Ssanie 1.3 gaznik pierburg

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob sty 06, 2007 13:32

Q.bak pisze:No to ja się dołącze z pytaniem, co może być przyczyną wysokiego spalania (nawet do 15l LPG/100km, benzyny palił troche mniej ale i tak ok 11) jeśli tą klapke mam cały czas pionowo (czyli bez ssania).
tylko napisz jaki masz gaznik bo 1B3 jest jednogardzielowy a Ty mozesz mieć dwugardzielowy a to co innego



Awatar użytkownika
Q.bak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lut 23, 2005 16:53
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Q.bak » sob sty 06, 2007 14:42

no tak ja mam dwugardzielowego 2e2, przepraszam za podpięcie sie pod temat.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob sty 06, 2007 15:44

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3c2 ... 97e90.html na sam początek zobacz jaki masz poziom paliwa w komorze pływakowej



Awatar użytkownika
KUSTO
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 09:17
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: KUSTO » sob sty 06, 2007 22:01

"Przybek" ja to mam takie problemy że wogóle mi sie ssanie chyba nie załacza bo przy odpaleniu muszę troche pochechłać silnikiem żeby odpalił wciskanie gazu na maxa mi nie zamyka klapki i jak już odpali to jak puszcze z obrotów to gaśnie gdyż ma za niskie obroty :(

[ Dodano: Sob Sty 06, 2007 21:03 ]
dodam ze tez mam pieburga 2E



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » ndz sty 07, 2007 11:20

w ktorys moich postach gdzies opisalem jak ustawic ssanie , poszukaj moje posty , jesli nie znajdziesz to daj znac to wiezorem jak bede mial czas to zrobie porade z fotkami
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

Post autor: smoked » ndz lis 11, 2007 19:19

Witam!

Panowie, maly problemik mam juz od dawna z mk2 1,3 gaznik 2-gardzielowy j.w. Otoz - przy odpalaniu zimnego silnika musze dodawac troche gazu, co automatycznie wylacza ssanie - jak sobie z tym poradzic? Silnik po odpaleniu telepie sie dosc mocno :grrr: Po rozgrzaniu wraca do normy.

Jak autko nocuje w garazu (bardzo zadko mam te mozliwosc) to rano odpalam bez gazowania i ssanie ladnie dziala...
Ostatnio zmieniony ndz lis 11, 2007 19:26 przez smoked, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
milek_22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:38
Lokalizacja: okolice bb

Post autor: milek_22 » pt lis 16, 2007 01:12

Witam. Mam podobny problem, mianowicie jak zapale zimne auto to ssanie jest na chwile ale zaraz potem gaśnie. naciskam pedał gazu, zapalam i ssanie zaskakuje i jest ok do momentu kiedy temperatura dochodzi gdzieś do ok 40st. Zaczyna gasnąć, nie ma wolnych obrotów. Spotkał sie ktoś z takim przypadkiem?? Poduszka pod gażnikiem jest nowa, gaźnik po regeneracji.........podobno dobry szpec ale coraz częściej dochodze do wniosku ze wcale polacy nie są dobrzy w te klocki, nic tylko prowizory i błedne, kosztowne diagnozy. pozdrawiam

[ Dodano: 16 Lis 2007 00:12 ]
aha, autko to mk2 1,3 mh czyli chyba Pierburg 2E3?????????!!!!!!!!



Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Post autor: eastwood » pt lis 16, 2007 01:24

Witam,

Ssanie działa poprzez bimetal - reagujący na ciepło. Jak się odpowiednio nagrzeje zwalnia ssanie po naciśnięciu gazu.
Miałem podobne problemy więc napiszę co pamiętam.

Ssanie można wyregulować w pewnym zakresie. Z boku gaźnika (jak się spojrzy na silnik to po lewej stronie) jest mechanizm ssania. Są tam dwie śruby. Można je poluzować i przekręcić całość (podobna zasada jak przy regulacji zapłonu). Ustawiasz wtedy moment wyłączenia ssania. W którą stronę kręcić nie pamiętam. Pozostaje spróbować.

pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości