Przekładnia kierownicza 1.6 benz. '97 ze wspomaganiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Nerwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 05, 2007 17:32
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Przekładnia kierownicza 1.6 benz. '97 ze wspomaganiem

Post autor: Nerwal » pn lis 05, 2007 17:51

Witam serdecznie!

W zeszłym tygodniu dosyć niefortunnie uderzyłem prawym przednim kołem w krawężnik. Miałem nadzieję, że skończy się na wahaczu. Niestety po wymianie wahacza geometria wykazała 2,5 cm odchyłu. Mechanik polecił mi zdobycie używanej przekładni kierowniczej. W którymś z poprzednich postów wyczytałem, że w golfie III występowały 2 typy przekładni ze wspomaganiem.
Przeglądając oferty na allegro, trafiłem na taką aukcję: http://www.allegro.pl/item261490387_prz ... 7_rok.html , sprzedawca powiedział, że to jest przekładnia od golfa III 1.9 sdi '97 ze wspomaganiem i nie ma żadnej różnicy pomiędzy nimi. Czy ta przekładnia będzie pasować?

Mój golf III: 1.6 bezn. (75KM), rocznik '97, 3d, wspomaganie, ABS, 2xairbag



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt lis 06, 2007 02:05

Podjedź sobie na jakiś szrot albo do jakiegoś handlarza częściami i zapytaj o same końcówki wychodzące z głównego korpusu przekładni (te co widać wychodzące z tych gum na przekładni) bo z całą pewnością albo lewa albo prawa (albo obydwie) są u Ciebie skrzywione.
Podejrzewam, że Twoja przekładnia nie ucierpiała tylko jej końcówki (ja miałem tak samo i niepotrzebnie kupowałem całą przekładnie - i tak się okazało, że ciekła na tzw. zaworkach - holenderkach, zmieniłem na moją starą z przekładką końcówek i jest git)
Może się zdarzyć, że kupisz przekładnię a się okaże, że też będzie felerna i kasa w błoto.



RAFI-R19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt cze 22, 2007 19:21
Lokalizacja: RADLIN

Post autor: RAFI-R19 » wt lis 06, 2007 19:48

witam.tak jak kolega mowi sprawdz koncówke drazka kierowniczego albo sam drążek kierowniczy bo przekladnia na pewno jest ok.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 395 gości