Skrzynia biegow I i II bieg nie wchodzi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maczores
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob paź 20, 2007 17:58
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Skrzynia biegow I i II bieg nie wchodzi

Post autor: maczores » sob lis 10, 2007 01:25

Mam problem z skrzynia biegow w '98 mk 3 variant 1,9 D,czesto zdaza mi sie ze nie moge wbic I lub II biegu lub wchodzi bardzo plytko i zeskakuje na luz po dodaniu gazu, sprawa irytujaca ruszanie spod swiatel a tu I nie wchodzi ze 3 razy pod rzad albo trzeba ruszac z II.Uczucie jest takie jakby drazek cos blokowalo lub nie trafial w wlasciwe polozenie.Normalnie chodzi bez zarzutu, bez zgrzytow biegi wchodza gladko ale jak sie zatnie to koniec.Mechanik sugeruje wymiane oleju na syntetyk lub synchronizator ja cos czytalem o plastikowej kulce w skrzyni ktora czesto powoduje problemy.Jaka jest wasza opinia?Pozdro
Ostatnio zmieniony sob lis 10, 2007 18:35 przez maczores, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob lis 10, 2007 01:39

A japko w jakim masz stanie lata Ci drażek na boki ? może Cięgna Ci poszły , sprubuj tak jeżeli bieg nie chce wjść naciśnij dwa razy szybko sprzęgło jężeli wtedy Ci wskoczy to znaczy że z 3 jest z synchronizatorami cos nie tak olej jak dawno wymieniales?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

maczores
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob paź 20, 2007 17:58
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: maczores » sob lis 10, 2007 05:35

Drazek na boki nie lata luzy male, olej nie wiem kiedy byl zmieniany bo auto mam od niedawna a poprzedni wlasciciel to nim tylko jezdzil :crazy: Czy wymiana oleju moze cos pomoc ?Pozdro



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob lis 10, 2007 13:32

Ci właściciele co nim tylko jeżdzą też nie są tacy dobźi ,najpierw zacznij od wymiany oleju u mnie 2 i 3 chroboliłyy przy wrzucaniu po wymianie cisza najpierw zacznij od tego najprawdopodobniej ciegna poszły , jak olej zmienisz nic sie nie stanie skrzynia kosztuje 400 zl


wymieńolej i te ciegna
http://allegro.pl/item266991789_skrzyni ... olf_3.html
Ostatnio zmieniony sob lis 10, 2007 13:33 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości