Problem z silnikiem Jetta ! Pomocy !

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
desan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:28
Lokalizacja: Świnoujście

Problem z silnikiem Jetta ! Pomocy !

Post autor: desan » śr lis 14, 2007 12:39

Panowie mam problem z moją Jetta I Samochód ten dostałem od dziadka. Kilka lat był nie jeżdżony i stał w garażu stan jest bardzo dobry w sumie nie ma rdzy ani żadnych wycieków mam z tym autem tylko jeden problem. Gdy po raz pierwszy próbowałem go odpalić okazało sie ze w sumie nic mu nie dolega odpalił super no i w sumie silnik pracował w miarę dobrze po chodził tak z 5 min i go wyłączyłem. A teraz nie mogę go za nic odpalić jeżeli już mi sie to uda to jak dodaje gazu to gaśnie no i słychac ze sinik nie pracuje na wszystkich garach. Myślałem ze to wina kabli zapłonowych albo świec ale nie dokładnie sprawdziłem na wszystkich świecach jest iskra później sobie pomyślałem ze może zapłon sie przestawił ale to tez nie to wszystko pięknie tam chodzi. Szukałem i szukałem patrzyłem po kablach i czy paliwo pompuje wszystko gra a silnik jak nie chodzi to nie chodzi. Myślę może ze to gaźnik ale na gaźnikach od vw sie nie znam Pomóżcie koledzy bo autko jest naprawdę w dobrym stanie na tyle lat ma dopiera przejechane 130tys. Dziadek dbał o oleje i te sprawy tak ze szkoda mi będzie go oddawać na złom



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » śr lis 14, 2007 12:43

wymień kable kopułkę i paleć. Jeśli to nie pomoże to zabierz się za gaźnik. Może uszczelki pod gaźnikiem są spruchniałe i dostaje fałszywe powietrze. Sprawdz filtr powietrza i paliwa.

[ Dodano: 14 Lis 2007 11:43 ]
A przydało by się wykręcić Świece i przeczyścić. I Sprawdzić cewkę zapłonową czy daje iskrę.


SzalonyKoleś

greg

Post autor: greg » śr lis 14, 2007 12:45

wykręć świece i pokręć go chwilę na sucho bez świec, pomimo że świece wyglądają ok to je wyczyścić, przemyć benzyną i wysuszyć. Nie pozamieniałeś kabli miejscami? Pompa paliwa dobrze podaje?



Awatar użytkownika
desan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:28
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: desan » śr lis 14, 2007 12:46

Wszystkie tez rzeczy wymieniłem nie dla tego ze były stare czy coś tylko gdy próbowałem ustawić zapłon to palec mi sie odłamał a kable swoja droga wymieniłem bo myślałem ze maja przebicie ale nie. A do tych uszczelek pod gaźnikiem to nie mam nic do zarzutu bo sprawdzałem są ok na szczęście

[ Dodano: 14 Lis 2007 11:49 ]
Na samym początku tak właśnie zrobiłem ze świecami a co do kabli to nie mogłem po zamieniać ponieważ w mojej jettcie kable są w systemie od najkrótszego do najdłuższego od aparatu tak ze taka pomyłka nie wchodzi w gre iskra na wszystkich świecach jest

[ Dodano: 14 Lis 2007 11:50 ]
A co do pompy jest ok paliwo normalnie ssa



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » śr lis 14, 2007 12:54

Piszesz że jak uda ci się odpalić i do dasz gazu to gaśnie. A filtr powietrza wymieniałeś?. A jak odpalisz to jak silnik chodzi?


SzalonyKoleś

greg

Post autor: greg » śr lis 14, 2007 13:01

desan pisze:ie mogłem po zamieniać ponieważ w mojej jettcie kable są w systemie od najkrótszego do najdłuższego od aparatu
że co? a nie według kolejności zapłonów?



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » śr lis 14, 2007 13:05

Mnie to też trochę dziwi. Ja z tego co wiem to kable się zakłada według zapłonu.

1-3-4-2 tak jest w golfie II nie wiem jak jest w Jettach, może tak samo.


SzalonyKoleś

Awatar użytkownika
desan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:28
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: desan » śr lis 14, 2007 13:05

No więc sprawa s filtrem wygląda tak. Gdy go pierwszy raz uruchamiałem to zdjąłem pokrywę z filtrem i wlałem do gaźnika tak na oko kieliszek benzyny żeby załapał bo nie wiadomo jak to przez te lata z ta benzyną w nim. No i w sumie odpalił chodził jak na moje ucho w miarę równo. żeby go trochę przepalić dałem gaz na maxa żeby wszystko sie tam w nim przepaliło zadymił strasznie ale później jak puściłem gaz chodził ok. Wyłączyłem go i od tego momentu same problemy klekocze jak już odpali dodasz gazu to gaśnie. tak ze filtr raczej nie. Silnik tak jak mówię chodzi nie równo na pewno nie na wszystkich garach wiecie tak klekocze a ja dodacie gazu to albo gaśnie albo prawie gaśnie

[ Dodano: 14 Lis 2007 12:07 ]
No co do tych kabli to mówię wam prawdę sam sie zdziwiłem kable od aparatu są od najkrótszego do najdłuższego tak były włożone kiedy go pierwszy raz odpaliłem i wszystko chodziło później te kable wymieniłem na takie same i podpiąłem je tez od zapłonu w tej samej kolejności do świec


viewtopic.php?f=89&t=357045" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » śr lis 14, 2007 13:13

Musiałeś coś zrobić nie tak z tymi kablami. Ja miałem taki sam efekt źle założone kable i ten sam problem. Odpalić się nie dało a jak już odpalił to nim klekotało trzęsło a jak dalem gazu to gasł zadusił się. Załuż kable według kolejności jak napisałem a może to będzie to. Co ci szkodzi? :grin:


SzalonyKoleś

Awatar użytkownika
desan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:28
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: desan » śr lis 14, 2007 13:17

Spróbuje coś wykombinować ale tak jak wam mówię za pierwszym razem te kable były tak samo wsadzone i odpalił a później już były problemy


viewtopic.php?f=89&t=357045" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » śr lis 14, 2007 13:21

To może sprawdz kopułkę zdejmnij ją i sprawdz czy nie jest w środku zaśledziała. Może tam leży przyczyna

[ Dodano: 14 Lis 2007 12:23 ]
A może felerne kable kupiłeś. A ile dałeś za te kable?


SzalonyKoleś

Awatar użytkownika
desan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:28
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: desan » śr lis 14, 2007 13:27

Za kable dałem 40zł no nic po próbuje jeszcze w sumie trochę mi pomogliście zajrzę jeszcze tu i tam ale jak na razie to nie teraz bo u mnie strasznie śnieg sypie :) i boje sie ze mnie przy tym aucie za sypie :) Pozdrawiam wszystkich Dzięki wielkie za pomoc i jeżeli uda mi sie wykryć usterkę to na pewno napisze wam tu co to było zeby puzniej inni nie mieli problemu takiego jak ja :)


viewtopic.php?f=89&t=357045" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » śr lis 14, 2007 13:31

A masz te stare kable? Jeśli masz to przełuż je i wtedy sprawdz no chyba że już tak robiłeś.


SzalonyKoleś

matikdalik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:33
Lokalizacja: Pomorze

Re: Problem z silnikiem Jetta ! Pomocy !

Post autor: matikdalik » śr lis 14, 2007 17:12

A może po kilku latach stania to w zbiorniku jest już mało "benzyny w benzynie", spróbuj podłączyć się do innego paliwa i zobacz co sie wtedy dzieje, albo może coś się zapycha paliwo po drodze ze zbiornika do silnika.

maciek


Golf MK3 Variant 1.9TDI 1Z
tyle pije: [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/199705.html][img]http://images.spritmonitor.de/199705.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 290 gości