Centralka, czy Autoalarm

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Centralka, czy Autoalarm

Post autor: LEVI84 » czw lis 08, 2007 19:17

Witam wszystkich

Mam takowy dylemat i problem.

Nie mam w Aucie fabrycznie zamontowanej centralki z kluczyka i chciałbym teraz coś takiego założyć w swoim MK4. Ale teraz tak: Co założyć lepiej sterowanie z kluczyka od razu z Autoalarmem, czy tylko sterowanie centralką z kluczyka?? To po pierwsze. Po drugie ile taki bajer kosztuje, przy założeniu u Fachury (elektryka), jeśli już ktoś takowej operacji dokonywał… I po trzecie czy polecacie jakiś alarm, lub sterownik do centralki??
Szczerze to przyznam się, że kuszą mnie te sterowniki i alarmy z aukcji internetowych, ale nie mam pojęcia, czy jestem w stanie sobie poradzić z samodzielnym montażem, bo w ogóle się nie orientuję gdzie to się montuje, jak się podpina ten sterownik pod kable auta itd… Na aukcjach proponują instrukcje i schematy do instalacji samodzielnej, ale nie wiem jak to wygląda i czy dam radę – montował to ktoś już samemu.?? Mam trochę drygu do tego typu zabaw, ale jednak Golfik nie kosztuje groszy :/ więc , się trochę cykam. Z drugiej strony nie ma u mnie w okolicy odpowiedzialnego elektryka, który by się tego podjął. Jak zapytałem u „fachowca” czy założy, powiedział, że tak chciał za to 1200zł z własnym sterownikiem ( dodam, że nie autoalarm i nie ze scyzorykiem – czyli według mnie lekka tandetka)Ale najlepsza była odpowiedz na pytanie ile już takowych montował w Golfach, Tu wystąpiła niezręczna cisza i odpowiedz… „troszku się już tego robiło” – no to dzięki. Nie zamierzam robić za królika doświadczalnego z moim Pieszczochem.

Obawiam się też tego, że montaż Autoalarmu zakłuci wyciszenie wnętrza – no, bo jakieś przewody w końcu chyba trzeba wyprowadzić pod maskę auta prawda. A każdy niepowołany otwór to jakiś tam hałas…

Szczerze powiedziawszy to zadowoliłoby mnie jak bym mógł otworzyć i zamknąć drzwi z kluczyka (scyzoryka) i żebym to samo mógł zrobić z klapą bagażnika, no i żeby kierunki mrugnęły. Zresztą sami doskonale wiecie jaka to wygoda.

Może coś mi podpowiecie, albo zasugerujecie lub coś takiego, chętnie podzielę się uwagami i poczytam, co o tym sądzicie. Jak macie jakieś linki do aukcji, które polecacie lub kożystaliście to chętnie zajżę.

Zapraszam do dyskusji.


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 08, 2007 21:00

Jak ci tu pomóc skoro:
LEVI84 pisze:zadowoliłoby mnie jak bym mógł otworzyć i zamknąć drzwi z kluczyka (scyzoryka) i żebym to samo mógł zrobić z klapą bagażnika,
.
Bo ja to miałem w maluchu z 76, z wyjątkiem klapy bagaźnika na kluczyk.
A poważnie: napisz krótko o co ci chodzi. Chcesz alarm mieć z pilotem i i sterowaniem centrala, i szyb elektrycznych może?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » czw lis 08, 2007 21:32

Ale co jest lepsze i mniej inwazyjne w Auto i prostrze w montażu, tak, żebym mógł sam to zrobić????
Alarm, czy dorobienie centralki z pilota??
Ostatnio zmieniony czw lis 08, 2007 21:42 przez LEVI84, łącznie zmieniany 1 raz.


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 08, 2007 21:34

Czy chodzi ci o to że nie masz centralnego zamka? W czwórce?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » czw lis 08, 2007 21:40

Nie nie.
Powolutku.
Mam centralny zamek. Zamyka wszystkie dzrwiczki, ale niestety nie z pilota. A chciałbym żeby bylo zdalnie ze scyzoryka.

Nie wiem tylko czy założyć odrazu z alarmem, czy tylko sterownik i pobawić się ze scyzorykiem. Bo wolałbym samemu to zrobić
Ostatnio zmieniony czw lis 08, 2007 21:41 przez LEVI84, łącznie zmieniany 1 raz.


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 08, 2007 21:55

LEVI84 pisze:Nie nie.
Powolutku.
nie dziw mi się, cały czas piszesz coś o sterowaniu jakąś centralką z kluczyka.
Niewiele więcej pracy jest z założeniem alarmu jak sterownika centralnego zamka. Więć sam decyduj co chcesz mieć. O montażu było wieolokrotnie, zmajdziesz szukajką na dole strony. Wybór alarmów i sterowników jest na allegro ogromniasty, zamontujesz za 150-200 zeta. A jeśli chcesz sam poczytaj najpierw opisy na forum, a pytania potem zadaj bardziej szczegółowe, jeśli coś nie będzie jasne albo coś nie wyjdzie w trakcie pracy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw lis 08, 2007 21:59

Ja od siebie doradzę tak jak sam u siebie zrobiłem (oczywiście taki mój kolega magik od elektroniki vw i audi czarodziej poprostu).Ta co masz centralka sterowania centralnym zamkiem została wymienona na takzwany "komfort" czyli oryginalny sterownik pod kluczyk scuzoryk vw zostały dokupione 2 klucze scyzoryki i do tego został dołożony alarm bezpilotowy czyli masz w ręku kluczyk scyzoryk oryginalny vw i zamykasz auto a ono się zamyka i uzbraja alarm i na odwrót. Oczywiście trzeba poczynić jeszcze parę drobnych innowacji żeby było tak jak trzeba i mogę powiedzieć że jest rewelacja. Mam mkIV 5 lat i bez tych uleprzeń to niewyobrażam sobie inaczej. PS mój kolo kupił w tym czasie mkIV co ja i w serwisie założyli mu z dodatkowym brelokiem alarm chonorowany przez vw czyli Doga no i po 3 tygodniach pojechał do poznania wszedł do apteki po aspirynę i wyszedł i :goof: .............. poszedł na pks bo fury niebyło.. Jak chcesz to dam Ci namiary na tego mojego speca a z resztą zabezpiecza najnowsze a6 a8 tuaregi i co tylko jeżdzi po zg i okolicy i daje gwarancję że o własnych siłach nieodjadą więc chyba jest git.Pozdro



Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » czw lis 08, 2007 22:02

No fakt też źle napisalem - chodzi mi to zebym ze scyzoryka mógł otworzyć (pilota)


Ale czy taki dajmy na to alarm za 100zł będzie pasował do Golfika?? czy żucić się na coś droższego?? Bo jednak zaloże Alarm, bo cena na allegro jest porownywalna.


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 08, 2007 22:40

Będzie pasował prawie każdy, możesz kupić też na jakiejś giełdzie elektronicznej czysamochodowej o ile masz w pobliżu. Zawsze łatwiej zapytać, poprosić o konkretną rozpiskę, czyli schemat montażu do konkretnego auta.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » czw lis 08, 2007 23:03

A powiedzcie mi jak wygląda sprawa z podlaczeniem tych Kabli, gdzie się jaki podpina?? tryeba cođ royci, czy
Chociaż to może lepiej podpytam was jak kupę alarm co nie... Bo będzie wiedzia co i jak i z czzm... Co nie??

A jaki mi polecicie z Allegro?? moze ktos jakis juz montowal?? bo jak dzwonilem po sprzedawcach, to każdy swój zachwala :P


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt lis 09, 2007 00:23

Z całym szacunkiem za 100 będzie pasował każdy ale jak będzie działał ? Powodzenia.



Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » sob lis 10, 2007 08:43

Ja bym się skłaniał ku czemuś takiemu.
Co sądzicie??
http://moto.allegro.pl/item261725209_al ... nikow.html


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » sob lis 10, 2007 09:28

Wszystko ok ale te piloty po 3 miesiącach się rozlatują lepiej kupić oryginalny pilot i wnętrzności pilota od AA przełożyć do niego.Kolega kupił dokładnie ten sam model i juz używa drugiego bo ten pierwszy już się rozsypał



Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » sob lis 10, 2007 10:34

No to nieciekawie.

Ale powiedz mi - kolega sam zakładał?? Czy jechał do speca??

Bo ja się tego obawiam, że nie dam rady założyć.


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 354 gości