wibracje silnika o co chodzi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

remii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:26
Lokalizacja: Goleniów

wibracje silnika o co chodzi

Post autor: remii » wt maja 15, 2007 23:44

Witam

Od jakiegoś w moim MK4 1.6 16v 105KM odczuwam wibracje silnika na biegu jałowym. Jak siedzę w samochodzie to czuć jak auto wibruje z rury wydechowej jest nierówny wydech taki szarpany(nieregularny). Jak jadę to niby wszystko ok. Wymieniłam świece, wszystkie filtry, poduszkę pod silnikiem. Byłem w jednym warsztacie to stwierdzono sondę lambda wydąłem 600 zł i to samo, komputer pokazał też błąd przerywacza na 3 cylindrze. Parę dni temu golfik zaczął chodzić jakby na 3 gary i zapaliła sie kontrolka od spalin. Dzień później auto chodziło normalnie ale nadal paliła sie kontrolka. Na komputerze pokazało ze błąd na 4 cylindrze. Wymieniłem cewkę 4 cylindra. Dzisiaj siedziałem u znajomego mechanika pół dnia i miedzy innymi sprawdziliśmy wtryskiwacze oraz przeczyściliśmy przepustnice. Ale silnik jak wibrował tak wibruje. Już w sumie na szukanie przyczyny straciłem ponad tysiąc złotych i nadal to samo. Szukałem na forum ale nic konkretnego nie znalazłem. Proszę o pomoc, jakieś porady co mógłbym jeszcze sprawdzić. A i zapomniałem dodać, że po odpaleniu przez parę minut jazdy komputer pokazuje czasami spalanie na poziomie 50 litrów na sto kilometrów później to sie normuje.



remii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:26
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: remii » śr maja 16, 2007 14:49

Chyba będę zmuszony tak jeździć, jak sie rozsypie to będzie wiadomo co to było. Widziałem wiele osób ma z tym problem ale konkretnej odpowiedzi czego to może być wina nie znalazłem.



Awatar użytkownika
marian-gdynia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 15, 2007 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: marian-gdynia » śr maja 16, 2007 21:31

Mam ten sam silnik i ten sam problem tzn słychać po tłumiku końcowym, że silnik nierówno pracuje. U mnie tez wymieniłem sonde lambda, cewke zapłonową i jest dalej to samo. Ale tak jak mówisz trzeba jezdzić dopóki się do końca nie zepsuje bo bezsensu pakować kase w wymienianie części.
Jak mi się zepsuje to dam znać ;)



remii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 15, 2007 23:26
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: remii » czw maja 31, 2007 19:19

Dzisiaj bylem w serwisie VW i po całodniowych poszukiwaniach stwierdzili ze to czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym. Kupiłem czujnik i okazało sie ze problem jak był tak jest. i znowu 300 zloty poszło na marne no może nie na marne bo mam nowy czujnik a w starym niby jakieś błędy wykazywał komputer. Jak sie okazało, że to nie czujnik to zaczęto kolejne testy i przy testach zapłonu komputer pokazuje nieprawidłowe działanie na 4 cylindrze. Co chwile w wartości gdzie ma być 0 (chyba ilość zgubionych zapłonów czy coś takiego) pokazują się wartości dochodzące do 20. Po wymianie cewki i świecy na drugą nadal to samo. Stwierdzono albo uszkodzenie okablowania, albo wtryskiwacza ewentualnie jakiegoś czujnika spalin. We wtorek zostawiam autko na kolejne testy i jak sie dowiem co jest to dam znać. Mam nadzieje, że coś zrobią w końcu bo niedlugo chyba bardziej opłacalne będzie kupienie 2-go auta.



Awatar użytkownika
marian-gdynia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 15, 2007 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: marian-gdynia » wt sie 21, 2007 21:07

Witam
Odgrzewam temat odnośnie nierównej pracy silnika w Golfie IV 1,6 16V. Ja miałem podobne objawy i jeździłem tak długo, aż mi się nic nie zepsuje. I stało się silnik zwariował w sobote-obroty falowały lub wogóle nie reagował pedał gazu. W serwisie po podpięciu pod komp wyszło, że przepustnica jest do wymiany-nie dawała znaku życia:). Po wymianie wszystko jest oki-nic nie trzesie silnik pracuje równiutko. Wiem, że dużo osób ma podobny problem i ładuje kase w wymiane świec, przewogów itd, więc dlatego opisuje mój przypadek.

Pozdrawiam
MB



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » wt sie 21, 2007 21:23

mój AZD (1.6 16V) wariował jakiś czas temu. po pewnych drogich zabiegach wibracje się unormowały, ale niestety silnik nie ma mocy. winą za wibracje mechanicy obarczyli zawór EGR po wymianie szajba odbijała mu przez 2 tygodnie aż znajomy elektryk z VW wyzerował mi kompletnie auto i po dwóch dniach się wszystko ładnie ułożyło.
a propos tych wibracji -niech kolega (autor 1 postu) sprawdzi ciśnienie sprężania w cylindrach, u mnie bujało silnikiem przez padnięte zawory (spory kłopot z tym był).
w najbliższym czasie będę starał się dojść przyczyny braku mocy mojego autka. dam znać co i jak. w każdym razie wymiana oprogramowania ECU niewiele pomogła.
pzdr all



SP9VFD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw paź 25, 2007 12:35
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: SP9VFD » czw lis 08, 2007 19:12

Hauer a napisz nam prosze jakie cisnienie powinny miec cylindry w silniku AZD? u mnie obroty juz nie faluja i silnik chodzi rownomiernie tylko ze czuje drgania na kierownicy i na fotelu tez. Na rurze wydechowej mam rownomierną prace silnika i tak sama pod maska ale mimo wszystko czuje drgania na kierownicy jednak bez falowania obrotow czy innych szarpan lub wibracji. Zmienilem pare dni temu prawa poduszke silnika patrzac od przodu. Kupiłem nieoryginalna za 95zł i zastanawiam sie czy to nie jest jej wina. Tamta poprzednia byla oryginalna tylko ze silnik juz sie na niej telepal ale nie bylo takich drgan na kierownicy. Zastanawiam sie czy to moze byc wina tej nieoryginalnej poduszki......bylem u mechanika ktory serwisuje audi i vw i powiedzial ze silniku azd vagiem nie mozna zmodyfikowac zaplonu lub wtrysku bo to ponoc sterownik silnika sam dobiera. Wkurzaj mnie te drgania i zastanwiam sie czy nie sprawdze cisnienia sobie na cylindrach na wszelki wypadek bo mam nawet taki bułgarski stary cisnieniomierz do 16A. Z tego co czytalem w postach Hauera to problem z brakiem cisnienia przejawial sie nieregularna praca silnika a u mnie silniczek chodzi rowniotko tylko ze go czuje na kierownicy..... i to mnie wkurza?? moze byc to wina poduszki podrobki??



sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: sawik160284 » czw lis 08, 2007 20:50

witam.
ja mam silniczek 1.4 16V i tez mialem z tym problemy.tyle ze ja nic nie robilem i przeszlo. juz tak dwa razy mialem ze te wibracje byly i zanikaly po ilustam razach po odpaleniu. ostatnio odpialem kleme zeby samochodzik na nowo sie odrodzil i jak narazie odpukac w niemalowane nic mu nie jest :P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 245 gości