huczace łożysko po wymianie????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zeejay83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 19, 2007 14:25
Lokalizacja: Lebork
Kontakt:

huczace łożysko po wymianie????

Post autor: zeejay83 » sob lis 10, 2007 20:57

witam posiadam polo 6n 99r. i opony 195 z tylu.przy ok 80 km/h słychać chuczące łożysko.ale ciężko określić która to strona.więc wymienilem tą niby głośniejszą.kupiłem łożysko za bodajż 25 złoty no i efekt taki sam.mam zamiar wymienić druga strone.alke czy to na pewno wina łożysk czy może opony?



Awatar użytkownika
sebaa_sz
toledoclub.eu
toledoclub.eu
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 12:41
Lokalizacja: Elbląg i okolice (NEB...Rasca)

Post autor: sebaa_sz » sob lis 10, 2007 21:04

mialem podobny problem...u mnie winne byly opony


Było: 1,9Tdi 2000r Nagroda Toledo Roku 2010
Toledo: viewtopic.php?t=252108

Jest: 1.8 vvti 2008r
Obrazek

tajniakb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 22:19
Lokalizacja: Białystok

Post autor: tajniakb » sob lis 10, 2007 21:06

to trudno okreslic. ja miałem to samo w audi i wymieniałem łożyska tak jak mi sie wydawało z tej strony co mocno chuczy i to chyba ze 3 sztuki i juz miałem sie poddać az tkneło mnie wymienic z drugiej stony i jak rekoł odjeło wszystko ucichło. ale reki nie dam uciąć czy u ciebie jest to samo.
powodzenia. ( a najlepiej zajedz na stacje i ci sprawdzą koszt jest nie wielki)



Awatar użytkownika
dominikgd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 09, 2005 20:50
Lokalizacja: gdansk

Post autor: dominikgd » ndz lis 11, 2007 17:25

sebaa_sz pisze:mialem podobny problem...u mnie winne byly opony
podłanczam sie pod temat bo nie ma sensu robic bałaganu
we wrzesniu byłem na przeglądzie i koles powiedzial ze mam do wymiany tylne lewe lozysko , dzwonie do taty a on mowi ze to niemozliwe bo w wakacje mi wymienial i zrobilem jakies 500km.I tak przejezdzilem do listopada(żadnych niepokojących dzwięków).W listopadzie zmienilem opony na zimowki i zaczely sie szumy.I teraz mam pytanie to te łożyska czy poprostu na zimowkach jest głośniej?Jak sprawdzic czy to wina lozysk czy opon?



sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: sawik160284 » ndz lis 11, 2007 17:44

dominikgd pisze:
sebaa_sz pisze:mialem podobny problem...u mnie winne byly opony
podłanczam sie pod temat bo nie ma sensu robic bałaganu
we wrzesniu byłem na przeglądzie i koles powiedzial ze mam do wymiany tylne lewe lozysko , dzwonie do taty a on mowi ze to niemozliwe bo w wakacje mi wymienial i zrobilem jakies 500km.I tak przejezdzilem do listopada(żadnych niepokojących dzwięków).W listopadzie zmienilem opony na zimowki i zaczely sie szumy.I teraz mam pytanie to te łożyska czy poprostu na zimowkach jest głośniej?Jak sprawdzic czy to wina lozysk czy opon?
na zimowkach zawsze sie glosniej jezdzi



Awatar użytkownika
dominikgd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 09, 2005 20:50
Lokalizacja: gdansk

Post autor: dominikgd » ndz lis 11, 2007 17:46

sawik160284 pisze:
dominikgd pisze:
sebaa_sz pisze:mialem podobny problem...u mnie winne byly opony
podłanczam sie pod temat bo nie ma sensu robic bałaganu
we wrzesniu byłem na przeglądzie i koles powiedzial ze mam do wymiany tylne lewe lozysko , dzwonie do taty a on mowi ze to niemozliwe bo w wakacje mi wymienial i zrobilem jakies 500km.I tak przejezdzilem do listopada(żadnych niepokojących dzwięków).W listopadzie zmienilem opony na zimowki i zaczely sie szumy.I teraz mam pytanie to te łożyska czy poprostu na zimowkach jest głośniej?Jak sprawdzic czy to wina lozysk czy opon?
na zimowkach zawsze sie glosniej jezdzi
ok ale jak to rozróżnić?Podnieść na lewarku i zobaczyć czy szumi?



zeejay83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 19, 2007 14:25
Lokalizacja: Lebork
Kontakt:

Post autor: zeejay83 » ndz cze 01, 2008 11:23

to była wina opon. samochod od pół roku sprzedany założylem fele do innego i to samo. pozdrawiam



Awatar użytkownika
WRiTTeR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pt sty 05, 2007 23:10
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: WRiTTeR » ndz cze 01, 2008 17:04

przód najłatwiej sprawdzic podnosząc jedno kolo na lewarku podlozyc jakies klocki drewniane zbey wisialo w pwietrzu wsiadamy wrzucamy 3 bieg i klepa tak do 80-100 , zrzucamy bieg gasimy auto i słuchamy.... analogicznie drugie kolo... natomiast tyl jedynie na lewarek i reka zakrecic..... mozna tez sprawdzic luz kola w pionie... czyli jedna reka na gore opony druga na dół koła (tylko aby auto nie spadło bo moze bolec) i jak cos sie rusza to lozysko ztyrane...

w aucie w czasie jazdy trudno wyczuc które łożysko huczy bo to wszystko sie przenosi na budzie... nie raz bankowo mozna obstawic ze to np prawy rpzod a sie okaze ze wymiana nic nie dala bo to tył...


eX MKIII 1.9 TDiC viewtopic.php?t=115730
Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 423 gości