Niedomykajacy sie szyberdach - manual

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Niedomykajacy sie szyberdach - manual

Post autor: tursky » wt lis 06, 2007 20:55

Moj brat troszke mi popsul szyberdach - manula w golfie MK2 90r. Pare razy mu przy domykaniu przeskoczyl na zabkach i teraz sie nie domyka do konca. Do domkniecia brakuje mu tylko podniesienie do gory, jednak za kazdym razem gdy go otworze, jest gorzej, coraz wiecej mu brakuje do domkniecia. Czy dam rade naprawic sobie to jakos sam? A jak tak, to w jaki sposob? bede wdzieczny za cenne wskazowki...pozdavwiam!



ralfi33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt paź 12, 2007 08:55
Lokalizacja: SILESIA

Post autor: ralfi33 » sob lis 10, 2007 23:36

kolego obawiam się że niestety trzeba rozebrać podsufitkę i sprawdzić czy jedna z linek nie uległa zerwaniu to byłby mały problem ale lubią też pęknąć elementy poruszające się w prowadnicy wykonane z pewnego stopu którego nie idzie domowym sposobem zespawać to cudo jest odpowiedzialne własnie za domykanie szybra



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Niedomykajacy sie szyberdach - manual

Post autor: raf1al » ndz lis 11, 2007 00:04

tursky pisze:Moj brat troszke mi popsul szyberdach - manula w golfie MK2 90r. Pare razy mu przy domykaniu przeskoczyl na zabkach i teraz sie nie domyka do konca. Do domkniecia brakuje mu tylko podniesienie do gory, jednak za kazdym razem gdy go otworze, jest gorzej, coraz wiecej mu brakuje do domkniecia. Czy dam rade naprawic sobie to jakos sam? A jak tak, to w jaki sposob? bede wdzieczny za cenne wskazowki...pozdavwiam!

co do rozbierania podsufitki to nic nie da nie ma dostępu do elementów szybra od spodu!!! przynajmniej ja tak mam a mam oryginalny szyber!! żeby sie dobrać do szybra to najpierw cza go otworzyć potem podkrecac co sie da a później zamknac można ręcznie przesunąć i wyjdzie do góry wiem bo wyjmowałem! pewnie zębatkę masz wyrobiona jak przeskakiwała albo linki!



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » ndz lis 11, 2007 09:17

najparawdopodobniej zebatki i gdy przeskocza brakuje mi potem linki.Sprawe zalatwilem standardowo, jakos go domknalem do konca i oczywiscie podstawilem drewienkiem. No to mialem szyberdach....:((( ehhh, kolejna zepsuta czesc w moim czolgu


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » ndz lis 11, 2007 12:12

tursky pisze:najparawdopodobniej zebatki i gdy przeskocza brakuje mi potem linki.Sprawe zalatwilem standardowo, jakos go domknalem do konca i oczywiscie podstawilem drewienkiem. No to mialem szyberdach....:((( ehhh, kolejna zepsuta czesc w moim czolgu
nie łam sie wszystko sie da naprawić ! cza tylko zdemontować i oblukac co jest nie tak zębatka tez ma zakres pracy ze obraca sie określona ilość obrotów i sie blokuje (w obie strony) wiec to muzę tez być powodem ze kilka razy przeskoczyła i teraz nie możesz domknąć szybra!!!



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » ndz lis 11, 2007 13:54

na poczatek proponowal bym zdjac obicie samego szyberkachu....
odchyl go lekko i mocnym szarpnieciem wyskoczy ci z zaczepow te obicie....
mozesz je sobie wsunac glebiej miedzy dach i podsufitke i bedziesz widziec gdzie co niedochodzi lub co przeskoczylo....

przy oakzji po srodku po prawej i po lewej stronie masz regulacje samego szyberdachu
tak jest 3 czy 4 srobki po kazdek stronie


Obrazek
Służę pomocą z VAG

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » ndz lis 11, 2007 14:33

pekol pisze:na poczatek proponowal bym zdjac obicie samego szyberkachu....
odchyl go lekko i mocnym szarpnieciem wyskoczy ci z zaczepow te obicie....
mozesz je sobie wsunac glebiej miedzy dach i podsufitke i bedziesz widziec gdzie co niedochodzi lub co przeskoczylo....

przy oakzji po srodku po prawej i po lewej stronie masz regulacje samego szyberdachu
tak jest 3 czy 4 srobki po kazdek stronie

hmm a nie skrzywi tej blachy?? szarpiąc w dół?? w sumie 5 dość sporych zaczepów musi wyskoczyć.



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » ndz lis 11, 2007 15:49

chodzilo mi szarpiniecie ale delikatnie.... mozesz np wsunac cos plaskiegi i szerokiedy i podwarzyc :)
na pewno schodzi bez powyginania szyberdachu :)


Obrazek
Służę pomocą z VAG

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » ndz lis 11, 2007 16:29

pekol pisze:chodzilo mi szarpiniecie ale delikatnie.... mozesz np wsunac cos plaskiegi i szerokiedy i podwarzyc :)
na pewno schodzi bez powyginania szyberdachu :)
nie no ok nie probowałem tego tak ściągać? zawsze miałem szyber na zewnątrz!



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » ndz lis 11, 2007 17:33

mi chodzilo o ta obicie szyberdachu... bo nie wiem czy sie dobrze zrozumielismy :)


Obrazek
Służę pomocą z VAG

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » ndz lis 11, 2007 19:00

pekol pisze:mi chodzilo o ta obicie szyberdachu... bo nie wiem czy sie dobrze zrozumielismy :)
no ok ale to obicie szybra od wewnątrz to jest kawałek profilowanej blachy oklejony materiałem! przyczepiony 5 zatrzaskami do ornej części reszta pracuje w prowadnicach !



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » ndz lis 11, 2007 20:22

sluchajcie koledzy, obicia od samego szyber nie mam juz z dwa miesiace bo sciagnalem to do podklejenia bo na rantach wisialy wrendzle jak w Harley Dawidson, podklejony lezy w garazu
Narazie na zime dam sobie chyba spokoj z tym dachem, ale jak chodzi o dosownanie to dochodzi do konca tylko ta czesc tylna nie winduje sie do gory tak jak powinna. Brakuje jakiegos obrotu do szczescia.


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

kl1908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 22:14
Lokalizacja: ldz

Post autor: kl1908 » śr paź 01, 2008 22:28

odkopuje temat, moze i wktos wyjasnic, kto mial cos takiego i zdzialal to jakos? Mianowicie w golfie MK II w manualnym szyberdachu, szyberdach nie domyka sie tak jak kiedys,(przed koniecznoscia wymiany uszczelki) czyli tylna czesc nie podnosi sie do gory, tak jak powinno i nie domyka sie szyberdach, przednia czesc tez sie nei domyka, i caly szyberdach nie jest ulozony w kierunku plaskim tlkyo ukosnym, jak to mozna wyregulowac? lub czym jest to spowodowane ?

[ Dodano: 05 Paź 2008 14:06 ]
podbijam ostatni raz :) jezeli nic sie nei znajdzie, coz auto pojdzie do mechanika



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 506 gości