Problem z zimnym silnikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Problem z zimnym silnikiem

Post autor: 21mariusz03 » wt lis 13, 2007 19:24

No to zostal do rozwiazania ostatni problem z moim golfikiem 1.6 z gaznikiem Pierburg
Wiec jak jest silnik zimny i nie rozgrzeje sie conajmniej do konca tej bialej kreski na wskazniku to ruszenie autem z miejsca jest niesamowicie trudne trzeba mu dawac bardzo duzo gazu i trzymac ciagle na sprzegle. Jak silnik jest cieply i byl niedawno palony to problem nie wystepuje. Dodam od siebie ze ruszalem juz gaznikiem na wszystkie strony aby sprawdzic czy podstawka nie jest uszkodzona ale nie ma zadnej zmiany obrotow wiec wszystko jest raczej w pozadku :)
Co moze byc przyczyna tego ze zimny silnik nie chce ze mna wspolpracowac ?
Dziekuej za wszelka pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 13, 2007 19:27

źle działające ssanie.
ale nie sprecyzowałeś tematu, musisz napisać jaki to gaźnik zwykły czy elektronik lub podaś typ silnika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 21mariusz03 » wt lis 13, 2007 19:36

chodzi o gaznik z automatycznym ssaniem :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 13, 2007 19:46

Nie, tak się nie doagadamy bo każdy ma automatyczne ssanie. Albo to jest Pierburg 2EE (elektroniczny), albo Pierburg 2E2. Więc pod tymi nazwami poszukaj sobie googlami fotek i zobacz co masz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 21mariusz03 » wt lis 13, 2007 19:48

Pierburg 2E2



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 13, 2007 20:04

Wszystko znajdziesz na forum. Szukaj coś w stylu problemy ze ssaniem, albo znajdź sobie googlami tekst" niedomagania gaźnika pierburg 2E2. Jest kilka elementów które odpowiadają za ssanie. Najczęściej pęka membrana w siłowniku pull-down lub spada spręzyna bimetalowa z mocowania.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » wt lis 13, 2007 20:49

21mariusz03, jak juz podłączyłeś te kabelki do zaworu termiczno-czasowego to byc może będzie potrzeba wyregulowania gaźnika i ustawienia zapłonu. Przynjamniej ja tak miałem ze swoim.


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 21mariusz03 » wt lis 13, 2007 21:02

Problem z tym zimnym silnikiem mialem od dawna ... mam czas do czwartku jak tego nie rozwiaze to jade do mechanika :/ a on mi zaraz znajdze "przyczyny". ZA samo sprawdzenie ssania (problemem byly dwa glupie kabelki) chcieli mnie w chorzowie skasowac 240 zl .... Ale znalazlem mechanika w katowichach ktory przysiegal ze sie zajmie wszystkim za paredziesiat zlotych .. Okaze sie czy mu sie zera przypadkeim nie pomyla ....



Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » śr lis 14, 2007 01:12

21mariusz03 pisze:240
Ja w Wawie zapłaciłem 180 za regenaracje gaźnika oraz regulacje zapłony... Kurde ciekawe skąd sobie wziął ten mechanior 240 ziko :O


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

batek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Problem z zimnym silnikiem

Post autor: batek » śr lis 14, 2007 23:18

21mariusz03 pisze:No to zostal do rozwiazania ostatni problem z moim golfikiem 1.6 z gaznikiem Pierburg
Wiec jak jest silnik zimny i nie rozgrzeje sie conajmniej do konca tej bialej kreski na wskazniku to ruszenie autem z miejsca jest niesamowicie trudne trzeba mu dawac bardzo duzo gazu i trzymac ciagle na sprzegle. Jak silnik jest cieply i byl niedawno palony to problem nie wystepuje. Dodam od siebie ze ruszalem juz gaznikiem na wszystkie strony aby sprawdzic czy podstawka nie jest uszkodzona ale nie ma zadnej zmiany obrotow wiec wszystko jest raczej w pozadku :)
Co moze byc przyczyna tego ze zimny silnik nie chce ze mna wspolpracowac ?
Dziekuej za wszelka pomoc
Witam, na 99% do wymiany masz siłownik pull-down, który steruje przepustnicą ssania w momencie rozruchu na zimno. Gdy silnik troche sie rozgrzeje (piszesz, że do końca białej kreski) przepustnicę zwalnia element bimetalowy po czym silnik pracuje równo. Ja miałem identyczny problem, silnik odpalał za pierwszym razem po czym obroty spadały aż do zatrzymania, trzeba było "potrzymywać" ped. gazu, z tłumika walił czarny dym (za bogata mieszanka). Polecam wizytę w sklepie z częsciami do Skody, siłownik jest identyczny a jest o conajmniej połowę tańszy (ja zapłaciłem 56zl). Przy wymianie nie trzeba demontować całego gaźnika - wystarczy odkręcić jego górną część. Po wymianie pull'a problem zniknął, mam nadzieję że na długo. Miłej zabawy i pozdro :pub:



Awatar użytkownika
Łyskacz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: sob maja 21, 2005 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łyskacz » czw lis 15, 2007 11:25

batek, a masz LPG ? Bo u mnie dzieje sie poodobnie z tym ze tylko jak odpalam na bezynie. Na gazie wszystko gra.


Był Mk2 1,6 LPG 88r. Sprzedany śmiga dalej :)
Jest Renault Megane Coupe <---- sprzedałem tą pomyłkę
Mk2 1,6 D <---- sprzedany śmiga dalej
Jest octavia 1,9 Tdi ASV
Clio mk4 1,2 Limited (fajny bo nowy i na gwarancji) ;]

batek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: batek » czw lis 15, 2007 14:08

Łyskacz pisze:batek, a masz LPG ? Bo u mnie dzieje sie poodobnie z tym ze tylko jak odpalam na bezynie. Na gazie wszystko gra.

benzynka, nie mam LPG



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości