Dławienie i "dziura w gazie" silnika 1,8 RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dj st
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 14, 2007 22:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dławienie i "dziura w gazie" silnika 1,8 RP

Post autor: dj st » czw lis 15, 2007 09:47

Witam mam problem z dławieniem i "dziurą w gazie" silnika 1,8 RP w Pasacie z 89 roku. Jak silnik jest zimny to samochód przyspiesza bez problemów, niestety jak tylko się zagrzeje to pojawia się problem z brakiem mocy i "dziurą w gazie". Problem występuje już od początku zakresu obrotów (potrafi nawet zgasnąć). Np. jadąc "normalnie" przy średnich obrotach gwałtowne dodanie gazu powoduje, że samochód zaczyna się dławić i dostaje muła, jednak jak tylko odpuszczę trochę pedał to zaczyna znowu przyspieszać (niestety dużo gorzej niż na zimnym). Pojawia się jeszcze jeden problem z zapalaniem na ciepłym silniku, a mianowicie na dwa razy. Za pierwszym razem silnik zapala na jakieś 3 sekundy, potem gaśnie jakby mu paliwa brakowało (dodawanie gazu nic nie daje), za drugim razem zapala i już działa , ale trzeba czasami trochę pokręcić rozrusznikiem - około 5-10 s. Proszę o pomoc.

Ps. silnik krokowy jest sprawdzony i działa ok.
Ostatnio zmieniony czw lis 15, 2007 09:51 przez dj st, łącznie zmieniany 3 razy.



pablohasan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sty 24, 2007 15:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: pablohasan » czw lis 15, 2007 11:42

mam ten sam problem z odpalaniem na zimnym silniku ( dopiero za drugim razem chodzi, za pierwszym troche popierdzi i gasnie ) ale pozniej na cieplym silniku juz za pierwszym razem pali choc troche trzeba go krecic a co do tego mulenia na cieplym silniku to zrobilem mala przerobke w filtrze powietrza tak aby tylko zimne powietrze dostawal ( podobno LPG lubi pracowac na zimnym silniku )



dj st
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 14, 2007 22:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: dj st » czw lis 15, 2007 14:50

niestety nie mam instalacji LPG i jeżdżę na PB.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 582 gości