Kopci na Zimnym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jarek_1313
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 22, 2004 16:22
Lokalizacja: Zielonka k/Warszawy
Kontakt:

Kopci na Zimnym silniku

Post autor: jarek_1313 » pn lip 04, 2005 10:31

Mam mały problem mam 1,3 NZ, jak go odpalam rano, to strasznie zaczyna kopcic z rury wydechowej, za chwile mu to pzechodzi i jest wszystko ok. Kiedyś gdzieś tu czytałem tylko nie moge teraz znalesc, ze to coś z zaworami, oleju mi praktycznie nie bieze, jak jest ciepły nie robi tego dopiero wtedy jak dłużej postoi. Co to jest i ile mnie to będzie kosztowa



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » pn lip 04, 2005 21:17

jaki kolor kopcenia


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » pn lip 04, 2005 22:54

ja tak mialem 1.4 abd jak przestawiony byl potencjometr przepustnicy.ciezko palil a jak zalapal to kleby czarnego dymu szly. po chwli zaskakiwak i bylo ok. regulaca pomogl. jak reka odjol.



Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Kopci zimny silnik.

Post autor: Andrzej1 » pn lip 04, 2005 23:26

Witam.Jeśli kopci na niebiesko to może wystarczy wymienić uszczelniacze
na prowadnicach zaworów.Mi to kiedyś pomogło koszt groszowy ale sam to robiłem.
Pozdrawiam.Andrzej.



Awatar użytkownika
jarek_1313
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 22, 2004 16:22
Lokalizacja: Zielonka k/Warszawy
Kontakt:

Post autor: jarek_1313 » wt lip 05, 2005 07:18

Kopci na niebiesko.
Sprawdze ta przepustnice. Jak macie jeszcze jakies pomysły piszcie. A może jak samemu sprawdzić ta przepustnice, bo na kompie mnie znów skasują sporo. On nie ma kostki serwisowej i musza ręcznie podpinac się pod wszystkie czujniki. A co do uszczelniaczy to nie wiem , bo gadałem ze znajomym mechanikiem i powiedział że to nie uszczelniacze tylko coś z paliwem, bo by mi olej brał, a ja już mam 11 tyś od wymiany zrobione i cały czas pełny stan.



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » wt lip 05, 2005 10:28

hmmmmmm u mnie kopcil na czarno i tak jakby go zalewało. ale sprawdzić nie zaszkodzi. co do sprawdzenia to na kompie musi wyjsc ze na jałowym biegu przepustnica jest zamknięta. jak to sprawdzić bez kompa to nie wiem niestety. może miernikim jakoś się wpiąć. tu ci nie pomogę



Awatar użytkownika
jarek_1313
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 22, 2004 16:22
Lokalizacja: Zielonka k/Warszawy
Kontakt:

Post autor: jarek_1313 » wt lip 05, 2005 10:37

oki dzięki sprawdze miernikiem to jakoś nie sądze by oni jakoś inaczej to sprawdzali



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » wt lip 05, 2005 20:58

hehe jak na niebiesko to rozbieraj silnik


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
jarek_1313
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 22, 2004 16:22
Lokalizacja: Zielonka k/Warszawy
Kontakt:

Post autor: jarek_1313 » śr lip 06, 2005 11:17

Sprawdzałem wczoraj ten czujnik na przepustnicy, to zwykły swicz, ktury przełancza, na zamknietej przepustnicy i mi nie przełanczał, tzn był na krawędzi przełaczenia i czsem przełaczył, ale w wiekszości nie, przeregulowałem go i dziś odpaliłem i nie kopcił, dopuki mu lekko gazu nie dodałem. Wtedy zaczą i jak sięjakby sonda nagrzała to przeszło mu. Zresetuje mu kompa dziś i zobacze, może musi sobie dawkowanie teraz zestroić od nowa. Efekt jakis jest bo przedtem odrazu kopcił teraz dopiero jak gazu dodałem i ten swicz przełaczył a sada jeszcze się nie nagrzała

[ Dodano: Wto Paź 11, 2005 17:13 ]
A więc byłem dziś w serwisie boscha i poszedł mi regulator biegu jałowego tj. chyba ten silnik krokowy, jak co poniektórzy tu to nazywają. Umieszczone to jest w 1,3NZ pod kolektorem ssącym, wchodzi do tego wężyk - mniej więcej 2cm średnicy- idący znad przepustnic, wychodzący z plastiku miedzy przepływomierzem a nimi, a wychodziz niego tej samej średnicy węzyk idący do kolektora ssącego. Przewody elektryczne zasilające go wychodza z tego samego plastiku, co do wtryskiwaczy między 1 a 2 cylindrem. Na stronie bosha wyczytałem. że nie tylko w tym silniku to było montowane, ale i w golfach 1,8; 2,0, audicach, jetach, pasatach. Silniki, które mają to samo (ale być może gdzie indziej umieszczone) to: EV-1,8; gz 1,8; JS 2,0; NZ 1,3; 3F 1,3. Moje pytanko: czy ma ktoś może to sprawne na zbyciu? Jak tak, to piszcie do mnie, że macie i za ile, a ja w chwili wolnej jeszcze spróbuję to wykręcić (nie będzie łatwo, bo w głupim miejscu jest) i naprawić - może mi się to uda, bo chyba się to rozbiera.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości