Peknieta oslona pod silnikiem - naprawiac czy wymieniac?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DALYOU
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 13:50
Lokalizacja: KROSNO

Peknieta oslona pod silnikiem - naprawiac czy wymieniac?

Post autor: DALYOU » pt lis 09, 2007 10:30

Witam serdecznie,

Jestem szczęsliwym posiadaczem VW Golfa IV. Wczoraj zmienilem sobie opony na zimowki ( autko bylo kupione na oryginalnym VW zawieszeniu sprotowym. Mialem letnie opony 17", zmienilem je na zimowe 16" , wieczorem wiezdzając do garazu zawadzilem o prog i pękła mi osłona ochronna silnika. Z tego co widzialem jest popękana lekko z prawej storny od pasażera... jest to chyba 3 czesciowy element ? Co radzicie zeby to znalesc i kupic nowe, jesli tak to gdzie, moze ktos ma do odsprzedania. Czy tez lepjej to polutować - mam sasiada ktory zajmuje sie lutowaniem plastokow.. tyle ze widzialem ze jest to material z włókna szklanego.

Prosił bym bardzo o jakąs porade, co zrobić..

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony pt lis 09, 2007 11:40 przez DALYOU, łącznie zmieniany 1 raz.



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » pt lis 09, 2007 10:38

Po pierwsze to czy silnik diesel czy benzyna? Lepiej kup nową to nie tak duży wydatek, chyba, że są to lekkie uszkodzenia. Temat osłony był w ciągu oststnich 2-tyg na forum poszukaj, tam jest namiar na sprzedawcę osłon


valerio

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pt lis 09, 2007 10:40

Jeśli nie jest mocno strzaskane i napewno z włókna, to kup zestaw do naprawy łodek.Odkręć i oczyść to wszystko, posmarój żywicą, ustal wszystkie części nieruchomo do wyschnięcia, a na wierzc daj łade z maty szklanej z zestawu - koszt kilkanascie zet.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lis 09, 2007 10:44

DALYOU pisze:mam sasiada ktory zajmuje sie lutowaniem plastokow..
nie jest to estetyczny sposób ale skuteczny można spróbowac zadrutować awaryjnie zime objedziesz na gorąco porobisz otworki na 2 częściach kawałek twardszego drutu problem z głowy zależy jak to masz popękane można ewntualnie zakupić zestaw naprawczy do blachy mata z włokna szklannego do tego zestaw zywiczny i utwardzacz nakładasz i czekasz az stwardnieje



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: = OSLONA POD SILNIK VW GOLF IV =

Post autor: norek111 » pt lis 09, 2007 11:23

naprawa za pomoca zywicy jest jak naajbardzej skuteczna w tym wypadku i naprawisz oslone sam co najwazniejsze



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości