Pytanie... (chyba zapłon ;))

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MaGGic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 27, 2006 20:40
Lokalizacja: Polanica <PCA>
Kontakt:

Pytanie... (chyba zapłon ;))

Post autor: MaGGic » pt lis 09, 2007 14:25

Witam. Dwa dni temu ostawiałem rozrząd w mojej golfinie 1.6 benzynka pierburg 2E2, bo poszła rolka napinająca i poprzeskakiwało troszkę ;) także wymieniłem od razu paseczek i rolke i ustawiałem rozrząd...tyle że pierwszy raz w życiu i teraz mam pytanie...auto zimne dość ciężko odpala, czasami odpali, trzyma się na ok 500obr/min i można mu wcisnąć pedał w podłoge i po chwili dopiero wkręci się na obroty i później już wszystko jest normalniem trzyma niskie, dobrze ciągnie i wogóle... a oto pytanie: czy to przestawiony rorząd czy źle ustawiłem zapłon o ząbek na wałku pośrednim??? :chytry: :chytry:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt lis 09, 2007 14:29

MaGGic, jeden zabak w prawo czy w lewo nic nie robi, podreguluj aparatem zapłonowym i powinno smigac :)
Ja kiedys przestawilem o dwa zabki ale na kole rozrzadu :D na dole muł jak cholera ,ale góra szedl jak wariat, obrotomierza mu brakowało :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

MaGGic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 27, 2006 20:40
Lokalizacja: Polanica <PCA>
Kontakt:

Post autor: MaGGic » pt lis 09, 2007 14:36

oka to oddam do mechaniora żeby się z zapłonem pobawił bo ja lampy nie mam ;);) dam znać jakie efekty :):)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pt lis 09, 2007 15:11

MaGGic pisze:MaGGic, jeden zabak w prawo czy w lewo nic nie robi, podreguluj aparatem zapłonowym i powinno smigac :)
Ja kiedys przestawilem o dwa zabki ale na kole rozrzadu :D na dole muł jak cholera ,ale góra szedl jak wariat, obrotomierza mu brakowało :D
Zgadzam się z kolegą. Jesli przestawiłeś położenie wałka pośredniego nic wielkiego się nie stanie. Bedziesz musiał ustawić na nowo zapłon albo poprawić ustawienie paska rozrządu.

Ja ostatnio zmieniałem aparat zapłonowy i zdrowo go przestawiłem, ale nie chciało mi się walczyć bo zimno było :D



MaGGic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 27, 2006 20:40
Lokalizacja: Polanica <PCA>
Kontakt:

Post autor: MaGGic » pn lis 12, 2007 17:55

Dzisiaj zapłonik został ustawiony jak należy :):) i wszystko jest oka!!! :grin: :grin: :grin: można śmigać w dłuuge zimowe wieczory :bajer: :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości