AEX problem z odpaleniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Johny_be_good
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 08, 2007 23:52
Lokalizacja: Brzeziny

AEX problem z odpaleniem

Post autor: Johny_be_good » pt lis 09, 2007 00:03

Witam. Od czasu do czasu mam problem z odpaleniem samochodu. Mam kilka podejrzen ale ciekaw jestem co wy o tym myslicie. Dzis wieczorem wsiadłem i odpaliłem bezproblemowo. Przejechałem 10 km. Poszedłem zrobic zakupy a jak wróciłem juz nie mogłem odpalić. Wygląda to tak ze silnik kręci ale nic się poza tym nie dzieje. No moze kontrolka oleju gaśnie ale poza tym nic. Zdazało mi się juz to czasami ale silnik po kilku próbach odpalał. Generalnie mało jezdze i pomysląłem ze to moze byc akumulator...zimne dni itd. ale silnik niby kręcił normalnie. Dzis odpalił jak zacząłem dodawac gazu. Potem zgasiłem po pewnym czasie i juz nie było problemu z odpaleniem. W czym moze tkwic problem??Akumulator, świecie?? Filtr paliwa wymieniany rok temu.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pt lis 09, 2007 00:05

Przede wszystkim wymień, kable, kopułkę, palec, świece i sprawdź czy cewka nie ma przebić. Profilaktycznie wyczyść przepustnicę. Jeśli będziesz miał te elementy to całość pracy zajmie Ci góry dwie godziny a efekt murowany.



Johny_be_good
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 08, 2007 23:52
Lokalizacja: Brzeziny

Post autor: Johny_be_good » pt lis 09, 2007 09:05

W nazwie tematu błąd :(. Mam oczywiście MK III. A co do wymiany tego wszystkiego to jaki jest oryientacyjny koszt??? Ile mam szykowac??



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » sob lis 10, 2007 01:28

Kable najpierw sprawdź w nocy czy nie mają przebić poprzez delikatne spryskanie ich wodą ze zraszacza do kwiatów, jeśli świecą podczas pracy w bardzo ciemnym garażu to są do wymiany. Kopułka BERU i palec Bosch = 40-45 zł świece - to różnie - dawno nie wymieniałem jak się mylę to mnie poprawcie NGK około 15 zł za sztukę. Czyszczenie przepustnicy to już we własnym zakresie...



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » sob lis 10, 2007 02:46

ja bym strzelał w czujnik halla w aparacie zapłonowym-tak właśnie objawiały się problemy z czujnikiem w moim aparacie-auto jechało, nagle gasło-nie było iskry, po pewnym czasie się pojawiała i auto ujechało a to 300 m, a to 20 kilometrów, ale najlepiej jak by to stwierdził jakiś fachura, ja stwierdziłem , że to hall dopiero jak mi zdechł, jak zaczął padać drugi raz , wiedziałem już o co chodzi


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » ndz lis 11, 2007 20:43

Tylko że koledze auto nie gaśnie po rozgrzaniu a to najczęstrza przyczyna uszkodzonego halla



RzEsKi_STG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw cze 28, 2007 00:06
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: RzEsKi_STG » pt lis 16, 2007 11:22

Jak na moje to problem z dostarczeniem paliwa, mialem tez podobnie. Okazalo sie ze kable do pompy wewnatrz baku nie przewodzily za kazdym razem prądu, ciekawe zagadnienie co?? hehe Byly tak twarde od benzyny ze lamaly sie w rekach. Najlepiej sprawdzic wszystko co zwiazane z dostarczeniem paliwa, pompe, te przewody paliwowe w baku, moze maja dziurke i pompa nie moze wytworzyc odpowiedniego cisnienia po tym jak spłynie cale paliwo z weży.
Ostatnio zmieniony pt lis 16, 2007 11:30 przez RzEsKi_STG, łącznie zmieniany 2 razy.


Pozdrawiam
RzEsKi_STG

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości