naprawa sterownika silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wekus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 13, 2007 23:36
Lokalizacja: kujawsko- pomorskie
Kontakt:

naprawa sterownika silnika

Post autor: wekus » czw lis 15, 2007 17:12

cze wszystkim znacie moze kogos kto naprawiasterownik silnika inaczej komputer???mam vw bore 2.0 8zaworow gdy silnik sie nagrzewa zaczynaja glupiec obroty i nie ma przyspieszenia powymienialem juz wszystkie czesci...nawet cewke zaplonowa teraz niby okazalo sie ze to komputer!!!!jestem strasznie rozczarowany bo kupilem vw miesiac temu i caly czas stroi w warsztacie bo nie da sie nim jezdzic ludzie pomocy :crazy: moze ma ktos takie auto zeby na chwile przelozyc sterownik i zobaczyc w koncu czy to jest przyczyna bo dostane w lep!!!



marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » czw lis 15, 2007 17:19

Lambda tez jest miedzy czesciami wymienionymi ??



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » czw lis 15, 2007 18:27

Podlaczales pod VAG'a? Jesli nie to tak zrob. Moze cos wyjdzie. Nie wiem w jakim warsztacie robisz auto i kto Ci je robi ale stwierdzenia typu "padl komputer" czesto wychodza od mechanikow, ktorzy nie wiedza co sie stalo i jak to naprawic. Stara spiewka "skoro ja nie umiem naprawic to na bank winny komputer". Podobnie mialem u siebie. Auto czesto nie mialo mocy, zle wchodzil na obroty, pojechalem na VAG'a i wyszlo ze Hall ale wymienilem caly aparat. Jednak nic to nie pomoglo i zjedzilem chyba z 10 warsztatow zeby mi ktos powiedzial co jest nie tak. W co drugim slyszalem wlasnie "wymienic komputer". W koncu sie wkurzylem, pojechalem do ASO i co sie okazalo? Aparat byl zle przykrecony... ;)



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: naprawa sterownika silnika

Post autor: norek111 » czw lis 15, 2007 18:48

odlacz sonde moze cos sie poprawi jesli walnieta i czujnik temp silnika sprawdz
Ostatnio zmieniony czw lis 15, 2007 18:50 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » czw lis 15, 2007 19:37

Sprawdz sonde lambda, przeplywomierz i przepustnice.

A czy jak sie nagrzeje silnik i zaczyna nierowno pracowac to czy czuc kolo samochodu spaliny o zapachu nie spalonej benzyny?


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images31.fotosik.pl/69/302f529b1ebdbb66.jpg[/img][/url]

wekus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 13, 2007 23:36
Lokalizacja: kujawsko- pomorskie
Kontakt:

Post autor: wekus » czw lis 15, 2007 19:59

tak sondy lambdy wymienilem nawet dwie i nic to nie dalo ale dzieki za podpowiedz!!!

[ Dodano: 15 Lis 2007 19:12 ]
mam pytanie co to jest ta vag/a? a jak silnik sie nagrzeje to jest smrod i sa strzaly z rury wydechowej nieraz calkowicie staje i nie da sie jechac dopiero jak ostygnie ruszy a gaz cisne delikatnie byle jechal. czujnik temperatury terz jest oki juz odlanczalem.. a na samym koncu zdesperowany pojechalem do vw i mowia ze na 99% komputer jest [popsuty nie wiem co o tym sadzic bo juz mam dosyc ich slow na 99%hehe bo narazie nic sie nie sprawdziloa wymienilem wiekszosc rzecy a auto wynioslo mnie juz 30 tys i nic!!!!CO WY NA TO????

[ Dodano: 15 Lis 2007 19:19 ]
NIECH KTOS SIE DO MNIE ODEZWIE NA GG 11512501 MALY GACEK TY MASZ TAKI SILNIK JAK JA MOZE COS PODPOWIESZ RESZTE TERZ ZAPRASZAM DO PODPOWIEDZI



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » czw lis 15, 2007 20:53

VAG to interfejs diagnostyczny. Prosciej mowiac chodzilo mi o to zebys podlaczyl fure pod komputer i sprawdzil czy wychodza jakies bledy jesli w ogole jakies wychodza. No ale skoro byles w ASO i tam stwierdzili, ze to ECU jest winne to moze rzeczywiscie tak jest.



wekus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 13, 2007 23:36
Lokalizacja: kujawsko- pomorskie
Kontakt:

Post autor: wekus » czw lis 15, 2007 21:23

na kompie wyszlo ze 1,2,3,4 gar ma za duze spalanie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 452 gości