Silnik mi się ,,poci" i śmierdzi benzyną w środku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

terago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr sie 10, 2005 13:25
Lokalizacja: Pruszków

Silnik mi się ,,poci" i śmierdzi benzyną w środku

Post autor: terago » ndz paź 21, 2007 13:40

witam
Mam problem z moim silnikiem 1,8 AAM od paru dni śmierdzi mi benzyną w środku. Najbardziej jak włączę nawiew to poprostu jak bym stał na stacji benzynowej. Otworzyłem maskę i zobaczyłem że na pokrywie silnika jest jakaś wilgoć coś jak by się pocił. Jak otwieram maskę nie czuć paliwa ale jak włączę silnik i to w środku śmierdzi paliwem.
Załączam foto - jak ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić to proszę o pomoc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz paź 21, 2007 13:44

terago, u mnie tez sie pocil, ale nie bylo az tak zalanego dekla..i glowica byla mnie obrzygana...ale wymienilem uszczelke pod deklem i dokrecilem mocniej sruby i jest super.. :grin:



terago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr sie 10, 2005 13:25
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: terago » ndz paź 21, 2007 13:49

no właśnie o to mi się rozchodzi czy już ktoś miał taki przypadek. mam nadzieję że to tylko to i po sprawie. dzięki za szybką odpowiedź. zaobaczymy co inny jeszcze powiedzą w tej sprawie ale jak coś to jutro skoczę po uszczelkę i wymienię.
Pzdr



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » ndz paź 21, 2007 13:51

wydaje mi sie, czy z bagnetu też ci pluje olejem? jaki masz poziom oleju?



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz paź 21, 2007 13:53

terago, no u mnie uszczelka wymieniona zostala jakies pol roku temu i pozniej tak delikatnie cieklo...znaczy pocilo sie przy dwoch swieczkach tych od strony kierowcy..i sprawdzilem jak sa sruby dokrecone i okazalo sie ze mona je bylo prawie ze palcem wkrecac..wiec wzialem 10tke nasadowa i kazda po 3-4obroty dokrecilem i problemu nie ma...tylko uwazaj z dokreceniam...nic na chama bo to aluminum i gwint zerwiesz i beda jaja..no i uszczelke zgnieciesz..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 21, 2007 15:01

Ja bym tego nie bagatelizował, bo biorąc pod uwagę rozległość i wygląd tych plam, oraz smród beny wyglada na to że jednak benzyna cieknie gdzieś z wtrysku.
A to już niebezpieczna sprawa, bo wiadomo gdzie jest gorący kolektor wydechowy w tym golfie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz paź 21, 2007 15:08

Paweł Marek, faktycznie ten dekiel jest dziwnie mokry na gorze, u mnie tak nie bylo ( ale pomyslalem sobie ze moj pomaowany na czarno i jakos sie nie rzucalo w oczy) ale to racja, ze musi ulatywac benzyna z uklady zasilania ktory jest tuz nad tym deklem...moze to bedzie tylko uszczelka, a moze cos grubszego..odpal go i poruszaj tym calym ukladem wtryskowym i zobacz czy cieknie....



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 21, 2007 15:46

koledze z Forum niedawno spłonął silniczek od dziury w listwie wtryskowej, znajomemu Poldek od tego samego, więc trzeba być uczulonym, jak się niema pewności to trzeba szybko sprawę wyjaśnić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » ndz paź 21, 2007 15:47

Nie lekceważyłbym tego zapachu benzyny. Dokładnie obejrzyj przewody paliwowe od rurki z baku, przez filtr, do wtrysku. Gdzieś musi być nieszczelność. Pocenie się pokrywy zaworów może być całkiem inna usterką. W razie potrzeby pooglądaj na pracującym silniku, czy gdzieś nie kapie. A może uszczelki wtrysku uszkodzone?



terago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr sie 10, 2005 13:25
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: terago » ndz paź 21, 2007 16:17

jeśli chodzi o poziom oleju to nic nie ubywa - jest wręcz idealnie od wymiany oleju nic nie uciekło. początkowo myślałem że te mokre plamy to gdzieś z chłodnicy pociekło ale woda by wyparowała a to jest taka jakby tłusta plama olej albo paliwo. przy krućcu też jest mokro i przy świecach więc ja już sam nie wiem co o tym myśleć. silnik pracuje bez zarzutów i generalnie wszystko jest ok czyli woda z chłodnicy nie ucieka, olej jest cały czas na tym samym poziomie??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 21, 2007 16:25

może być i jest prawdopodobnie tak że bena rozpuszcza olej którego też troche cieknie, i roznosi go po całej okolicy, sama odparuje a olej co go ze soba pociągnie zostawia plamy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

terago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr sie 10, 2005 13:25
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: terago » śr lis 07, 2007 11:04

witam ponownie wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów. Oczywiście nie obyło się bez emocji. Po pierwsze w intercarsie sprzedali mi złą uszczelkę - dostałem gumową erlinga dedykowaną do silników AAM - biorąc pod uwagę że nigdy tego nie wymieniałem nie spodziewałem się że uszczelka dedykowana może nie pasować - akurat ta którą dostałem (za jedyne 48 zeta) miała metalowe tulejki w otworach na śruby i niestety nie pasowała ( u mnie tylejki są odrazu na śrubunku). Oczywiście wymiana nie była możliwa ponieważ już rozpakowałem uszczelkę - generalnie super genialny sprzedawca stwierdził że nia ma takiej możliwości żeby nie pasowała!!! :grrr:
Tak więc dobrze wk........ny poszedłem po drodze do serwisu (warsztatu) seata i vw i ku mojemu zdziwieniu i wielkiej radości dostałem korkową uszczelkę goetza z gumkami za 18 zeta. Tak więc po kilku godzinach wymieniłem uszczelkę i nabawiłem się przeziębienia - nie wiedziałem że wymiana uszczelki z pomocą IC może generować tyle fantastycznych emocji



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 445 gości