Przy ruszaniu i malych predkosciach cos chrobocze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Przy ruszaniu i malych predkosciach cos chrobocze

Post autor: exec » pn lis 05, 2007 14:50

Witam!

Mam problem - jak ruszam (szczegolnie jak ruszam powoli) to slychac taki chrobot (szuranie, ocieranie) z przodu samochodu. Jak jest zimno to wydaje mi sie ze jest to bardziej intensywne. Szczegolnie po odpaleniu samochodu rano jak ruszam to jest najwiekszy chrobot. A jak hamuje to czuc ze pedal hamulca az chodzi i czuc to chrobotanie w pedale hamulca.

Dzieje sie to tylko przy malych predkosciach - przy powolnym ruszaniu i przy delikatnym hamowaniu przy malej predkosci (jak hamuje mocno albo ruszam szybko to tego nie ma).

Co to moze byc? Cos z hamulcami, tarczami? Mozna to jakos sprawdzic?

Z gory dzieki za pomoc! :pub:



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Przy ruszaniu i malych predkosciach cos chrobocze

Post autor: RobertP » pn lis 05, 2007 15:17

exec pisze:Mam problem - jak ruszam (szczegolnie jak ruszam powoli) to slychac taki chrobot (szuranie, ocieranie) z przodu samochodu. Jak jest zimno to wydaje mi sie ze jest to bardziej intensywne. Szczegolnie po odpaleniu samochodu rano jak ruszam to jest najwiekszy chrobot. A jak hamuje to czuc ze pedal hamulca az chodzi i czuc to chrobotanie w pedale hamulca.
Dzieje sie to tylko przy malych predkosciach - przy powolnym ruszaniu i przy delikatnym hamowaniu przy malej predkosci (jak hamuje mocno albo ruszam szybko to tego nie ma).
Co to moze byc? Cos z hamulcami, tarczami? Mozna to jakos sprawdzic?
czy kiedykolwiek zmieniałeś klocki hamulcowe ? może juz dawno
kwalifikują się do wymiany a Ty już drzesz zużyte klocki o tarczę
i jeszcze tarcze hamulcowe knocisz,na początek zdemij koła z przodu
i sprawdź jaki stan jest klockow hamulcowych bo może byc nie wesoło
i niebawem wydasz dużo więcej kasy ... , jeśli bedzie OK to później
sprawdź czy przeguby wewnętrzne przy skrzyni się nie rozkręciły


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » pn lis 05, 2007 15:39

Samochod mam od miesiaca i klockow jeszczenie sprawdzalem bo hamuja niezle (duzo lepiej niz w moim mk3). Ale zrobie po pracy jak mowisz odkrece kolo i zobacze ile jeszcze tych klockow zostalo. :pub:



Awatar użytkownika
erza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt gru 12, 2006 19:35
Lokalizacja: TrioCity
Kontakt:

Post autor: erza » pn lis 05, 2007 21:06

Pewnie może inaczej niz u Ciebie, ale ja miałem podobne zgrzyty przy ruszaniu z miejsca a podczas jazdy juz nic sie nie działo (raczej nie przy hamowaniu) i okazalo się że miałem poodkrecane śrubki od poduszek katalizatora i te podtrzymujące układ rur wydechu. MOze u Ciebie to nie wina akurat układu chamulcowego trzeba pamietac że nigdy niewiadomo zkąd dźwięk sie wydobywa, a potrafi zaskoczyc wszystkie domysły. Trzymam kciuki za poszukiwania
Pozdro


[img]http://img27.imageshack.us/img27/2989/erzaid0.jpg[/img]

Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » wt lis 06, 2007 10:42

erza pisze:Pewnie może inaczej niz u Ciebie, ale ja miałem podobne zgrzyty przy ruszaniu z miejsca a podczas jazdy juz nic sie nie działo (raczej nie przy hamowaniu) i okazalo się że miałem poodkrecane śrubki od poduszek katalizatora i te podtrzymujące układ rur wydechu. MOze u Ciebie to nie wina akurat układu chamulcowego trzeba pamietac że nigdy niewiadomo zkąd dźwięk sie wydobywa, a potrafi zaskoczyc wszystkie domysły. Trzymam kciuki za poszukiwania
Pozdro
Wlasnie chcialem wziac druga osobe zeby szla obok samochodu i nasluchiwala skad sie ten dzwiek wydobywa dokladnie, niestety zwichnelem kostke i problem bedzie musial poczekac...



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » czw lis 08, 2007 14:40

w sumie mógłbym sie podpiąć pod temat.. mam podobny problem, z tą różnica, że u mnie chrobotanie ewidentnie wystepuje w okolicy skrzyni biegów i z tamtad wydowyba sie wlasnie ten nieprzyjemny dzwiek. Dzieje sie to przy rozpedzaniu (przeważnie na 2 biegu) ale nie za każdym razem. Przez moment slychac chrobotanie, jakies..2,3 sekundy i ustaje. PRzyszyna lezy zapewnie w skrzyni biegów, ale moze ktos kojazy.. co dokladnie moze byc nie tak, bede wdzieczny za podpowiedzi. pozdro :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 427 gości