Bierze olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

RPrafi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 10, 2005 21:40
Lokalizacja: Konieczki

Bierze olej

Post autor: RPrafi » ndz lis 11, 2007 17:10

Wiam!

Golf 1.6 monowtrysk + gaz, przejechane 185 tys. Golf brał sporo oleju ale okazało się że wycieka z odmy. Uszczelniłem i jeszcze po przejechaniu 500 km muszę dolac ok 0,2 l. Po odpaleniu na benzynie dymi na czarno ale po rozgrzaniu ustaje. Zauważyłem że jak stoje w dużym korku to gdy zaczynam się rozpędzac to przez jakiś czas widzę za szybą dymek.
Dodam że płyn chłodzący jest w normie. Nie zauważyłem spadku mocy przy rozgrzanym silniku.Czy to może uszczelniacze zaworów czy poważniejsza sprawa? Olej wymieniam co 10 tys. shell Helix mineralny i zaraz po jakimś czasie jest czarny.

I mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy silnik jest zimny to czasami po odpaleniu trzęsie silnikiem i przerywa (jakby nie palił na wszystkie tłoki), po razgrzaniu ok.
Swiece wymieniałem ok 20 tys kilometrów temu. Przewodów wysokiego napięcia nie wymianiałem ale nie są twarde:)

Z góry dzięki za odpowiedz Pozdro.



sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Re: Bierze olej

Post autor: sawik160284 » ndz lis 11, 2007 17:48

RPrafi pisze:Olej wymieniam co 10 tys. shell Helix mineralny i zaraz po jakimś czasie jest czarny.

I mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy silnik jest zimny to czasami po odpaleniu trzęsie silnikiem i przerywa (jakby nie palił na wszystkie tłoki), po razgrzaniu ok.
Swiece wymieniałem ok 20 tys kilometrów temu. Przewodów wysokiego napięcia nie wymianiałem ale nie są twarde:)

.
olej robi sie czarny to normalne wiec nie masz co sie dziwic temu. sprawdz cisnienie sprezania w cylindrach i bedzie wiadomo co mu jest



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Bierze olej

Post autor: norek111 » ndz lis 11, 2007 17:51

proba olejowa na garach cos wyjasnic powinna



karol27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: wt paź 09, 2007 19:35
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: karol27 » ndz lis 11, 2007 19:48

RPrafi, Wymień czujnik temp cieczy pewnie masz ten z żółtą obwódką .Jak odrazu dodasz na zimnym gazu to się dławi.Komp dostaje złą informację o temp silnika i podaje dawkę na ssaniu.Nie przepala dawki i kopci.Czy nie czujesz benzyny??



RPrafi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 10, 2005 21:40
Lokalizacja: Konieczki

Post autor: RPrafi » pn lis 12, 2007 21:43

Witam.
Nie wiem jaki ma czujnik ale postaram się sprawdzic. Nie wiem czy czuc benzyne w spalinach ale wiem jedno: jest to bardzo dziwny zapach w porównaniu ze ze spalinami u znajomego w punto. Tam jest słodki a u mnie to aż dusi :) Obecnie konserwuje samochód więc nie chce sobie "smrodzic" w garażu.
Myślisz, że to może byc czujnik a nie uszczelniacze zaworów?. Czy gdyby to był czujnik to nie byłoby też innych obiawów?
Pozdro.



karol27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: wt paź 09, 2007 19:35
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: karol27 » wt lis 13, 2007 20:19

RPrafi, W środku jak jeździsz.Ja stawiałem u siebie na krokowiec i wtrysk.A tu patrz głupi czujnik!!



RPrafi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 10, 2005 21:40
Lokalizacja: Konieczki

Post autor: RPrafi » śr lis 14, 2007 23:20

Witam.
W środku nie czuc benzyny. Może ktoś powie czy coś z tym robic czy może zostwic i jeszcze podolewac troszkę tego oleju :)
Pozdro.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 416 gości