wepnij sie w bialo czarny wychodzacy z tej samej kostki z przelacznika od kierunkowskazow co wychodi czarno zielony



sztux
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn sty 30, 2006 11:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sztux » pt lis 16, 2007 10:54

ja sie popielem po drugiej stronie kolo wlacznika wycieraczek i jeden dziala a drugi nie



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » sob lis 17, 2007 01:04

ja ci pisze o wiazce kabli idacej od licznika a ty mi dalej o przelaczniku noramlnie rece opdadaja
Ostatnio zmieniony sob lis 17, 2007 01:04 przez michas28, łącznie zmieniany 1 raz.


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

sztux
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn sty 30, 2006 11:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sztux » sob lis 17, 2007 01:13

ja dobrze rozumiem co piszesz i niech ci rece nie opadaja



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob lis 17, 2007 10:37

tylko kolego miej na uwadze że kabel czarno - biały a biało - czarny to są różne kable biało - czarny to taki kabel co jest biały z wąskim paskiem czarnego a czarno - biały to kabel czarny z wąskim paskiem białego , i tu są różnice we wszystkich kablach dwukolorowych



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 467 gości