[mk2] Regulacja szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

[mk2] Regulacja szyby

Post autor: lukaszww » pn lip 04, 2005 14:27

Witam
Postów o tym temacie była już pewnie masa. Szukałem, wpisywałem "szyba, regulacja, opadanie", itp. Zazwyczaj pojawiają mi się tematy nie związane z regulacją szyby lub "Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów"

Tak więc sprawa jest tego typu. Z przodu w moim aucie szyby, są "lużne" tzn. można sobie nimi ruszać w lewo i w prawo. Poza tym lewa szyba lekko opada i co najgorsze występują drgania. Więc mam pytanie gdzie reguluje się szyby?:)
Z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
bartuch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 21:58
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: bartuch » pn lip 04, 2005 15:26

Miałem podobny problem. Udało mi sie wyeliminować go w nastepujący soposób: Pod szynę-prowadnicę w miejscach mocowania do blachy drzwi (dwie śruby u góry, dwie na dole) dałem podkładki. Szyba troszeczkę ciężej chodzi ale nie brzeczy. Chociaz ostatnio znowu zaczeła, ale tylko kiedy mam otwarte okno do połowy i niżej



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » pn lip 04, 2005 15:44

jest tez regulacja naciagu linki od korbki do zamykania moze jest luzna i dlatego opada szyba



lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Post autor: lukaszww » pn lip 04, 2005 16:08

Regulację znalazłem, ściągnąłem ją na max i nadal to samo identycznie na wykręconej regulacji. Zastanawiam się czy przypadkiem linki nie wymienić?



Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » wt lip 05, 2005 11:04

ja kupiłem na szrocie idealne szyny, linkę (cały komplet) do szyb za jedyne 20zł za sztukę. Więc nie wiem czy warto bawić się w linki itp. czy nie lepiej wymienić całość?



Awatar użytkownika
arthuras
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt lis 09, 2004 12:10
Lokalizacja: Oława

Post autor: arthuras » czw lip 07, 2005 00:10

Mi znajomy blacharz, wykręcił prowadnice i lekko je podgiął (w okoicach regulacji), szyba jest stabilniejsza i nie tłucze, a wcześniej latała jak majtki na k***** :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości