Błędy airbag - co może być przyczyną

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 08, 2007 22:46
Lokalizacja: Kobierzyce

Post autor: Jaco » pn paź 29, 2007 13:13

Sprawdziłem napięcie na akumulatorze przed zapaleniem (12,5V) auto pali lekko i nie sadze żeby był uszkodzony albo slaby. Po zapaleniu silnika było równo 14 V niezależnie od obrotów silnika wygląda na to ze regulator również jest ok. Wyciągnąłem poduszkę z kierownicy i taśma wygląda dobrze, chyba że można ją sprawdzić jakoś miernikiem ?
Szukałem jednostki sterującej poduszkami wg tej książki jednak nie ma jej pod radiem, nie wiem już gdzie jej szukać.



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » pn paź 29, 2007 19:05

Jaco pisze:taśma wygląda dobrze, chyba że można ją sprawdzić jakoś miernikiem
to na 99% nie jest problem taśmy, ani innego przerwania obwodu, bo na to są kody usterek, osobny dla pasażera i osobny dla kierowcy. Pozostaje Ci tylko dokopanie sie do jednostki sterującej, trzeba wyciągnąć cały tunel środkowy, zreszto to pewnie wiesz jeśli przejżałeś manuala. Całkowity brak jednostki też wykluczam, bo byś vag'a nie połączył. #-o Sprubuj, zorientować się czy twoja wersja golfa była fabrycznie wyposażona w poduchy, bo jak wiemy niektóre golfy lubią być niezłą rzeźbą i może były dokładane i moduł został gdzieś indziej schowany.



Awatar użytkownika
Jaco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 08, 2007 22:46
Lokalizacja: Kobierzyce

Post autor: Jaco » pn paź 29, 2007 21:40

Hmm.. :-k no właśnie według tego manuala jednostka sterująca znajduje się pod radiem naprzeciwko ręcznego, ale tam go nie znalazłem :( mogę dołączyć jakieś foto jak to wygląda. Nie wiem jak mógłbym sprawdzić czy mój golf był wyposażony fabrycznie w poduszki? Ale przypuszczam że był to jest wersja "Specjal" posiada klime i 4 szyby elektryczne wiec poduszki wydaja mi się jak najbardziej fabrycznie montowane.

Obrazek


Po zdjęciu osłony...

Obrazek

[ Dodano: 05 Lis 2007 18:37 ]
Kolejny raz okazało się że kto szuka ten znajdzie :). Moduł sterujący poduszkami znajdował się w miejscu wg manuala tylko ukryty za nawiewem powietrza na nogi.

Obrazek Obrazek

Po zdemontowaniu plastiku nawiewu znalazłem moduł, jednak nie wiem czy powinienem go wymienić od razu czy można coś jeszcze zrobić? Nie mam 100% pewności że jest uszkodzona i usunie to problem? Opcja naprawy tej jednostki raczej nie wchodzi w gre, chyba ze ktoś mi doradzi coś?
Ostatnio zmieniony wt paź 30, 2007 12:52 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » wt lis 06, 2007 22:34

jedyną procedurą naprawczą wg manuala (który przewinął się w tym temacie) w przypadku wystąpienia błędu 65535 jest wymiana jednostki sterującej.
Obrazek
Na stronie 343 jest schemat instalacji poduszek, jeśli to ci coś da.

[ Dodano: 06 Lis 2007 21:37 ]
tutaj gość sprzedaje taką jednostke , jednak tak jak sam pisze na aukcji porównaj nr części.

[ Dodano: 06 Lis 2007 21:38 ]
a raczej Pani, nie gość :bigok:
Ostatnio zmieniony wt lis 06, 2007 22:45 przez shift, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Jaco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 08, 2007 22:46
Lokalizacja: Kobierzyce

Post autor: Jaco » pt lis 23, 2007 22:16

No nareszcie w moim golfiku działają poduszki :). Aby się upewnić że przyczyną awarii jest sterownik wymieniłem go na inny (pożyczony). Okazało się że nie było błędów które pokazywał mój sterownik, tak więc wina leżała po jego stronie. Wysłałem go do zakładu który specjalizuje się w naprawianiu układów poduszek bezpieczeństwa i wrócił dobry.
Po podłączeniu Vag’a i sprawdzeniu błędów zobaczyłem napis „no errors” a kontrolka od poduszek po przekręceniu kluczyka gaśnie po chwili.
Dziękuje za pomoc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 392 gości