Gasnący silnik, niskie obroty.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lichu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 14, 2005 19:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Gasnący silnik, niskie obroty.

Post autor: Lichu » ndz lis 11, 2007 21:36

Witajcie,
Posiadam Polo Classic 1996 rok, silnik 1.6 (1F). Mam taki problem, który objawia się tylko w warunkach jesienno-zimowych (nigdy to sie nie stało latem w deszczowe dni). Każdej zimy (ta będzie trzecią) zdarza się raz na jakiś czas, że auto traci moc, a obroty na luzie spadają do ok. 500, czasem silnik gaśnie (często też jak chce ruszyć przy tych 500 obrotach). W czasie jazdy czuć ze coś nie tak, nie ma mocy, słabo przyspiesza. Ale wystarczy, że zgaszę silnik na 5-10 minut i wszystko wraca do normy :kac: Tej jesieni zdarzyło mi się to 3 razy i właściwie jest to losowe. Raz po przejechaniu 50 km, innym razem po 3 km. Wymieniłem przewody wysokiego napięcia, świece, cewkę, kopułkę. Dwóch mechaników powiedziało mi, że może to być woda w paliwie. Dolewałem już różnych uszlachetniaczy wypierających wodę, ale zbytnio to nie pomogło. Myślałem, że może czujnik Halla pada, ale oboje stwierdzili, że to nie on. Wydaję mi się też, że gdyby to był ten czujnik to już dawno by padł, a nie jeździł przez dwa lata. Nie mam pojęcia co może dolegać :crazy: Nie wiem a z chęcią bym się pozbył tego mankamentu.
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
loverboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 14, 2007 21:08
Lokalizacja: WA
Kontakt:

Re: Gasnący silnik, niskie obroty.

Post autor: loverboy » ndz lis 11, 2007 23:01

U mnie w golfie 3, 1.8cm jest podobnie
Tylko rano jak uruchomię po nocy.Gdy zacznie sie nagrzewać przy temperaturze ok 70c to obroty potrafią spaść do 500 czasami sie podnoszą a czasami gaśnie. Ale jak już silnik sie w pełni nagrzeje to koniec problemu.
Też nie wiem co to jest, może to ten sam problem. Dodam że też już wymieniłem świece i przewody na oryginalne.


Kupię zadbanego Volkswagena TDI 110 PS Z Warszawy lub okolic, cena do 12,5 tyś

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn lis 12, 2007 11:22

Njapierw pod VAG



red_baronGT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 11:10
Lokalizacja: Wołczyn
Kontakt:

Post autor: red_baronGT » pn lis 12, 2007 11:37

mam to samo i nic vag nie pokazuje i co ????


Podążaj za białym królikiem ...

Lichu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 14, 2005 19:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Lichu » pn lis 12, 2007 20:11

dokladnie, u mnie tez vag nic nie pokazuje :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 448 gości